اقتصادیکسب و کار ویژه

تفاوت کولر گازی گری اکسنت با اسفورماتیک

کولر گازی اکسنت یا اسفورماتیک، کدام یک ارزان تر است؟

اولین تفاوت میان  کولر گازی 24000 گری و اسفورماتیک در قیمت آنها است. شما می توانید با مقایسه مدل های مختلف اکسنت و اسفورماتیک به سادگی متوجه تفاوت در این دو سری شوید؛ چرا که مدل S4MATIC نسبت به اکسنت ارزانتر است. دلیل این تفاوت قیمت استفاده از نوع موتور قدرت سرمایشی آنها است که در ادامه در مورد آنها بیشتر توضیح خواهیم داد.

2- تفاوت کولر گازی گری اکسنت با اسفورماتیک از نظر طراحی

تفاوت دیگری که در میان کولر گازی اسفورماتیک و اکسنت به چشم می خورد در نوع طراحی پنل و شکل ظاهری آن است. این دو مدل همانند سایر مدل های گری از طراحی متفاوتی برخوردار هستند، به عنوان مثال پنل داخلی کولر گازی اکسنت دارای لبه هایی گرد با یک برآمدگی ملایم است اما در کولرگازی S4MATIC این برآمدگی به چشم نمی خورد. طراحی یکی از مؤلفه های بسیار مهمی است که در خرید کولر گازی باید به آن دقت بیشتری شود چراکه یک مؤلفه مهم برای به شمار می رود.

3- کمپرسور، مهمترین تفاوت کولر گازی اکسنت با S4MATIC

سومین تفاوت کولر گازی اکسنت با اسفورماتیک در نوع کمپرسور آنها است. گری هر دو مدل S4MATIC و ACCENT را به موتور روتاری مجهز کرده که برای کولرهای کم مصرف از این نوع موتور استفاده می شود. اما کمپرسور کولر گازی گری اکسنت از نوع موتور سبک یا T1 و کمپرسور کولر گازی اسفورماتیک از نوع T3 یا موتور سنگین است. نوع موتور T3 مخصوص مناطق گرمسیری و حاره ای است اما T1 برای مناطق معتدل مورد استفاده قرار می گیرد. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله را مطالعه کنید.

 

4-تفاوت ACCENT و S4MATIC از نظر مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی کولر گازی از موارد مهمی است که در هنگام خرید کولر گازی به آن توجه می شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. مهمترین ویژگی در کولر گازی اسفورماتیک و اکسنت نوع گاز مصرفی R410A است که در اسپلیت های کم مصرف از آن استفاده می شود. نوع موتور روتاری نیز انرژی کمتری نسبت به سایر کمپرسورها را مصرف می کند بنابراین هردو سری از نوع اسپلیت کم مصرف هستند.
موتور T3 نسبت به موتور سبک T1 قدرت بیشتری دارد، در نتیجه انرژی بیشتری نیز مصرف می کند و تنها تفاوتی که در میان دو سری ACCENT و S4MATIC از نظر مصرف انرژی می تواند وجود داشته باشد به دلیل نوع موتور است. اسپلیت گری S4MATIC نسبت به اکسنت انرژی بیشتری مصرف می کند که این تفاوت زیاد به چشم نمی خورد و اگر در مناطق معتدل و کوهستانی زندگی می کنید می توانید با انتخاب اسپلیت اکسنت بهای کمتری بابت مصرف برق بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید.

S4MATIC یا ACCENT، کدام یک بهتر است؟

هر دو مدل کولر گازی S4MATIC و اکسنت ساخت شرکت گری هستند. گری یک شرکت تولید کننده لوازم خانگی چینی و از بزرگترین تولید کنندگان کولر گازی در جهان است که اکسنت و اسفورماتیک از جدیدترین محصولات این برند به شمار می روند. در این مقاله به 4 تفاوت مهم میان این دو سری اشاره کردیم و با توجه به توضیحات مذکور می توان به این نتیجه رسید که هر دو مدل یعنی اسفورماتیک و اکسنت از اسپلیت های کم مصرف گری هستند. کولر گازی گری اکسنت برای مناطق با شرایط آب و هوایی معتدل مناسب است اما مدل اسفورماتیک با موتور قدرتمندتری که دارد قابلیت استفاده در مناطق گرم و خشک را دارد.
بنابراین نوع انتخاب شما به محیط زندگی و شرایط آب و هوایی بستگی دارد که با توجه به آن می توانید مدل مناسب را تهیه کنید. تا اینجا توضیحات لازم در مورد کولر گازی اکسنت و اسفورماتیک را ارائه دادیم حالا نوبت شما است که در صورتی که تجربه استفاده از اسپلیت گری را دارید می توانید با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در قسمت نظرات، ما و سایر کاربران را از تجربیات خود بهره مند کنید

طراحی کولر گازی گری اکسنت

کولر گازی اکسنت به صورتی طراحی شده که دو قسمت جدا از هم می باشد. قسمت اول آن پنل است. و این قسمت پنل، داخل اتاق نصب می شود رنگ آن کامل براق و سفید است. جنس قسمت داخلی پلاستیک با کیفیت می باشد که در برابر ضربه خط و خش مقاومت بالایی دارد. یک صفحه نمایش LED روی بدنه قرار گرفته که مربوط به تنظیمات کولر است و همچنین نشانگر درجه های آن می باشد. در قسمت پایین پره های کولر گازی اکسنت قرار دارد و ضد فرسایش می باشند که این امر موجب دوام طولانی و ماندگاری بیشتر پره ها می شود و باد را در چهار جهت مختلف پخش می کند. به همین جهت این موضوع در محبوبیت این برند از کولر های گازی نقش بسزایی را دارد.

۲- موتور کولر گازی گری اکسنت

موتور کولر گازی گری اکسنت در خارج از محیط نصب می شود و با عملکرد موتور،  اتاق خنک می شود. رنگ قسمت خارجی هم مانند پنل یکدست سفید است و همچنین پره های آن ضد فرسایش می باشد. قسمت خارجی از جنس فلز است که این امر سبب می شود در مقابل رطوبت، بارش و ….. مقاومت خیلی زیادی داشته باشد. موتور کولر گازی گری اکسنت از نوع روتای می باشد که طول عمر و دوام زیادی نسبت به دیگر موتورها دارد. و این موتور در قسمت خارجی قرار دارد که باعث می شود سر و صدای کولر در زمان کار کردن، فوق العاده کاهش یابد.

۳- گری اکسنت چه فضایی را خنک می کند؟

کولر گازی گری اکسنت جوری طراحی شده است که به راحتی، حدود ۱۲ الی ۸۰ متر را خنک می کند و هوای بسیار مطبوع و دلنشینی را در محیط ایجاد می کند. در کولر گازی گری اکسنت فیلتر بهداشتی هوا قرار دارد که با شروع کار کولر، هوای اتاق را از میکروب و گرد و غبار پاک می کند. زمانیکه کولر کار می کند و بطور ناگهانی برق قطع می شود، اصلا نگران نشوید چون سیستم خودکار، که روی محصول طراحی شده است به محض آمدن برق، دستگاه را روشن و به کار خود ادامه می دهد.

۴- آیا گری اکسنت نشتی دارد؟

برخی از کولر ها نشت آب دارند به شکلی که همیشه مرطوب هستند و این رطوبت باعث رشد و تکثیر باکتری ها می شود. که اصلا خوب نمی باشد، در کولر گازی اکسنت سیستم ضد نشت طراحی شده کولر را همیشه خنک نگه داشته و مانع رشد قارچ و باکتری در آن می شود. لوله ی کولر از جنس مس ساخته شده که کابل آن ۵ متر می باشد. این کولر گازی در سایز های ۱۲ هزار، ۱۸ هزار، ۲۴ هزار، و ۳۰ هزار تولید شده است.

معرفی کولر گازی اسفورماتیک

کولر گازی گری اسفورماتیک تولید جدید شرکت گری می باشد که کارایی  آسان و فراوانی را برای کاربران ارائه داده است. کارایی زیاد این کولر باعث شده مخاطبان زیادی جذب این محصول شده و میزان خرید این دستگاه چندین برابر شده است. این کولر از جهت طراحی فوق العاده خاص و شیک می باشد. طراحی رنگ بدنه سفید براق است که با هر محیط و سلیقه ای سازگار است. و بدنه ی کولر گازی گری اسفورماتیک از پلاستیک با کیفیت ساخته شده و مقاومت خیلی بالایی در برابر ضربه، خط و خش دارد و از زیبایی و دوام بالایی برخوردار می باشد.

طراحی کولر گازی گری اسفورماتیک

دریچه هایی که روی این کولر طراحی شده است به دو روش اتوماتیک و دستی تنظيم می شوند. این ویژگی سبب می شود انتقال باد به محیط، بخوبی انجام شود. کولر گازی گری اسفورماتیک دارای صفحه نمایش LED می باشد که در زمان کار کرد کولر درجه خنکی کولر را نشان می دهد و وقتی کولر خاموش شود این صفحه پنهان می شود، این دستگاه صفحه نمایش دائمی می باشد. کولر گازی گری اسفورماتیک ظرفیتهای ۱۲ هزار، ۱۸ هزار، ۲۴ هزار و ۳۰ هزار را تولید کرده است.

بخش های مختلف گری اسفورماتیک

کولر گازی اسفورماتیک S4 Matic دو قسمت دارد قسمتی از آن داخل و قسمت دیگر خارج از محیط نصب می شود قسمت داخلی اتاق را خنک می کند قسمت خارجی موتور کولر را خنک می کند. این محصول باد خارج شده از کولر را به ۴ جهت پخش می کند و خیلی سریع می تواند دمای اطاق را یکدست خنک کند و این از ویژگی منحصر بفرد این دستگاه می باشد. اکسیژن و هوا ی محیط اهمیت خیلی بالایی دارد چون در سلامتی و بهداشت افراد بسیار موثر است. به همین دلیل در طراحی این محصول فیلتر بهداشتی هوا بکار رفته است.

تصفیه هوا در کولر گازی اسفورماتیک

زمانی که کولر گازی شروع به کار می کند هوای اتاق عوض می شود گرد و غبار و میکروب های موجود در محیط از بین می رود. این کولر در کمترین زمان هوا را تصفیه می کند به همین دلیل است که خیلی سریع ممکن است پنل های تصفیه هوا کثیف بشود و این امر موجب می شود عملکرد این دستگاه کند شود. به همین دلیل باید هر چند وقت یکبار پنل ها را تمیز نمائید تا دستگاه خوب کار کند و هوای اتاق خوب تعویض شود. تمیز کردن پنل ها با دست کار دشوار و زمان بری است و در آخر هم پنل ها به خوبی تمیز نمی شوند. به همین دلیل شرکت گری برای این محصول خود تمیز کننده خودکار پنل تصفیه را فعال کرده با این سیستم به صورت خودکار و به آسانی، پنل تمیز و هوا تصفیه می شود.

رادیات کولر گازی گری اسفورماتیک

در این محصول از رادیات طلایی استفاده شده است که نسبت به دیگر رادیات ها با کیفیت تر، کم هزینه تر، با دوام تر و با کارایی بسیار بالاتر می باشد. در نتیجه این کولر گازی در برابر حرارت، ضربه، خط و خش بسیار مقاوم می باشد. در کل قابلیت های فراوان و بی نظیری دارد که هر کدام از آنها می تواند شما را ترغیب به خرید این کولر کند‌. بطور یقین اکنون این سوال برای شما پیش آمده است ، از بین این دو کولر گازی که به شما معرفی کردیم کدام بهتر است؟ با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی در مورد تفاوت کولر گازی اکسنت با اسفورماتیک را در اختیارتان قرار دهیم.

کولر گازی گری اکسنت و اسفورماتیک هر دو از محصولات برند گری هستند و خیلی با هم تفاوت ندارند، ولی به دلیل اینکه مشتریان اطلاعات کافی از تفاوت این دو نوع کولر گازی ندارند در انتخاب این دو محصول دو دل هستند. به همین دلیل در این مقاله از ایبک امداد ضمن معرفی این برند کولر گازی، تفاوت کولر گازی اکسنت با اسفورماتیک را برای شما بیان می کنیم. اولین تفاوت که می توانیم به آن اشاره کنیم قیمت این محصول است. شما می توانید این دو مدل را با هم مقایسه کنید، خودتان متوجه می شوید کدام مدل قیمت بالا تری دارد امکانات گری اکسنت بیشتر بوده است و هزینه ی بیشتری داشته است. دلیل تفاوت قیمت این دو کولر گازی این است که قدرت سرمایشی هر کدام متفاوت است و همینطور نوع موتور آنها با هم فرق می کند

منبع : tacogroup.net

دکمه بازگشت به بالا