عمومیکسب و کار ویژه

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس از دیرباز مقصد سرمایه گذاران از سرتاسر جهان بوده است. اگرچه قبرس شمالی از قبرس جنوبی کمتر ثروتمند است، اما با رشد اقتصادی در سال های اخیر، همه مناطق قبرس شمالی پیشرفت های عمده ای در زیرساخت ها داشته اند. این سوال در سال های اخیر بسیاری از سرمایه گذاران را برای خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی ترغیب کرده است. جالب است بدانید که با خرید ملک در این کشور امکان درخواست مسکن موقت برای خود و خانواده تان وجود خواهد داشت. شرکت یورومای با ارائه مشاوره رایگان در این زمینه شما را از ابتدا تا انتها در خرید ملک یاری خواهد کرد. اگر قصد خرید ملک یا خرید آپارتمان در قبرس شمالی را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس شمالی

قبرس شمالی 3354 کیلومتر مربع مساحت دارد و به لطف سواحل و مسیرهای کوهستانی، طبیعت بیشتری نسبت به جنوب جزیره دارد. در سال‌های اخیر (۲۰۲۳)، سرمایه‌گذاری‌های کلان در این کشور منجر به قدردانی ۱۰۰ درصدی خانه‌ها و خانه‌ها در برخی مناطق شده است. با این حال، قیمت خرید خانه ها و املاک همچنان ارزان تر از املاک مشابه در قبرس جنوبی است. بد نیست بدانید که اجاره و خرید خانه در قبرس شمالی بسیار آسان، ارزان و به طور کلی بدون دردسر است. اما اگر از تصمیم برای زندگی در این کشور مطمئن نیستید، توصیه می کنیم خودتان به این کشور بیایید و شرایط را به دقت مطالعه کنید. البته شرکت یورومای از ابتدای سفر تا زمان تصمیم گیری شما به صورت رایگان همراه شما خواهد بود. بقیه این مقاله بیشتر در مورد آن به شما خواهد گفت.

چرا خرید ملک در قبرس شمالی؟

این روزها تعداد علاقه مندان به خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی در حال افزایش است. یکی از دلایل اصلی این مشکل، سهولت در مراحل قانونی آن است. خوب است بدانید که خرید و فروش ملک و اجاره آن در قبرس شمالی یک پوند است و از این طریق درآمد خوبی کسب خواهید کرد. در سال 2021، قبرس شمالی توسط مجله فوربس به عنوان بهترین مقصد ساحلی برای سرمایه گذاری و خرید ملک انتخاب شد. خبر خوب دیگر این است که شما به عنوان یک سرمایه گذار می توانید اقامت موقت این کشور را بگیرید و همچنین در این کشور حساب بانکی داشته باشید.

شرایط و قوانین خرید در قبرس شمالی 2023 را بدانید

شرایط خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی چندان پیچیده نیست. شما حق خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور را با داشتن پاسپورت و گواهی عدم شخصیت بد دارید. طبق قانون این کشور، یک خارجی که حتی با پرداخت یک سوم قیمت کل خانه، خانه یا آپارتمان خریداری می کند، می تواند به طور موقت در قبرس شمالی زندگی کند. به طور کلی خارجی ها مجاز به خرید یکی از موارد زیر هستند: آپارتمان یا ویلا یا خانه روستایی در قبرس شمالی که معادل 1338 متر مربع زمین است. اما اگر قصد فروش بیش از این مبلغ را داشته باشد حتی اگر قرارداد معتبری داشته باشد باید نیم درصد مالیات را بپردازد و همچنین روی سند این توضیح وجود دارد که فقط این شخص می تواند با این ملک در اداره ثبت معامله کند.

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی

به طور کلی هزینه خرید آپارتمان در قبرس شمالی نسبت به کشورهای اروپایی ارزان تر است. برای خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی ابتدا باید با شرکت های معتبری مانند یورومای که مشاوره عمیق در این زمینه ارائه می دهند مشورت کنید. با توجه به قیمت‌های متفاوت آپارتمان‌ها و املاک در نقاط مختلف کشور، ممکن است قیمت دقیقی برای خرید ارائه نشود، اما حداقل به 87000 پوند نیاز دارید. البته این مبلغ با توجه به ارزش و متراژ ملک متفاوت است.

هزینه های اضافی برای خرید ملک در قبرس شمالی

هنگام خرید آپارتمان یا ملک در این کشور، به عنوان یک خارجی، باید علاوه بر قیمت خود ملک، هزینه های اضافی نیز بپردازید. هزینه ها شامل نیمی از نیمی از ارزش ملک، هزینه افتتاح پرونده مالیاتی شخصی (تا 21 روز پس از عقد قرارداد)، 6% هزینه ثبت و 6% هزینه ثبت قرارداد، 5% مالیات خرید (قبل از صدور کلید)، نیم درصد هزینه عدم کار در اداره مالیات بین 1500 تا 1500 دلار می باشد. توجه داشته باشید که موارد و وجوه تا تاریخ و زمان انتشار این مقاله صحیح بوده و می توانید تغییرات را از طریق گروه یورومای مشاهده نمایید.

با روند خرید ملک در قبرس شمالی آشنا شوید

همانطور که می دانید خرید آپارتمان و ملک در قبرس شمالی بسیار راحت تر از کشورهای اروپایی است. در این بخش شما را با مراحل خرید ملک در این کشور راهنمایی می کنیم.

اولین کاری که باید انجام دهید مشاوره با مشاوران حقوقی و شرکت هایی است که در این زمینه در قبرس شمالی معتبر و فعال هستند. شرکت یورومای در این زمینه در کنار شماست.

مبلغ سپرده رزرو ملک حدودا می باشد. 2000 پوند تا 5 درصد از کل قیمت ملک که باید به سازنده پرداخت کنید.

پس از تصمیم گیری، یک سوم مبلغ زمین را پرداخت می کنید و قراردادی بین شما و شرکت ساختمانی منعقد می شود و خرید شما تایید می شود. به طور معمول، از روزی که رزرو خود را انجام می دهید، خرید ملک تا یک ماه طول می کشد.

با توجه به بودجه خود می توانید به سراغ ملکی بروید که مشکل حقوقی و مالیاتی نداشته باشد و دارای مدارک کامل باشد.

شما می توانید قرارداد خرید را به سه صورت الکترونیکی، حضوری و یا با اجازه شخصی به مشاور یورومای یا یکی از نزدیکان خود امضا کنید. اما به طور کلی در هر صورت ظرف 21 روز از تاریخ امضای قرارداد باید نیم درصد از کل مبلغ ملک بابت گشایش پرونده های مالیاتی پرداخت شود.

پس از دریافت کلید، مالک جدید ملک باید هزینه های اضافی ذکر شده در بالا را بپردازد.

بهترین شهرها برای خرید خانه در قبرس شمالی

بهترین کار قبل از خرید ملک یا آپارتمان در قبرس شمالی این است که در مورد شهرهای آن تحقیق کنید. قبل از خرید آپارتمان در قبرس شمالی، باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید تا بتوانید بهترین شهر را انتخاب کنید. به طور کلی بهترین شهرهای این کشور عبارتند از:

سی ساید: سی ساید در حال حاضر یکی از شهرهای با رشد سریع در قبرس شمالی است. این شهر توسط مجله فوربس به عنوان بهترین شهر ساحلی در جهان برای خرید املاک و مستغلات معرفی شده است.

فاماگوستا: اگر می خواهید در قبرس تحصیل کنید، بهترین انتخاب برای شما شهر فاماگوستا است. زیرا معروف ترین دانشگاه قبرس شمالی به نام EMU در این شهر قرار دارد.

گیرنه: این شهر را به دلیل زیبایی طبیعی و تاریخی، مروارید قبرس شمالی می نامند. گیرنه توریستی ترین شهر کشور است و ارزش املاک و مستغلات در این شهر نسبت به شهرهای دیگر قبرس شمالی بالاتر است و خرید ملک و آپارتمان در گیرنه گرانتر از سایر شهرها خواهد بود.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. برخی از مزایای خرید ملک و خرید آپارتمان در قبرس شمالی عبارتند از:

قیمت ملک و آپارتمان در مقایسه با سایر کشورهای مدیترانه ای مناسب است

با خرید خانه یا آپارتمان اقامت موقت این کشور را دریافت کنید

امنیت اقتصادی و روانی در این کشور وجود دارد

نزدیک ایران زندگی می کند

قوانین اروپا در آسیا

مالیات کم در این کشور

سطح امنیت بالا

خرید و فروش ملک به پوند انگلیس

خرید به صورت پادشاهی و اعیان.

مشکل خرید آپارتمان در قبرس شمالی

با تمام مزایای ذکر شده در بالا، خرید آپارتمان در قبرس شمالی می تواند معایبی نیز داشته باشد. برخی از معایب یا مشکلات خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی عبارتند از:

ممکن است ناخودآگاه ملک یا آپارتمانی بخرید که مجوزهای لازم را ندارد یا ملکی بخرید که فروش آن سخت یا غیرممکن است. با این حال، دانش قابل توجهی از شرکت های ساختمانی در قبرس شمالی ضروری است در این صورت می توانید برای اطمینان از حفظ و ارتقای سرمایه خود از شرکت هایی مانند یورومای مشاوره بگیرید و در صورت تمایل به فروش در آینده بدون مشکل این کار را انجام دهید. در واقع اگر از مشاوران متخصص و متخصص ما مانند مشاوران شرکت یورومای مشورت کنید، هرگز چنین مشکلاتی پیش نخواهد آمد.

در حالی که امکان درخواست برای اقامت دائم در کشور وجود دارد، این فرآیند می تواند به اندازه خرید خانه زمان بر و پیچیده باشد.

خرید آنلاین ملک در قبرس شمالی

شاید فکر کنید که برای خرید ملک در قبرس شمالی باید به صورت فیزیکی از این کشور دیدن کنید. اما بد نیست بدانید که امروزه می توانید به راحتی آپارتمان و ملک در قبرس شمالی را به صورت کاملا آنلاین خریداری کنید. این کار توسط شرکت های معروفی که در این زمینه فعال هستند انجام می شود. اگر در زمان غیبت به فکر خرید ملک و آپارتمان در قبرس شمالی هستید، شرکت یورومای با تجربه در زمینه مشاوره سرمایه گذاری در این کشور تمامی مراحل را برای شما انجام خواهد داد.

در این صورت شما دو راه پیش رو دارید: یا امضای خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنید، اولین نفری هستید که در کشور امضا می کنید. یا یورومای قرارداد را برای شما ارسال می کند تا شما مستقیماً امضا را انجام دهید و می توانید قرارداد را برای انجام کارهای دیگر به شرکت برگردانید. با این حال، یورومای تمام مراحل تکمیل خرید ملک را برای شما انجام خواهد داد.

ارائه پروژه هاوایی در قبرس شمالی

منطقه اسن تپه بین شهر اسکله و شهر گیرنه واقع شده است. این منطقه به خاطر تپه های زیبا و دریای پر جنب و جوشش مشهور است، پس از منطقه لانگ بیچ یکی از مناطق در حال توسعه قبرس شمالی محسوب می شود و پروژه های عمرانی زیادی در آن وجود دارد. پروژه هاوایی یکی از پروژه های با آپارتمان های استودیویی، 1 خوابه، 2 خوابه و ویلا می باشد. اگر به دنبال خرید ملک در قبرس شمالی و خرید خانه در قبرس شمالی هستید، پروژه هاوایی یکی از بهترین گزینه ها است. برای خرید ویلا در قبرس شمالی نیز می توانید ویلاهای بی نظیری را در این پروژه بیابید.

در ابتدای پروژه هاوایی قیمت واحدهای استودیویی از 70 هزار پوند انگلیس شروع شد و اکنون در 30 آوریل 1402 قیمت آنها در طول سال به 125 تا 145 هزار پوند افزایش یافته است. این نشان دهنده رشد خوب این کار است. بله، در حال حاضر اکثر واحدهای پروژه فروخته شده است. شما می توانید 35 درصد هزینه واحد را پیش پرداخت و 65 درصد مابقی را به صورت اقساط ماهانه تا زمان تحویل کلید پرداخت کنید. البته برای شعبه ها باید 3000 پوند پرداخت کنید. علاوه بر این، پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده به قیمت واحد اضافه می شود. واحدهای پروژه هاوایی تا پایان سال 2025 تحویل داده می شود.

خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد. علاوه بر این، قبرس شمالی پنجمین کشور امن در جهان محسوب می شود، آب و هوای معتدل و رشد اقتصادی بالایی دارد. در این کشور می توانید با پوند انگلیس سرمایه گذاری کنید و با خرید خانه در قبرس شمالی می توانید برای تمام اعضای درجه یک خانواده خود مسکن موقت دریافت کنید. پس از خرید ملک مورد نظر جهت نامگذاری سند مالکیت، سند شخص به اداره مربوطه ارائه می شود و پس از بررسی لازم و مناسب بودن فرد، سند به نام شخص نامگذاری می شود. لطفا توجه داشته باشید که شرایط خرید ملک برای خارجی ها در قبرس شمالی کمی متفاوت است. مثلاً اموال خارجی ها باید حداقل 300 متر با تأسیسات نظامی فاصله داشته باشد. در مورد خرید ملک قبرس شمالی، باید بدانید که هر خارجی می تواند در طول زندگی خود در کشور صاحب یک آپارتمان، ویلا یا مقداری زمین به نام خود شود.

خوب است بدانید که در قبرس شمالی سه نوع سند وجود دارد: سند ترکی، سند مبادله و سند جدایی. با ارزش ترین کاغذ در قبرس شمالی کاغذ ترکی است. لطفا به یاد داشته باشید که بهتر است قبل از خرید ملک در این کشور با انواع اسناد ملک در قبرس شمالی آشنا شوید.

معایب خرید زمین در قبرس شمالی

از معایب خرید ملک در قبرس شمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان خرید املاک سخت در صورت عدم اطلاع از نوع سند در قبرس شمالی

سیستم حمل و نقل عمومی ضعیف

پروسه طولانی برای پاسپورت و اقامت دائم

خرید زمین در قبرس شمالی چگونه است؟

خرید زمین در قبرس شمالی یکی دیگر از گزینه های سرمایه گذاری در این کشور است. با خرید زمین در قبرس شمالی می توانید خانه خود را به سبک دلخواه خود بسازید یا به سادگی از آن به عنوان سرمایه گذاری استفاده کنید.

برای خرید زمین در قبرس شمالی گزینه های مختلفی با قیمت های مختلف دارید. قیمت اولیه یک دونوم زمین 45000 پوند است، اما قیمت ها بسته به مکان و شهر بسیار متفاوت است.

خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی

راه دیگر سرمایه گذاری خرید زمین برای کشاورزی در قبرس شمالی است و از این طریق می توانید درآمد کسب کنید. زمین های کشاورزی در قبرس شمالی کاربری های مختلفی دارد و شما باید با توجه به هدف خود زمین مناسب را پیدا کنید. این زمین ها ارزش بسیار بالایی دارند و در آینده ارزش واقعی آنها از این هم بیشتر خواهد شد. زیرا رشد اقتصادی در این کشور بالاست و سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می کند.

قیمت زمین کشاورزی در شمال قبرس

قیمت زمین کشاورزی کمتر از قیمت خرید زمین در قبرس شمالی است. از آنجایی که تورم در این کشور بسیار پایین است، می توانید با بودجه نسبتاً کم زمینی را در قبرس شمالی خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید زمین و خرید ملک در قبرس شمالی و قیمت نهایی آنها می توانید از گروه یورومای کمک بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا