عمومیکسب و کار ویژه

راهنمای سفر با خودرو به کیش

برای بردن ماشین شخصی به کیش باید چکار کرد؟ اینجا یک منطقه آزاد تجاری است، شما باید با قوانین وارد شدن و تردد در آن آشنایی کامل داشته باشید. تفاوت هایی در بردن ماشین شخصی به کیش و دیگر شهرها وجود دارد که کمتر کسی از آن خبر دارد. ما در  راهنمای کامل نحوه بردن ماشین شخصی به کیش را به شما خواهیم گفت. پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای سفر زمینی به کیش با ماشین شخصی و هزینه لندیگراف ۱۴۰۲ | لست سکند

نحوه بردن ماشین شخصی به کیش

برای بردن ماشین شخصی به کیش باید خودتان را به سه بندری که راهی این جزیره می شوند برسانید.

 •  بندر آفتاب:

نزدیکترین بندر به جزیره کیش برای بردن ماشین شخصی به کیش، بندر آفتاب است. ولی تعداد لنج های آن کم است برای همین زود پر می شوند و امکان دارد شما مدتی را در انتظار سپری کنید. فاصله این بندر تا جزیره کیش 18 کیلومتر است و زمان در راه بودن با شناور مسافربری نیم ساعت و با شناور مخصوص خودرو و مسافر حدود یک ساعت است.

 •  بندر چارک:

در تمام روزهای سال و به صورت مداوم لنج های کیش به این بندر در حرکت است. برای همین اولویت اول برای سفر به کیش با خودروی شخصی رفتن به بندر چارک است. فاصله این بندر تا جزیره کیش 22 کیلومتر است و زمان در راه بودن با شناور مسافربری یک ساعت و با شناور مخصوص خودرو و مسافر حدود 2.5 ساعت است.

 •  بندر لنگه:

دیگر بندر پیش پای شما برای بردن ماشین شخصی به کیش، بندر لنگه است. عموما در تعطیلات نوروز از این بندر استفاده می شود، درست است که طولانی ترین مسافت تا کیش از این بندر است، اما میزان منتظر ماندن شما نسبت به بندر آفتاب کمتر خواهد بود. فاصله این بندر تا جزیره کیش 93 کیلومتر است و زمان در راه بودن با شناور مسافربری 2.5 ساعت و با شناور مخصوص خودرو و مسافر حدود 4 ساعت است.

نکته ی بسیار مهم در بردن ماشین شخصی به کیش این است که با قوانین آشنایی داشته باشید. بعضا محدودیت هایی برای نوع خودرو و سال تولید آن اعلام می کنند که قبل از حرکت بهتر است حتما مجاز بودن یا نبودن خودرویتان را چک کنید.

راههای رسیدن به کیش با ماشین

از مسیرهای زیادی می توانید با خودروی شخصی خودتان را به کیش برسانید. بسته به اینکه می خواهید از کدام شهرها عبور کنید و بازدیدی از آنجا نیز داشته باشید، می توانید مسیر پیش روی خود را تعریف کنید. از جمله پرطرفدار ترین مسیرها برای بردن ماشین شخصی به کیش:

 1.  تهران، قم، کاشان، اصفهان، شیراز، جهرم، لار و بنادر انتقال مسافر (چارک، لنگه و یا آفتاب)
  2.    اهواز، ماهشهر، بندر دیلم، بوشهر، عسلویه، بنادر انتقال مسافر (آفتاب یا چارک)
  3.    بازرگان، مرند، تبریز، زنجان، بویین زهرا، قم، کاشان، اصفهان، شیراز، جهرم یا فیروزکوه و بنادر انتقال مسافر (لنگه، چارک یا آفتاب)

مزایا و معایب بردن ماشین شخصی به کیش

مزیت برد خودروی شخصی به کیش این است که می توانید ایرانگردی خوبی را از شهرهای دیدنی مختلف ان داشته باشید و از مسیری که پیش روی دارید، نهایت لذت را ببرید. دیگر اینکه داشتن خودروی شخصی گردش و ماندن در جزیره کیش را برای شما راحت تر خواهد کرد. برای رزرو تور کیش به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید.

و اما معایب بردن خودرو یکی طولانی بودن مسیر مسافت است و برای کسانی که می خواهند زود به کیش برسند، طاقت فرسا خواهد بود. حال اگر مدارک مورد نیاز را با خود به همراه نداشته باشید و یا با قوانین تردد در کیش نیز آشنایی نداشته باشید، که خودرو انگار روی دستتان مانده است.
مدارکی که باید با خود همراه داشته باشید:

 •  اصل و کپی از کارت خودرو
  •    برگه معاینه فنی خودرو
  •    گواهینامه راننده خودرو
  •    برگه کاپوتاژ (برگه مجوز خروج گمرکی)

قوانین مهم در بردن ماشین شخصی به کیش”

 • مدارک مورد نیاز را با خود همراه داشته باشید
  •    بین سه تا هفت روز می توانید خودروی خود را در کیش نگه دارید و برای اقامت طولانی تر باید کارت خود را تمدید کنید.
  •    بهتر است دو ساعت قبل از حرکت شناورهای مسافربری در بندر مربوطه حضور داشته باشید.
  •    اگر با خود حیوان زنده به همراه دارید باید شناسنامه و اسناد دامپزشکی آن را ارائه دهید.
  •    با خود قرص های ضد تهوع به همراه داشته باشید.
  •    برای نشستن بر روی عرشه از صندلی ها استفاده کنید.
  •    در جزیره کیش بوق زدن و آشغال ریختن جریمه دارد
  •    سرعت شما نباید از 40 تا 60 کیلومتر بر ساعت بیشتر شود.
  •    باید از نور چراغ پایین استفاده کنید.
  •    در هنگام عبور کردن از میادین باید از چراغ راهنما استفاده کنید.
  •    در کیش همیشه حق با عابر پیاده است و شما باید در هنگام عبور عابر پیاده، ماشین خود را خاموش کنید و با فلاشر به راننده های عقب نیز اخطار دهید.
  •    اگر می خواهید لاین خود را تغییر دهید، 100 متر قبل تر راهنمای خود را روشن کنید.
  •    تنها می توانید از مسیرهای آسفالت شده استفاده کنید.
 • جزیره کیش را به علت وجود ، می‌توان توریستی‌ترین جزیره جنوب ایران نام‌گذاری کرد. درصورتی‌که قصد سفر به این بخش از آب‌های نیلگون خلیج‌فارس را دارید می‌توانید از راه‌های مختلفی خود را به کیش برسانید.
 • سفر به کیش با ماشین شخصی یکی از روش‌های متداول سفر به این جزیره زیبا می‌باشد که برای افرادی که می‌خواهند سفری دریایی و زمینی را تجربه کنند بسیار لذت‌بخش است.

مدارک لازم برای سفر دریایی به کیش

درصورتی‌که قصد سفر به کیش با ماشین شخصی را دارید حتماً مدارکی نظیر برگ معاینه فنی، گواهینامه راننده، اصل و کپی کارت خودرو را به همراه داشته باشید زیرا برای دریافت برگه مجوز گمرک باید این مدارک را به دفاتر گمرک مستقر در بنادر تحویل دهید. هم‌چنین تا پایان سفر نیز این برگه را نزد خود نگه‌دارید زیرا برای خروج به آن نیاز دارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما را مطالعه کنید.

مقررات ورود و خروج خودرو به کیش

 • هنگام ورود و خروج حتماً ۲ ساعت قبل به بندرگاه بروید تا در صورت نیاز به طی کردن مراحل اداری و چک شدن مدارک از لندیگراف جا نمانید.
 • با توجه به اینکه حداکثر سرعت مجاز در این جزیره ۶۰ کیلومتر در ساعت می‌باشد و تخلفات رانندگی توسط دوربین‌های نصب‌شده ثبت می‌شوند، بهتر است هنگام رانندگی بسیار دقت کنید زیرا در زمان خروج خودرو از جزیره تخلفات رانندگی شما بررسی‌شده و در همان محل باید پرداخت شوند.
 •  درست است که در زمان تعطیلات عید نوروز ورود همه ماشین‌ها به جزیره مجاز است اما باید بدانید که در سایر زمان‌ها خودروهای رنو، پی کی، پژو ۴۰۵، پراید و پیکان اجازه ورود به جزیره را ندارند.
 • در صورت که دارای خودروی داخلی تولید سال ۹۰ به قبل و ماشین خارجی تولید سال ۸۵ به قبل می‌باشید می‌بایست پیش از سفر برگه معاینه فنی خود را دریافت کرده و همراه داشته باشید.

مدت زمانی که باید روی دریا طی کنید تا به کیش برسید.

هنگام سفر به کیش با ماشین شخصی می‌توانید از سه بندر چارک، آفتاب و لنگه سفر خود را آغاز کنید و متناسب بااینکه می‌خواهید سفر طولانی یا کوتاه‌تری داشته باشید، از میان این بنادر یکی را انتخاب کنید.

بندر آفتاب نزدیک‌ترین فاصله را به کیش دارد به گونه ای که می‌توانید با طی مسافت یک ساعت خود را به کیش برسانید. این سفر دریایی از چارک و بندرلنگه به ترتیب ۲.۵ و ۴ ساعت زمان می‌برد. البته توجه داشته باشید که حمل خودرو از بندرلنگه فعلاً فقط در ایام نوروز انجام می‌شود.

فاصله دریایی بندرعباس تا کیش چقدر است؟

به دلیل فاصله زیادی که بندرعباس تا کیش دارد هیچ شناور یا کشتی مستقیم از بندرعباس به کیش نمی‌رود. برای طی کردن فاصله بندرعباس تا کیش با کشتی می‌بایست ابتدا به یکی از بنادر چارک، آفتاب و یا لنگه رفته و ازآنجا سفر دریایی خود را آغاز کنید.

به‌عنوان مثال خوب است بدانید که فاصله بندرعباس تا بندر چارک را می‌توانید سه ساعت و نیم طی کنید و برای رسیدن به کیش از چارک نیز دو ساعت و نیم باید روی دریا باشید. فاصله بندرعباس تا کیش با کشتی حین عبور از چارک درمجموع ۶ ساعت می‌شود.

مزایای سفر  با ماشین شخصی به کیش

یکی از لذت‌های سفر با ماشین شخصی این است که می‌توانید هر زمان که زیبایی مسیر چشمتان را گرفت و دلتان خواست، ماشین را کنار زده و اندکی استراحت کنید. همچنین برای گردش در جزیره لازم نیست مبلغی را برای اجاره ماشین در کیش و یا دربست بپردازید و می‌توانید بدون هزینه و با خودروی خودتان به گشت‌وگذار بپردازید.

جنگ‌های شادی و جشنواره‌های کیش معمولاً جوری برنامه‌ریزی‌شده که تا آخر شب ادامه می‌یابند و در این برنامه‌ها نیز می‌توانید خیال خود را از بابت برگشت به هتل و نگرانی پیدا نشدن ماشین راحت کنید.

معایب سفر با خودرو به کیش

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که می‌باید پیش از سفر به کیش با ماشین شخصی به آن توجه کنید این است که به دلیل طولانی بودن مسیر می‌بایست زمان زیادی را برای این سفر در نظر بگیرید. طولانی‌ترین مسیر پروازی به کیش در ایران ۲ ساعت و نیم می‌باشد درصورتی‌که سفر به کیش با خودرو شخصی می‌تواند دو تا سه روز طول بکشد.

مواج بودن دریا می‌تواند سفر شما را به تأخیر بیندازد. زیرا معمولاً شناورها در مواقعی که دریا مواج است و هوا طوفانی است حرکت نمی‌کنند و بعضاً پیش می‌آید که مجبور شوید چند روز بیشتر در مبدأ بمانید تا مجدد هوا آرام شود.

هزینه سفر دریایی با ماشین به کیش

معمولاً هرسال نرخ‌های متفاوتی برای حمل خودرو هنگام سفر به کیش با ماشین شخصی تصویب می‌شود به همین دلیل نمی‌شود هزینه ثابتی برای این موضوع اعلام کرد اما آخرین مبلغ به تصویب رسیده ۴۷۹ هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته باید توجه داشت به ازای هر سرنشین نیز مبلغ ۴۰ هزار تومان برای رفت‌وبرگشت در نظر گرفته می‌شود.

 

 

دکمه بازگشت به بالا