عمومیکسب و کار ویژه

شرایط دریافت وام با سند

شرایط دریافت وام با سند ملکی در هر بانک متفاوت است، در بعضی از بانکها حتی به سپرده گذاری نیاز ندارد، در حالی که در بانک دیگر این شرط وجود ندارد، نحوه دریافت آن نیز به این شکل است که، شخص باید ابتدا در بانکی که می خواهد از آن وام دریافت کند، افتتاح حساب کند و سند ارائه شده باید 6 دانگ و دارای ارزش و اعتبار باشد.

Conditions for receiving a loan with a document

شرایط دریافت وام روی سند خانه

بانک ها برای اینکه از بازپرداخت تسهیلات اعطایی به مشتریان خود مطمئن شوند، وثایقی را از آنها مطالبه می کنند که از جمله این وثایق که معمولا برای وام ها و تسهیلات با مبلغ بالا مطالبه می گردد، سند خانه می باشد. از آنجا که دریافت وام روی سند خانه، دارای شرایط و مدارک لازم بوده و نحوه ثبت نام آن نیز دارای ترتیب خاصی می باشد، در این بخش، به این سوال پاسخ خواهیم داد که شرایط دریافت وام روی سند خانه چیست و سپس، در بخش های بعد، مدارک لازم و نحوه ثبت نام این وام را بررسی خواهیم کرد.

در پاسخ به این سوال که شرایط دریافت وام روی سند خانه چیست، باید گفت، با توجه به اینکه وام روی سند خانه، صرفا یک نوع وام خاص نبوده و طیف وسیعی از تسهیلات، از وام خرید مسکن گرفته تا وام اشتغال آفرینی و کارآفرینی، با سند خانه، قابل دریافت می باشد، لذا، شرایط دریافت وام روی سند خانه، به عنوان یک سری شرایط برای تمام ، یکسان نمی باشد.

از سوی دیگر، حتی برای وام ها و تسهیلات مشابه، در بانک های مختلف نیز شرایط متفاوتی در نظر گرفته می شود که این عامل نیز ارائه شرایط خاصی به عنوان شرایط دریافت وام روی سند خانه را غیر ممکن می سازد. اما، از آنجا که دریافت وام و تسهیلات، من جمله دریافت وام روی سند خانه، در تمام بانک ها و برای تمام انوع تسهیلات، دارای یک سری شرایط مشترک بوده، در ادامه، به توضیح این شرایط کلی و مشترک، خواهیم پرداخت.

یکی از مهم ترین شرایط دریافت وام روی سند خانه، در مورد تمام انواع وام، آن است که در ابتدا، متقاضی، توسط سیستم بانکی کشور، اعتبارسنجی بانکی می گردد. با این توضیح که سابقه دریافت وام و پرداخت تسهیلات و همچنین، سابقه چک برگشتی متقاضی، استعلام گرفته شده و بسته به نتیجه استعلام، بانک، با درخواست ثبت نام وام بر روی سند خانه موافقت می کند.

همچنین، سند خانه باید سند رسمی بوده تا قابلیت استعلام از ثبت محل، برای بانک وجود داشته باشد. بنابراین، قولنامه املاک که یک سند عادی بوده و امکان استعلام آن وجود ندارد، به عنوان سند خانه برای دریافت وام، پذیرفته نخواهد شد.

یکی دیگر از شرایط دریافت وام روی سند خانه، این شرط است که سند خانه ارائه شده، باید قبل از ارائه به بانک، در رهن شخص حقیقی یا حقوقی دیگری نباشد و شش دانگ و دارای پایان کار نیز باشد.

همچنین، مطابق قوانین مربوط به نحوه ثبت نام انواع وام در سیستم بانکی کشور، لازم است تا متقاضی دریافت وام روی سند خانه، به سن 18 سال تمام رسیده یا نماینده قانونی وی طبق مقررات قانونی، برای دریافت وام از سوی وی اقدام نماید.

از دیگر شرایط دریافت وام روی سند خانه، می توان به این شرط اشاره کرد که اگر سند خانه، به نام متقاضی وام نباشد، لازم است تا مالک که وثیقه گذار بوده، در بانک حاضر شده و به عنوان مالک ملک، اسناد مربوطه را امضا نماید. البته، وکالت نامه رسمی که در آن، وثیقه گذاشتن ملک، مجاز دانسته شده باشد نیز در حکم حضور مالک در بانک بوده و و بنابراین، در این حالت، نیاز به حضور مالک در بانک نخواهد بود.

شرایط بانک‌ها برای دریافت وام با سند ملکی

بانک‌ها برای پرداخت وام با سند شش دانگ معمولا شرایط مشترکی دارند که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  • فرد متقاضی وام باید بالایی داشته باشد.
  • فرد متقاضی وام باید چک برگشتی و اقساط معوقه نداشته باشد.
  • سند منزل مسکونی باید شش دانگ بوده و دارای پایان کار باشد.
  • سند منزل نباید در رهن بانک و یا ضمانت باشد.
  • افرادی که حساب فعال داشته و یا کارکرد حساب بالایی دارند در اولویت هستند.
  • سن فرد متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.

اگر شرایط فوق را دارید شما می‌توانید به راحتی وام با سند ملکی دریافت کنید در ادامه مقاله در مورد وام با سند ملکی بانک سامان، بانک ملت و سایر بانک‌ها بیشتر صحبت می‌نماییم.

نتیجه‌گیری

براساس آنچه که خواندیم شرایط دریافت وام با سند ملکی از ۷ بانک کشور را با یکدیگر بررسی کردیم. اگر منزل مسکونی شما سند دارد می‌توانید از بانک‌های سامان، ملت، شهر، تجارت، پارسیان، ملی و مسکن وام با ضمانت سند مسکونی دریافت نمایید. همچنین اگر سند مسکونی ندارید به شما توصیه می‌کنیم برنامه ساد۲۴ را نصب کرده و ۳۰۰ طرح وام را بررسی کنید، این کار به شما کمک می‌کند راحت‌تر وام مدنظر خود را دریافت نمایید. لطفا اگر سوال یا تجربه‌ای در زمینه دریافت وام با سند ملکی دارید در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا