اقتصادیکسب و کار ویژه

فروش انواع گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای یکی از پرقدرت ترین گیربکس های صنعتی است که در بازار کالا های صنعتی به فروش می رسد. گیربکس سیاره ای از به روز ترین مکانیزم ساختاری و عملکردی برخوردار است و عمدتا از آن برای مصارف صنایع سنگین استفاده می شود. نکته قابل توجه در رابطه با گیربکس خورشیدی، تنوع بسیار زیاد آن در تیپ، گشتاور بالا و نسبت تبدیل است. همین ویژگی ها باعث شده تا به راحتی بتوان در صنایع مختلف از آن ها استفاده کرد. در ادامه به بررسی قیمت گیربکس خورشیدی و انواع آن، ویژگی های آن و نکات مهم هنگام خرید می پردازیم.

گیربکس سیاره ای

دلیل نام گذاری گیربکس سیاره ای به ساختار و آرایش چرخ دنده های آن برمی گردد. در گیربکس خورشیدی 3 دسته دنده قرار دارد که هر یک وظیفه خاص خود را دارند. این دنده ها به صورت زیر هستند:

  • جرخ دنده مرکزی یا خورشیدی: همانگونه که از اسم این چرخ دنده مشخص است. محل قرار گیری آن در مرکز است. جایگاه این چرخ دنده متناسب با محور یا شافتی که در گیربکس قرار دارد، تنظیم می شود. این چرخ دنده وظیفه انتقال قدرت را بر عهده دارد.
  • چرخ دنده های سیاره ای: این چرخ دنده ها به دلیل درگیری با چرخ دنده مرکزی و البته بخش سوم یعنی رینگ دندانه ای، مجبور به حرکت می شوند. همانطور که در شکل مشخص است این چرخ دنده ها حول چرخ دنده خورشیدی قرار داشته و با استفاده از یک صفحه یا پوسته به صورت بالانس در می آید.
  • رینگ دندانه ای: این رینگ به طوری طراحی شده که از داخل به صورت دندانه ای است و با چرخ دنده های سیاره ای در تماس است.

از دیگر نکات ساختاری و فنی گیربکس خورشیدی می توان به استیج ها یا طبقات آن اشاره کرد. این گیربکس را می توان به صورت طبقه ای ساخت به طوری که در هر طبقه میزان مشخصی از دور ورودی را کاهش دهد. همین کاهش مرحله ای باعث افزایش گشتاور در هر طبقه می شود. این موضوع باعث به وجو آمدن گشتاور های بسیار متنوع و نسبت تبدیلات گسترده شده است. گیربکس های خورشیدی را می توان در هر تعداد طبقه بسته به نیاز صنعت سفارش داد.

انواع گیربکس خورشیدی

گیربکس های خورشیدی از نظر ساختار و نوع ورودی – خروجی از تنوع خوبی برخوردارند. از نظر انواع ورودی، مانند دیگر گیربکس ها به صورت ورودی شافت، هالو شافت، فلنج و نیم فلنج تولید می شوند.

اما از نظر خروجی می توان دسته بندی های زیر را برای آن ها در نظر گرفت:

  • فلنجدا با شافت خروجی تک خار
  • فلنجدار با خروجی هزار خاری هالو شافت
  • پایه دار با شافت خروجی تک خار
  • فلنجدار گلو قوی با شافت خروجی تک خار
  • فلنجدار گلو بلند

یکی از برجسته ترین نکات در رابطه با گیربکس خورشیدی امکان استفاده آن در صنایع و کاربری های خاص است. از جمله این موارد خاص می توان به و اشاره کرد. ورودی گیربکس های خورشیدی را می توان به گونه ای طراحی کرد که قابلیت اتصال به سروو موتور هار ار داشته باشند.

بهترین برند ها برای خرید گیربکس خورشیدی

تولید و عرضه گیربکس خورشیدی نیازمند دانش تخصصی و البته تکنولوژی پیچیده و پیشرفته است. یکی از دلایل بالاتر بودن قیمت این دسته از گیربکس ها نیز همین پیچیدگی و سختی در مرحله تولید است. به همین علت لازم است تا گیربکس خورشیدی مورد نظر مان را از برندهای معروف، با سابقه و البته با کیفیت خریداری کنیم.

گیربگس خورشیدی خارجی

گیربکس های خارجی که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته اند، اغلب ساخت کشور های چین و ترکیه و ایتالیا و آلمان هستند.

خرید این نوع گیربکس ها باید دقیق و درست، بسته به نیاز شما انجام شود که لازمه ی آن تخصص است. در همین زمینه مشاوران و متخصصان مجموعه شهباز موتور آمادگی دارند تا مشاوره کاملی برای خرید گیربکس خورشیدی متناسب با نیاز صنعت شما ارائه دهند.

گیربکس خورشیدی ساخت ایران

اولین برند تولید کننده گیربکس های ایرانی خورشیدی یا سیاره ای در کشور، پیشرو سپاهان اصفهان می باشد، این تولید کننده ایرانی از نظر سابقه ی کاری، کیفیت محصولات و قیمت متعارف در جایگاه خوبی قرار دارد. گیربکس خورشیدی شهباز در انواع تیپ ها و با خروجی های متنوع قابل خرید است.

آیا گیربکس خورشیدی دست دوم برای خرید به صرفه است؟

مسلما اجناس دست دوم به شرطی که سالم باشند مقرون به صرفه تر هستند، اما در رابطه با کالاهای صنعتی و فنی، تخصص و دقت بالایی نیاز است.

اگر قصد خرید گیربکس خورشیدی دست دوم با قیمت مناسب را دارید و از دانستنی های فنی آن به طور کامل مطلع نیستید، حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه کنید تا گیربکس مورد نظر را از همه لحاظ بررسی کند.

نمایندگی فروش گیربکس خورشیدی

مجموعه شهباز موتور نمایندگی فروش و عرضه کننده انواع گیربکس خورشیدگیربکس خورشیدی چیست؟

به طور کلی گیربکس‌ها قطعاتی هستند که بین تولید کننده قدرت (مثلا موتور) و مصرف کننده قدرت قرار می‌گیرند و وظیفه انتقال نیرو از محرک به متحرک را بر عهده دارند. با استفاده از انواع مختلف گیربکس صنعتی می‌توان سرعت و گشتاور متحرک را کنترل کرد.در ایران گیربکس خورشیدی را به نام‌های گیربکس ستاره ای، گیربکس سیاره ای، دنده سیاره ای و دنده ستاره ای می‌شناسند.

دوام و استحکام گیربکس خورشیدی نسبت به سایر انواع گیربکس‌ها مانند بیشتر است. علت نامگذاری گیربکس خورشیدی مرتبط با نحوه قرارگیری چرخ دنده‌ها و حرکت آن است. از گیربکس سیاره ای برای انتقال بیشترین گشتاور در کم حجم ترین ابعاد ممکن که اصطلاحا به آن چگالی گشتاور می‌گویند استفاده می‌شود. دنده گیربکس سیاره‌ای در مقایسه با دنده استاندارد می‌تواند مقاوم تر باشد و گشتاورهای بیشتری را انتقال دهد.

گیربکس خورشیدی استپ موتور و سروموتور

بین انواع مختلف گیربکس‌های صنعتی، گیربکس خورشیدی به دلیل ساختار خاصی که دارد از لقی بسیار ناچیزی برخوردار است و دقت بسیار بالایی دارد. از طرف دیگر و ، دستگاه‌هایی با دقت بالا هستند. استپ موتور که به موتور پله‌ای هم شناخته می‌شود یک موتور dc براشلس یا بدون جاروبک است که یک دور کامل را به تعدادی استپ یا پله تقسیم می‌کند. سرو موتور هم یک موتور مکانیکی است که می‌توان آن را طوری به کار برد که بازو یا چرخی را که متصل به شفت آن است در جهت و اندازه دلخواه با سرعتی که مد نظر است جابجا کند.

سروموتورها به دلیل داشتن اینرسی یا لختی پایین، تغییر سرعت را سریعا می‌پذیرند. با توجه به دقت بالایی که این الکتروموتورها دارند، گیربکس مناسب استپ موتور و سروموتور گیربکس خورشیدی است. طراحی منحصر به فرد گیربکس سیاره ای موجب شده تا به تنهایی و بدون استفاده از ابزار اتصال خاصی، قابلیت نصب بر سروو موتور و استپ موتور ها را داشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای از سه جزء اصلی تشکیل شده است: دنده خورشیدی، دنده هرزگرد و دنده رینگی. این سه قسمت توسط قفسه یا محفظه محافظت می‌شوند. دنده خورشیدی در مرکز گیربکس خورشیدی قرار می‌گیرد و دنده هرزگرد بین دنده خورشیدی و دنده رینگی جای می‌گیرد. به طور کلی در گیربکس خورشیدی مهمترین عضو محسوب می‌شود که در صورت کاهش دور می‌توان طبقات گیربکس را افزایش داد تا نسبت تبدیل‌ها بالاتر رود.

گیربکس سیاره ای یا همان خورشیدی از گیربکس های پر شمار در صنعت محسوب می‌شود که قادر به پشتیبانی از نسبت سرعت‌های مختلفی است. علاوه بر موارد ذکر شده، یک گیربکس خورشیدی قطعات دیگری هم دارد که در ادامه به توضیح نقش هر کدام می‌پردازیم. یک گیربکس خورشیدی دو بلبرینگ در دو سمت ورودی و خروجی دارد. بلبرینگ قسمت خروجی موجب می‌شود که شرایط بیرونی و محیطی اثری روی گیربکس نداشته باشد.

کاربردهای گیربکس سیاره ای

گیربکس های خورشیدی یا سیاره ای کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف دارند. یکی از کاربردهای مهم گیربکس خورشیدی در زمینه حمل و نقل و باربری است که برای ماشین‌های سنگین بسیار پر مصرف بوده و سبب می‌شود که روند انجام پروژه سریع تر پیش برود. از دیگر کاربردهای گیربکس خورشیدی می‌توان به استفاده در ربات‌ها برای افزایش گشتاور، در ماشین‌های چاپ برای کاهش سرعت غلتک‌ها، در صنایع حساس و نیازمند پوزیشنینگ (positioning) با دقت بالا و موقعیت یابی دقیق، در دستگاه‌های بسته بندی، در صنایع داروسازی، در صنایع فلزی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و … اشاره کرد.

کاتالوگ گیربکس خورشیدی

با استفاده از کاتالوگ گیربکس خورشیدی یا سیاره ای که در منبع آورده ایم، می‌توانید بهترین گیربکس خورشیدی متناسب با نیازتان را انتخاب کنید. همچنین پس از خرید یک گیربکس خورشیدی هم برای نصب صحیح و راه اندازی آن احتمالا به مطالعه گیربکس احتیاج پیدا می‌کنید. برای کلیک کنید.

فاکتورهای مهم در قیمت و خرید گیربکس خورشیدی

بهتر است قبل از خرید گیربکس خورشیدی یا سیاره ای با مهمترین فاکتورهای انتخاب یک گیربکس مناسب آشنا شوید. اول از همه باید به ویژگی‌های فنی اصلی یک گیربکس خورشیدی توجه داشته باشید. این موارد شامل نسبت تبدیل، بکلش یا همان لقی چرخ دنده‌های گیربکس و گشتاور از جمله مهمترین مشخصات فنی هستند که هنگام خرید گیربکس سیاره ای یا خورشیدی باید متناسب با نیازتان به آن‌ها توجه داشته باشید. پس از تعیین عوامل فنی باید میزان سر و صدای ایجاد شده توسط گیربکس و عوامل کیفی مانند مقاومت در برابر خوردگی را در نظر داشته باشید. استفاده از روان کننده‌ها و خنک کننده‌ها در گیربکس نیز نقش زیادی در افزایش طول عمر و جلوگیری از خوردگی گیربکس ایفا می‌کنند.

ی در همه شهر های ایران اعم از اصفهان، تهران، تبریز، مشهد، قم، یزد، یاسوج، اراک، کرمان و…  است. همچنین صادرات این کالای صنعتی به کشورهای خاورمیانه نیز در مجموعه شهباز موتور انجام می شود.

لازم به ذکر است کارشناسان ما به عنوان نمایندگان فروش انواع کالای صنعتی، در تمام مراحل در کنار شما هستند تا شما خریدی مطمئن و کاملا بهینه داشته باشید.

قیمت گیربکس خورشیدی

قیمت موتور گیربکس های خورشیدی وابسته به نیاز شما و نوع طراحی های آن طیف گسترده ای دارد. ما در مجموعه شهباز موتور بسته به نیاز مشتری و بودجه اقتصادی انواع گیربکس خورشیدی را با قیمت مناسب ارائه می دهیم. برای مشاهده لیست قیمتمی توانید به صفحات هر محصول مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا