اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

راهنمای خرید سبد گل

سبد گل چیست؟

به نقل از وی آی پی شاپ در واقع به تعدادی گل طبیعی یا مصنوعی گفته می شود که با ترتیب و شکل خاصی درون یک سبد چوبی یا سفالی قرار داده می شود. هدف از ساخت سبد گل این است، که فردی که گل را از شما هدیه می گیرد، گل را به راحتی و برای مدت طولانی نزد خود نگهداری کند. شما با دیدن سبد گل علاوه بر لذتی که از زیبایی آن می برید، می تواند شما را یاد و خاطر شخصی بیاندازد که گل را به شما هدیه داده است.

حتما بخوانید:

انواع سبد گل:

 • سبد گل طبیعی: این سبد به طور کامل با گل‌های طبیعی زیبا تزئین می شود. و خیلی کم پیش می‌آید که در کنار گل طبیعی گل مصنوعی به کار برود. بیشتر سبد گل طبیعی برای عیادت بیمار و سرکشی به خصی که سال‌هاست آن را ندیده‌اید مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سبد گل مصنوعی: به طور کل این سبد به وسیله گل‌های مصنوعی پر می شود. شاید برخی گل فروشی‌ها برای اینکه به گل طبیعی نزدیک‌تر باشد، تعدادی برگ یا گل طبیعی در آن به کار ببرند که کاری اشتباه و بی هوده است. پس حتما قبل از خرید سبد گل مصنوعی از فروشنده بخواهید که به هیچ عنوان در کنار گل مصنوعی گل و گیاه طبیعی به کار نبرد. زیرا سبب ناقص شدن سبد گل در آینده می شود.

مفهوم تعداد شاخه گل رز به طرف مقابل:

 1. یک شاخه گل رز: نشانه عشق و علاقه به طرف مقابل
 2. سه شاخه گل رز: نشان از این دارد که شما شخص مقابل را دوست دارید.
 3. پنج شاخه گل رز: اگر شخصی را بی نهایت دوست دارید به آن پنج شاخه گل هدیه دهید.
 4. دوازده شاخه گل رز: اگر حس می کنید، دوست داشتن شما دو طرفه است. ۱۲ شاخه گل هدیه دهید.
 5. ۳۶ شاخه گل رز: اگر احساس می کنید به طرف مقابل وابستگی رومانتیکی دارید.
 6. ۹۹ شاخه گل رز: نشان بر عشق و علاقه همیشگی به طرف مقابل شما دارد.
 7. ۳۶۵ شاخه گل رز: همان طور که می دانید، هر سال ۳۶۵ روز دارد، به این معنا که کل روزهای سال به طرف مقابل فکر می کنید و آن را دوست دارید.

مفهوم گل رز زرد برای هدیه دادن:

شاید برای شما جالب باشد که بدانید رنگ گلی که آن را هدیه می‌دهید، هم یک سری مفهوم را به طرف مقابل انتقال می‌دهد. گل زرد در زمان‌های گذشته نماد تنفر و نفرت شخصی از شخص دیگر بود. هر چند که امروزه گل زرد سمبل و نشانه شادی و خوشحالی است.

مفهوم هدیه دادن گل رز سرخ:

اگر شخصی به شما گل رز قرمز کم‌رنگ هدیه داد به این معنی است که شما را دوست دارد و اگر گل رز قرمز تیره به شما هدیه داد به این معنی است که از دید او شما خیلی چهره زیبایی دارید.

معنی هدیه دادن گل رز سفید:

این رنگ از گل رز بیشتر در دسته گل عروس دیده می‌شود، نشان از عشق پاک و ابدی دارد. یعنی طرف مقابل در کنار شما احساس شادی زیادی می کند.

معنی هدیه دادن گل رز صورتی:

هرگاه برای کاری از شخصی می خواهید، تشکر و قدر دانی کنید به اون گل رز صورتی پررنگ هدیه بدهید. مفهوم گل صورتی کم رنگ تحسین، شایستگی، وقار و زیبایی می باشد.

معنی هدیه دادن گل رز نارنجی:

اگر از شخصی خوشتان می‌آید و به هر دلیل برای شما سخت است که احساسات خود را به او بیان کنید، می‌توانید برای آن شخص گل رز نارنجی ببرید که معنی آن این است که به شما علاقه‌مند شده‌ام.

حتما بخوانید:

هنگام خرید سبد گل به این نکات توجه کنید:

 • قیمت سبد گل: قبل از هر کاری مشخص کنید که میزان برای خرید سبد گل قرار است بپردازید. با این کار سبدهای گلی که در محدوده قیمت شما نیستند از انتخاب شما حذف می شوند.
 • نوع مناسبت: مشخص کنید برای چه مناسبتی قرار است‌سبد گل ببرید. این موضوع است که رنگ و تعداد گل‌های شما را مشخص می کند. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید، حتما قسمت ابتدایی مطلب را با دقت مطالعه کنید.
 • نوع سبد گل: اگر از شکل و ظاهر سبد گل صرف نظر کنیم و آن را به چشم یک سبد گل نگاه کنیم. سبدهای گل دارای دو نوع گل مصنوعی و گل طبیعی می‌باشند. اگر قصد دارید شخص مورد نظر سبد گل شما را طولانی مدت داشته باشد بهتر است به دنبال خرید مصنوعی بروید.
 • رنگ گل: در فرهنگ و آداب اصیل ایرانی تا به امروز هر رنگ گل یک سری پیام‌ها را به شخص مورد نظر انتقال می‌دهد. برای مثال اگر شما نمی توانید به شخصی بگویید که به او علاقه‌مند شده‌اید رز نارنجی به او هدیه دهید. اگر در مورد رنگ گل‌ها و مفهوم هر یک نیاز به راهنمایی دارید ابتدای مطلب را مطالعه کنید.
 • تعداد شاخهها: همیشه به تعداد شاخه گل‌ها توجه کنید. هر تعداد نشان خاصی دارد که طرف مقابل شما از طریق تعداد گل‌ها به احساس شما پی می‌برد. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید ابتدای مطلب را مطالعه کنید.
 • اندازهسبد گل: اندازه سبد گل هم خیلی مهم است. اگر می‌خواهید به شخص یا خانواده‌ای نهایت ادب و احترام را داشته باشید، حتما به آن‌ شخص یا خانواده سبد گل بزرگ هدیه دهید. اندازه سبد یعنی میزان احترام به طرف مقابل البته دلیل بر این نیست اگر شخصی به شما سبد کوچک هدیه دهد برای شما احترام قائل نیست.

با توجه به نکاتی که گفته شد، می توانید سبد گل مورد نظر خود را خریداری نمایید. ما برای سهولت کار شما، لیستی از چند نمونه سبد گل ارزان، باکیفیت و پرفروش موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. با کلیک روی هر تصویر یا زدن دکمه ی زیر هر آیتم، اطلاعات بیشتری از هر محصول را دریافت کنید

منبع : hub.suttons

دکمه بازگشت به بالا