عمومیکسب و کار ویژه

دکمه ریست کولر گازی سامسونگ کجاست؟

همان طور که می دانید، امروزه کولرهای گازی به یکی از عضوهای جدایی ناپذیر در منازل تبدیل شده اند و استقبال بسیاری از این محصول شده است.همچنین ما در ادامه مطلب در مورد قیمت کولر گازی در بانه اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ریست کولرگازی سامسونگ چگونه است؟

همان طور که می دانید، امروزه کولرهای گازی به یکی از عضوهای جدایی ناپذیر در منازل تبدیل شده اند و استقبال بسیاری از این محصول شده است. اما طی استفاده طولانی مدت از این محصول، ممکن است کولر عملکرد مناسبی را نداشته و نتواند نیاز مخاطبان خود را به خوبی برطرف سازد.در این مواقع اغلب افراد تصمیم به ریست کردن کولرهای گازی می گیرند که این اقدام را می توان به راحتی انجام داد. اگر می خواهید با ریست کولرگازی سامسونگ آشنا شوید و همانند قبل از محصولتان استفاده نمایید، به شما پیشنهاد می دهیم تا در انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را موردمطالعه و بررسی قرار دهید.

نحوه ریست کردن کولرهای گازی مدل سامسونگ

اگر دارای کولرهای گازی سامسونگ هستید و می خواهید بنا به دلایل مختلف دستگاه خود را ریست نمایید، می بایست مراحل متعددی را طی کنید. این مراحل به شرح زیر هستند:

برای این که بتوانید به خوبی کولرگازی تان ریست نمایید، می بایست دکمه ریست را بر روی ریموت آن بیابید. برای این که بتوانید این دکمه را در کم ترین زمان ممکن پیدا کنید، کافی است به دکمه های قرمز ریموت توجه نمایید. زیرا دکمه ریست اغلب به رنگ قرمز بر روی ریموت قابل مشاهده خواهد بود که دانستن این موضوع خالی از لطف نمی باشد.پس از این که دکمه ریست را پیدا کردید؛ کافی است به مدت زمان 3 ثانیه آن را بفشارید و سپس به رها کردن آن بپردازید. پس از این که این اقدام را انجام دادید، کافی است یک بار دیگر به مدت 3 ثانیه دکمه ریست را فشار داده و آن را رها نمایید. این اقدام سبب می گردد تا سیستم به طور کامل خاموش شده و به تنظیمات کارخانه بازگردد.

Where is the Samsung air conditioner reset button?

ریست کولرهای گازی فاقد دکمه ریست

بعضی از کولرهای گازی برند سامسونگ بر روی ریموتشان دکمه ریست وجود ندارد و افراد به هنگام ریست کردن محصول با مشکلات متعددی مواجه می گردند. باید بدانید ریست کردن دستی کولرهای گازی کمی سخت تر بوده و آسان ترین روش ریست کردن این نوع دستگاه ها عبارت اند از:

در این روش در ابتدا می بایست منبع تغذیه را به طور کامل خاموش کرد. ممکن است بسیاری از افراد ندانند این اقدام چگونه صورت می گیرد، برای رفع چنین ابهاماتی باید بگوییم در کمپرسور بیرونی کولرگازی شما یک پنل خاموش وجود دارد که می توان به راحتی آن را خاموش نمود. با این اقدام، تمام منابع تغذیه دستگاه قطع شده و می توان مراحل بعدی را با آرامش خاطر بیش تری انجام داد.

پس از این که اقدام فوق را انجام دادید، وقت آن است تا دستگاهتان را از اتصال برق قطع نمایید. دقت داشته باشید تا تمامی انرژی ها از دستگاه قطع شده باشند تا ریست کردن دستگاه با موفقیت انجام گردد. پس از این که برق دستگاه را قطع کردید، به شما پیشنهاد می دهیم تا 30 دقیقه صبر کرده و سپس بقیه مراحل را طی نمایید. در این مدت زمان اندک شما به دستگاهتان اجازه ریست شدن می دهید و می توانید پس از آن عملکرد مناسبی را شاهد باشید.

پس از این که 30 دقیقه از خاموش شدن سیستم کولرگازی تان گذشت، وقت آن است منبع تغذیه را مجدداً روشن فرمایید. هنگامی که کولرگازی به سوئیچ اصلی 240 ولت اتصال یافت، می توانید برق دستگاه را روشن کرده و منتظر روشن شدن آن بمانید. نکته ای که در این مرحله می بایست مدنظر قرار دهید، خنک شدن ترموستات پیش از اتصال دستگاه به برق است.

 چرا کولرگازی سامسونگ پس از ریست کردن درست کار نمی کند؟

در بعضی از موارد مشاهده می شود کولرگازی سامسونگ پس از ریست کردن هم عملکرد مناسبی نداشته و مخاطبان خود را به شدت آزار می دهد. این موضوع می تواند دلایل متنوعی را به همراه داشته باشد که برخی از این دلایل عبارت اند از:پالایه ها یکی از قطعات اصلی کولرهای گازی هستند که ممکن است پس از استفاده طولانی مدت کثیف شده و عملکرد مناسب خود را از دست بدهند. پالایه ها را می بایست پس از مدتی استفاده تعویض نمود تا بتوان عملکرد مناسبی را از کولرهای گازی شاهد بود.

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند کثیف شدن فیلترها چگونه سبب عملکرد نامناسب کولرهای گازی می شود؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم هنگامی که فیلترها کثیف می شوند جریان هوا مختل خواهد شد و این موضوع خود به تنهایی سبب می گردد خنک کنندگی دستگاه کاهش یابد. به شما پیشنهاد می دهیم پس از تعویض فیلترها، مجدد دستگاهتان را ریست نمایید تا بتوانید عملکرد آن را مجدداً مورد سنجش قرار دهید.اگر با عوض کردن پالایه هم عملکرد مناسبی را از کولرگازی خود شاهد نبودید، به شما پیشنهاد می کنیم تا تنظیمات ترموستات را مورد بررسی تان قرار دهید. در بعضی از موارد ممکن است ترموستات دچار آسیب شده و عملکرد کولرهای گازی را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد.

اگر کولرگازی به طور دستی ریست نشد چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر پس از تلاش های مکرر کولرگازی تان ریست نشد و نتوانستید این اقدام را خودتان به تنهایی انجام دهید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به تعمیرکاران در این حوزه مراجعه فرمایید. تعمیرکاران گرامی می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن سیستم کولرگازی شما را ریست کرده و نگرانی هایتان را در این باره برطرف سازند.

چرا به ریست کولرهای گازی نیاز داریم؟

بسیاری از افراد ممکن است هیچ گاه اقدام به ریست کردن کولرهای گازی خود نکنند و همواره با خود بپرسند چرا به ریست کردن کولرهای گازی نیاز داریم؟ در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم قطع کننده مدار ممکن است پس از مدتی درگیر شده و نگذارد کمپرسور کولرگازی فعالیت خود را به خوبی و به نحو احسنت انجام دهد. این موضوع اگر ادامه پیدا کند، قطعاً منجر به آتش سوزی خواهد شد و عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر همواره پیشنهاد می شود تا پیش از اتفاق افتادن حوادث تلخ، کولرگازی تان را ریست نمایید و از آن به خوبی محافظت فرمایید.

اگر کولرگازی تان دچار اختلال در عملکرد شده است، به هیچ وجه نگران نباشید. زیرا تنها با یک ریست و بررسی جزئی می توان مجدداً از کولرهای گازی استفاده نمود و دمای منزل و شرکت ها را به خوبی متعادل نمود. در این قسمت سعی نمودیم تا شما را به طور کامل و جامع با ریست کردن کولرهای گازی سامسونگ آشنا کنیم. امیدواریم بامطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را در این باره برطرف کرده و در صورت لزوم ریست دستگاهتان را به راحتی انجام دهید.

دکمه بازگشت به بالا