عمومیکسب و کار ویژه

درباره پمپ های روتاری چه می دانیم ؟

 پمپ وکیوم روغنی مدل DVP80

پمپ وکیوم دزپارت مدل DVP 80 یکی از پر کاربرد ترین وکیوم پمپ هایی است که توسط مجموعه دزپارت تولید می شود و در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد.

از جمله این صنایع می توان به صنعت وکیوم فرمینگ ماشین آلات , بسته بندی صنایع پزشکی و بیمارستانی انتقال مواد اشاره کرد.

این محصول به دلیل سرعت تخلیه اولیه , مناسب اکثر صنایع می باشد.

پمپ روتاری چیست؟ بیشترین صنایعی که از این محصول استقبال می‌کنند از صنایع بسته بندی , تولید فراورده های چوبی و ممبران ، کارخانجات داروسازی ، تولید قالب های وکیوم فرمینگ ، کارخانجات تولیدی لوازم خانگی ، یخچال سازی ، انتقال مواد ، وکیوم مواد غذایی ، حباب گیری رزین های صنعتی , صنایع لاستیک سازی و پلیمری می توان نام برد.

 پمپ وکیوم روغنی مدل DVP160

پمپ وکیوم دزپارت مدل DVP 160 یکی از پرفروش‌ترین محصولات دزپارت در صنایع مختلف پمپ dvp 160 می باشد که تا فروردین ماه سال ۱۳۹۹ هجری شمسی – مارچ ۲۰۲۰ میلادی بالغ بر ۱۸۰۰ دستگاه از این محصول در کارخانجات و مراکز صنعتی ایران در حال کار می باشند.

 پمپ وکیوم روغنی مدل DVP200

پمپ وکیوم دزپارت مدل dvp ۲۰۰ توانسته است بخش مهمی از صنایع پیشرفته را تحت شعاع خود قرار داده و به پروژه‌های نیمه سنگین در خطوط تولید ایفای نقش نماید. اکثر کارخانجات و کوره های آجرپزی از این نوع پمپ استفاده می‌کند. کارخانجات فرآوری سنگ های معدنی و کارخانجات تولید کاشی و سرامیک در خطوط تولید خود از جمله برای حباب گیری لعاب مورد استفاده قرار می دهد.

 پمپ وکیوم روغنی مدل DVP250

یکی دیگر از پر کاربردترین محصولات زبارت در کارخانجات تولیدی با حداقل استفاده ۷ ساعت در روز پمپ وکیوم DVP 250 است. این مدل از پمپ های دزپارت بیشتر در کارخانجات فرآوری چوب و ماشین آلات صنعت چوب ، برای جابجایی ، صنایع پزشکی و بیمارستانی ، کوره های خلاء ، کارخانجات تصفیه روغن ، صنایع لاستیک سازی و کارخانجات تولید ظروف یکبار مصرف از جمله مصرف‌کنندگان این مدل پمپ می باشند.

 پمپ وکیوم روغنی مدل DVP300

پمپ وکیوم dvp ۳۰۰ برای مقاصد مختلف به صورت مستقیم ایجاد خلاء می کند .

از جمله صنایعی که از این محصول استقبال می‌کنند عبارتند از: کارخانجات تصفیه و بازیافت روغن ، ماشین آلات و خطوط تولید ، کارخانجات فرآوری چوب و ام دی اف ، آجرپزی ها و غیره را می توان نام برد.

ساکشن مرکزی برگرفته از عبارت Central suction که سیستمی ثابت برای ایجاد خلاء بصورت مرکزی طراحی و تولید میشود و قابل انشعاب به بخش های مختلف جهت استفاده از وکیوم را دارد . واحد طراحی سیستم های وکیوم مرکزی دزپارت این قابلیت را دارد که مطابق با نوع فعالیت هر مجموعه ایی طراحی هوشمندانه ایی در جهت بهبود عملکرد و بهره وری ، پیاده سازی نماید

روتاری اواپراتور و تقطیر در خلاء

دستگاه روتاری اواپراتور و تقیر در خلاء :تقطیر در خلأ یا تقطیر تحت خلاء Vacuum distillation یکی از روش‌های آزمایشگاهی و صنعتی برای تقطیر و جدا سازی محلول‌های مایع است. در این روش با قرار دادن محلول تحت خلأ، دمای تبخیر مواد پایین‌تر می‌آید، در نتیجه می‌توان مواد را با صرف انرژی گرمایی کمتر از یکدیگر جدا ساخت. تقطیر خلأ برای جداسازی محلول‌هایی که اجزاء آن دمای جوش بالایی در فشار اتمسفری دارند، روش مناسبی است. همانگونه که می دانیم تبخیر زمانی اتفاق می افتد که فشار سطحی مایع با فشار محیط برابر باشد، بنابراین با کاهش فشار درون مخزن نمونه توسط خلا نقطه جوش مایعات نیز کاهش می یابد. دستگاه روتاری اغلب و به راحتی برای جداسازی حلال های با نقطه جوش پایین مانند هگزان یا اتیل استات از ترکیباتی که در دما و فشار اتاق به حالت جامد هستند، به کار می رود. کاربرد دیگر آن جداسازی و حذف حلال از نمونه هایی است که شامل ترکیبات مایع هستند، حتی اگر حلال و این مایعات، دارای تبخیرهای مشابه باشند (به آن رفتار آزتروپیک گفته می شود) اما در این حالت تفاوت اندک و کافی بین نقطه جوش مواد و حلال مایع هم باید وجود داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده روتاری اواپراتور :

1- یک موتور که بالن تبخیر یا شیشه حاوی نمونه را می چرخاند 2- یک مجرای بخار که هم به عنوان محور چرخش نمونه عمل می کند و هم رابطی است که باعث خارج شدن بخارها از نمونه می شود 3- یک سیستم خلا که باعث می شود فشار در داخل محفظه نمونه کم شده و عمل تبخیر سریع تر انجام بگیر 4- یک حمام مایع گرم که معمولاً از آب برای حرارت دادن به نمونه ای که می خواهد تبخیر شود استفاده می شود 5- یک کندانسور یا مبرد با یک مارپیچ که بخارها با عبور از میان آن خنک شده و تبدیل به مایع می شوند 6- یک فلاسک جمع آوری حلال دوباره مایع شده در پایین کندانسور برای جمع کردن حلال 7- مکانیسم مکانیکی یا موتوری برای جدا کردن فلاسک تبخیر از داخل حمام آب گرم

معرفی دستگاه روتاری اواپراتور ساخت کمپانی Wiggens:

دستگاه روتاری اواپراتور مدل STRIKE300 ساخت کمپانی WIGGENS ساخته شده از بهترین و کارآمدترین قطعات و منطبق بر کلیه استاندارهای مکانیکی و الکترونیکی روز دنیا میباشد. طراحی این دستگاه بصورتی یکپارچه و کاملا مدرن بوده و دسترسی به تمامی قابلیت های آن به راحتی امکان پذیر است. صفحه نمایشگر لمسی و سیستم میکروپروسسوری با قابلیت برنامه ریزی، این دستگاه را بسیار تاثیرگذار و کاربری آنرا ساده کرده است. همچنین شیشه آلات بکار رفته در روتاری STRIKE300 بصورت انحصاری توسط کمپانی STEROGLASS ایتالیا با بهترین کیفیت و استاندارد اروپا طراحی و تامین شده است که نهایتاً سیستمی ایزوله و بدون نیاز به آب بندی و واشر و بسیار مقاوم در برابر خوردگی ناشی از حلال ها را به ارمغان آورده است.

منبع : youtube.com

 

دکمه بازگشت به بالا