سلامت و دانش

نظام سلامت میراث کسی نیست / شایستگان در این حوزه قرار گیرند

رییس ستاد سلامت مصطفی پورمحمدی – کاندید چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر لزوم شایسته‌سالاری در حوزه سلامت، گفت: نظام سلامت میراث کسی نیست؛ باید شایستگان در این بخش قرار گیرند.

به گزارش دکترنامه، دکتر میرخانی – نماینده مصطفی پورمحمدی در نشست بررسی «اولویت‌های نظام سلامت در برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری» که با حضور نمایندگان حوزه سلامت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، امروز یکشنبه در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: بخش درمان در نظام سلامت کهنه است؛ تجهیزات قدیمی و ساختمان‌ها فرسوده است؛ اگر بخواهیم با مدل کوکب خانم نظام سلامت را اداره کنیم، نمی‌توانیم و تورم نقطه به نقطه داریم.

وی ادامه داد: امیدواریم در نظام سلامت به سمت شایسته سالاری برویم. نظام سلامت میراث کسی نیست؛ باید شایستگان در این بخش قرار بگیرند. همچنین تا زمانی که نظام سیاسی آرامش نداشته و تبلور پیدا نکند، نظام سلامت نیز به آرامش نمی‌رسد.

وی درباره نیروی انسانی در حوزه سلامت، گفت: ما نمی‌توانیم خیلی از موضوعات در حوزه نیروی انسانی را کتمان کنیم؛ مهاجرت‌ها افزایش پیدا کرده و باید به شکل واقعی مردم را آگاه کنیم.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا