عمومیکسب و کار ویژه

تفاوت رنگ دندان a1 و b1

 

رنگ بندی لمینت عمدتا طبق درخواست اشخاص، فرم صورت، رنگ دندان های طبیعی و موارد دیگر انتخاب می شود. این رنگ بندی ها متفاوت بوده و تفاوت رنگ دندان a1 و b1 نیز یکی از مواردی است که برخی هنگام انتخاب رنگ از متخصص خود می پرسند. به عبارتی یکی از نگرانی ‌هایی که بسیاری از بیماران در مورد درمان حرفه ‌ای سفید کردن دندان هایشان دارند، دستیابی به لبخندی بیش از حد سفید است.

اگرچه درست است که متخصصین می توانند لبخند شما را تا جایی که می‌خواهید سفید کنند، چه با سفید کردن دندان حرفه‌ای یا ونیرهای سرامیکی، اما زمانی که دندان ها به سطح مشخصی از سفیدی رسید، دیگر طبیعی به نظر نمی‌رسد.

با مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر قطعا شما به نتایج طبیعی که واقعا می خواهید برسید، رسیده و دیگر لبخند شما جعلی به نظر نخواهد رسید. البته در حالی که برخی از بیماران ممکن است بخواهند تاج دندان، بریج و روکش ‌های ترمیمی را با دندان‌های طبیعی خود تطبیق دهند، برخی دیگر ترجیح می ‌دهند ترمیم ‌های آنها در سایه روشن ‌تری انجام شود.

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان شرق تهران با محیطی شاد و آرام آماده خدمت رسانی به کودکان عزیزتان است.

سفیدترین سایه دندان طبیعی

راهنمای سایه کلاسیک VITA در سال 1956 به عنوان مرجعی برای دندانپزشکان درمان های زیبایی ایجاد شد. این راهنما چهار رنگ اصلی دندان طبیعی که با یک حرف و سه تا پنج سطح سایه دندان پیشرونده در هر یک از این رنگ ها را که با یک عدد نشان داده می شوند، ارائه می دهد. 16 سایه دندان جداگانه در راهنما عبارتند از:

A—reddish brown: A1, A2, A3, A3.5, A4

B—reddish yellow: B1, B2, B3, B4

C—gray colors: C1, C2, C3, C4

D—reddish-gray: D1, D2, D3

در هر گروه حروف، سایه‌های اول روشن ‌ترین رنگ‌ ها هستند و با افزایش تعداد به سمت سایه‌ های تیره‌ تر پیش می‌روند. به عنوان مثال، A1 روشن تر از A2 و B1 روشن تر از B2 است.

طیف رنگ‌بندی دندان

رنگ طبیعی دندان را می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد. هر کدام از این موارد دارای ۳ تا ۵ زیر دسته هستند. در مجموع ۱۶ طیف رنگی وجود دارد. چهار رنگ اصلی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • A: قهوه‌ای مایل به قرمز که شامل A1، A2، A3، A3.5، A4 می‌شود.
  • B: زرد مایل به قرمز که شامل B1، B2، B3، B4 می‌شود.
  • C: طیف خاکستری که شامل C1، C2، C3، C4 می‌شود.
  • D: خاکستری مایل به قرمز که شامل ۳ طیف D1، D2، D3 می‌شود.

 

آیا رنگ B1 سفید است؟

معمولاً تصور می‌شود سایه B1 سفیدترین سایه باشد، اما این طور نیست. می‌توان گفت رنگ B1 روشن‌ترین رنگ در طیف رنگی طبیعی دندان است. در نتیجه رنگ‌های سفیدتری هم وجود دارد که طبیعی به نظر نمی‌رسند. به عنوان مثال رنگ 0M1 سفیدتر از این دو مورد است.

 

سخن نهایی

مشاوره تخصصی و رایگان

همین الان با یک کلیک تماس بگیرید

سوالات متداول

  1. کدام یک از رنگ‌های دندان سفیدتر است؟ A1 یا B1؟
  1. آیا رنگ روشن‌تر از B1 هم وجود دارد؟

بله اما سفیدی آن‌ها زیادتر است و ممکن است طبیعی به نظر نرسد.

  1. رنگ روکش، بریج و چگونه باید انتخاب شود؟

شما می‌توانید رنگ موردنظر را با توجه به سایر دندان‌های خود انتخاب کنید. معمولاً دندان‌های طبیعی زیاد سفید نیستند اما در صورت بلیچینگ ممکن است دندان‌ها درخشان‌تر و روشن‌تر شوند.

بیشتر ببینید : بهترین متخصص ارتودنسی در تهرانپارس

کاتالوگ رنگ لمینت دندان + تفاوت رنگ دندان a1 و b1

تفاوت رنگ دندان a1 و b1

به طور منطقی، ممکن است تصور شود که a1 سفیدترین سایه دندان است زیرا A اولین حرف الفبا می باشد. با این حال، سایه دندان b1 در واقع روشن ترین بوده و پس از آن a1 قرار دارد. این به دلیل رنگ آمیزی آن، همانطور که در مطلب بالایی شرح داده می باشد. به ترتیب، سفیدترین سایه های دندان طبیعی عبارتند از:

B1

A1

B2

A2

پس اگر قصد دارید دندان های خود را به صورت حرفه ای سفید کنید و یا سعی دارید یک سایه سفید دندان انتخاب کنید، B1 و A1 هر دو انتخاب های عالی می باشند. آنها نمایانگر سفیدترین سایه های دندانی هستند که در طبیعت وجود دارد، بنابراین طبیعی به نظر رسیده و لبخندی درخشان و سالم به شما هدیه می دهند.

همچنین بیمارانی که می‌خواهند نتایج طبیعی تر و بهتری از خدمات و ترمیم ‌های سفید کردن دندان ‌ها مانند ونیرهای سرامیکی یا بریج ها داشته باشند، بهتر است که B2 یا A2 را در نظر بگیرید. این سایه ها در افراد بزرگسال اندکی رایج تر بوده و به انتخاب های عالی برای روکش هایی با ظاهر طبیعی تبدیل شده اند.

چرا دندان ها به طور طبیعی سفید نیستند؟

دندان ها از یک هسته داخلی عاج که زرد رنگ بوده و یک پوشش خارجی از مینای دندان که نیمه شفاف است تشکیل شده است. علاوه بر این، تصور می شود که رنگ دقیق عاج دندان ما توسط ژنتیک تعیین می شود.

با افزایش سن، مینای دندان نازک ‌تر شده و عاج زیرین آن بیشتر نمایان می گردد. علاوه بر این، مصرف همیشگی غذاها و نوشیدنی‌هایی که دندان‌ ها را لکه‌دار می‌کنند، و همچنین سیگار کشیدن یا جویدن تنباکو، می‌تواند سایه را به میزان قابل توجهی تیره کند. پس افراد مسن در مقایسه با افراد جوان معمولا دندان های زردتر و تیره تری دارند.

زمانی که بیماران برای سفید کردن دندان های خود به مرکز دندانپزشکی مراجعه کرده و ممکن است در مورد تفاوت رنگ دندان a1 و b1 سوالی بپرسند، قطعا طیفی از سایه های دندان در یک گروه رنگی به همراه یک یا چند دندان خاکستری یا تغییر رنگ به دلیل غذا، نوشیدنی، سیگار کشیدن یا ضربه را دارا هستند.

این دندانپزشکان زیبایی با تجربه هستند که همیشه این تغییرات را در هنگام تهیه یک برنامه درمانی در نظر می گیرند و بهترین گزینه را متناسب با شرایط بیمار ارائه می دهند.

ملاک های انتخاب رنگ دندان:

برای انتخاب رنگ لمینت دندان باید به نکات بسیاری توجه کرد که در قسمت پایین ان هارا بررسی می نماییم. برای اینکه رنگ لمینت زیبایی داشته باشیم باید در انتخاب رنگ آن دقت بساری داشته باشید.

رنگ پوست:

رنگ پوست انسان یکی از مهمترین ملاک هایی است که در هنگام انتخاب رنگ لمینت باید به آن توجه داشته باشدی. برای مثال افرادی که دارای پوست تیره و سبزه هستند نباید از رنگ لمینت های سفید و درخشان را انتخاب کنند چرا که تناقض رنگ در لمینت و پوست آن‌ها، جلوه‌ای بد را به دندان‌ها یا لبخندشان خواهد داد.

به رنگ پوست خود دقت کنید و با توجه به تفاوت رنگ دندان a1 و b1، رنگ مورد نظر دندان هایتان را پیدا کنید. می توانید در خصوص انتخاب رنگ با مشاورین کلینیک عرشیان صحبت کنید.

از این رو افرادی که رنگ پوست‌شان سفید و روشن است، می‌توانند از لمینت‌های درخشان و روشن‌تر استفاده کنند و در مقابل افرادی که دارای پوست تیره هستند، بهتر است رنگ‌های تیره‌تری را برای دندان‌های خود به کار ببرند.

جهت گرفتن وقت از بهترین دندانپزشک لمینت در تهران کلیک کنید.

سن:

سن یکی دیگر از ملاک هایی است که در هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان باید به آن توجه کنیم. رنگ و فرم لمینت باید به شکلی باشد که سن فرد را کمتر نشان دهد و زیبایی چهره او را بیشتر کند. در صورتی که رنگ و فرم لمینت نسبت به سن فرد انتخاب نشود، شکلی نا مناسب به صورت وی خواهد داد.

تفاوت رنگ دندان a1 و b1 را متوجه شدیم، می توایند نسبت به آن رنگ لمینت دندان خود را بررسی کنید .

 

 

دکمه بازگشت به بالا