عمومیکسب و کار ویژه

پیکر تراشی چیست؟ (همه چیز درباره پیکر تراشی)

پیکر تراشی چیست؟

بسیاری از افرادی که نمی توانند چالش کاهش وزن اضافی را تحمل کنند، راه آسان تری را انتخاب می کنند، از جمله تکنیک هایی برای خوش اندام شدن به روش های مختلف. اکثر افراد حاضرند هر روشی را برای کاهش وزن بدون توجه به عوارضی که هر از گاهی ممکن است برایشان پیش بیاید امتحان کنند. به همین دلیل، بهتر است قبل از اقدام، نکات مربوط به کانتورینگ بدن را بخوانید.

کانتورینگ بدن به طور کلی به تمام روش های تهاجمی و غیرتهاجمی کاهش وزن و تغییر شکل قسمت های مختلف بدن اشاره دارد. دستگاه لیپوماتیک شکل دهنده بدن لیپوماتیک یکی از دستگاه های لیپولیز می باشد.لاغری بدن عبارت است از برداشتن چربی زیر پوست با دستگاهی به نام لیپوماتیک، بادی جت یا لیپوساکشن. این روش برای افراد بالای 25 و 30 سال مناسب است. به طور کلی این جراحی برای افراد دارای چاقی پایین تنه مناسب است.

پیکر تراشی یا شکل دادن به قسمت های مختلف بدن با روش های حذف چربی به شرح زیر انجام می شود:

لیپولیز

از لیپوم

هواپیمای جت

لیپوساکشن را می توان به صورت سرپایی انجام داد و معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد و در طول درمان با کمترین ناراحتی، مقدار زیادی چربی از بدن خارج می شود.

توجه به این نکته ضروری است که بیمار در این فرآیند هیچ پوستی را از دست نمی دهد، لیپوساکشن باعث تقویت بدن، کاهش سایز برای مدت طولانی و همچنین رفع سلولیت می شود.

رویکرد اصلاحات چگونه کار می کند؟

در روش لیپوماتیک چربی با استفاده از امواج اولتراسوند ذوب می شود. اساساً امواج اولتراسوند بافت چربی را پس از حمله از بین می برد. استفاده از این روش بسیار دقیق و ساده است، می توان از آن برای رفع تورم، روی قفسه سینه، اطراف زانو و اندازه قفسه سینه مرد استفاده کرد. به علاوه سلول های چربی در لیپوماتیک از بین نمی روند. بنابراین، چربی خارج شده از بدن انسان را می توان به نواحی دیگر مانند سینه و باسن تزریق کرد.

لیپوماتیک در کدام قسمت از بدن استفاده می شود؟

تمام قسمت های بدن از جمله

شکم و پهلو

بازو

احمقانه

باسن و پاها

بعد

پیکر تراشی بدن با سلول های چربی و فواید آن

– بر خلاف تثبیت چربی و سایر دستگاه های مکش زیر پوست، چربی زیر پوست را از بین نمی برد.

– به دست آوردن فرم صحیح بدن در این جراحی بسیار کوتاه بوده و 2 هفته زمان می برد.

– سفت کردن و بهبود پوست بهتر از جراحی است.

– در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود.

– تورم و زهکشی در این کار بسیار کم است.

– احتمال عفونت کم است.

– آمبولی چربی بسیار نادر است و تاکنون موردی ثبت نشده است.

– فرد نیازی به بستری شدن ندارد و پس از درمان ترخیص می شود.

-خستگی و آسیب وارده به بدن در این عمل نسبت به سایر عمل ها کمتر است.

ایمن، موثر و آسان.

– اگر کانولا بافت چربی را تشخیص ندهد، سیستم ایمنی فعال اجازه توقف فوری را می دهد.

– درد کم یا بدون درد

– امکان انقباض عالی پوست وجود دارد

– بازیابی پرواز

– ارزان تر

فواید و اثرات لیپوماتیک

کبودی شدید: این حالت تا چند هفته ادامه خواهد داشت.

تورم: ورم ناشی از لیپوساکشن می تواند 6 ماه طول بکشد تا بهبود یابد. ترشح مایعات از زخم ها نیز می تواند برای مدت طولانی باقی بماند.

ترومبوفلبیت: این شامل تشکیل لخته های خون در داخل سیاهرگ است که منجر به التهاب و سایر عوارض می شود.

عدم تقارن در فرم بدن: اگر خاصیت ارتجاعی پوست کم باشد و زخم ها به طور غیرطبیعی بهبود یابند یا برداشتن چربی از قسمت های مختلف بدن به طور دقیق و صحیح انجام نشود، پوست بدن پس از لیپوساکشن خشک و چروکیده می شود. و ایجاد کرد.

بی حسی: ناحیه لیپوساکشن ممکن است بی حس باشد. البته این حالت معمولا موقتی است و به زودی از بین می رود.

عفونت: به ندرت، نیش های لیپوساکشن می تواند باعث عفونت پوستی شود. در برخی موارد تنها با مداخله جراحی می توان این مشکل را حل کرد و نتیجه را حفظ کرد.

سوراخ شدن اندام داخلی: این مشکل بسیار نادر است.

مرگ: بیهوشی به ندرت می تواند باعث مرگ شود.

مشکلات قلبی یا کلیوی: زمانی که مایع وارد بدن یا خارج می شود، تغییری در سطح آب بدن ایجاد می شود که می تواند باعث مشکلات کلیوی یا قلبی شود.

آمبولی ریه: پس از لیپوساکشن، چربی می تواند وارد جریان خون شده و وارد ریه ها شود، جریان خون به ریه ها را مسدود کرده و در نهایت منجر به مرگ می شود.

بیماری ریوی: تجمع مایع در بدن به دلیل تزریق می تواند منجر به ادم ریوی شود.

واکنش های آلرژیک: بیماران ممکن است به داروها یا موادی که در حین لیپوساکشن استفاده می شوند حساسیت داشته باشند.

سوختگی پوست: حرکت کانولا (لوله مکش) می تواند باعث تحریک و سوختگی پوست و اعصاب شود.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوساکشن

لیپوماتیک و لیپوساکشن روش های موضعی کاهش وزن هستند اما در لیپوماتیک از گرما استفاده نمی شود بلکه چربی با فشار از بین می رود و از بدن خارج می شود و از کل بدن خارج می شود اما با گرما از لیپوساکشن استفاده می شود. چربی سوزانده شده و از طریق جراحی از بدن خارج می شود. تفاوت دیگر دو روش اصلاح بدن این است که با روش لیپوماتیک امکان انتقال چربی به سایر نقاط بدن وجود دارد در حالی که بستن لب این مشکل را ندارد زیرا چربی سوزانده می شود.

تفاوت ایرجت و لیپوماتیک

همانطور که گفته شد لیپوساکشن تنها با ارتعاشات و امواج خاص چربی را از بدن خارج می کند اما در روش جت هوا با اعمال نیروی زیاد فشار آب، چربی شکسته شده و از بدن خارج می شود. در روش بادی جت علاوه بر تحمل درد کمتر، دوره نقاهت کوتاه تری خواهید داشت و عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد.

تفاوت لیپولیز و لیپوماتیک

در لیپولیز چربی بدن توسط امواج اولتراسوند ذوب و از بین می رود و چون چربی در اثر حرارت ذوب می شود نمی توان از آن در سایر قسمت های بدن استفاده کرد در حالی که در لیپوماتیک چربی توسط امواج به صورت فیزیکی تجزیه می شود. و حتی اگر خارج شود و مایع باشد، می توان آن را به سایر نقاط بدن تزریق کرد.

هزینه چاقی

هزینه اسیدهای چرب می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی قرار گیرد، از جمله عواملی که بر قیمت تمام شده اسیدهای چرب تأثیر می گذارد، میزان چربی در ناحیه مربوطه است که با کمک اسیدهای چرب استخراج خواهد شد.

از دیگر عوامل ذکر شده تعداد قرار ملاقات هایی است که باید در نظر گرفته شود. همچنین، ناحیه تحت درمان می تواند روی قیمت تأثیر بگذارد: به عنوان مثال، قیمت لیپوساکشن بازوها با قیمت شکم و لگن یکسان نیست.

قبل از انجام لیپوماتیک انجام اقدامات زیر ضروری است:

دو روز قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید.

ده روز قبل از عمل از مصرف آسپرین، محصولات حاوی آسپرین، ویتامین E یا ضد التهاب خودداری کنید.

حداقل دو روز قبل از جراحی از داروهای گشادکننده برونش مانند افدرین یا داروهای آسم استفاده نکنید و در روز جراحی از داروهای تیروئیدی استفاده نکنید.

حداقل دو روز قبل از جراحی تمام غذاها را قطع کنید.

لاک ناخن خود را پاک کنید.

قبل از عمل صبحانه یا ناهار سبک میل کنید.

بعد از نیمه شب از مصرف کافئین خودداری کنید.

روز جراحی پماد را همراه خود ببرید. مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی را از روز قبل از عمل، روز عمل و هر روز بعد از عمل شروع کنید.

لباس های گشاد مانند شلوار بپوشید. از لوازم آرایش یا جواهرات استفاده نکنید و جوراب و لباس گرم به همراه داشته باشید. پوشیدن کفش های سبک یا دمپایی بعد از جراحی راحت تر است.

درمان بعد از لیپوماتیک

نگهداری و مراقبت بعد از جراحی برای حفظ نتیجه پس از لیپوساکشن بسیار مهم است. بعد از لیپوساکشن، ناحیه تحت درمان به اندازه قبل سلول های چربی ندارد. هنگامی که بزرگسالان به بلوغ طبیعی می رسند، تعداد سلول های چربی در بدن آنها ثابت است. لیپوساکشن تعداد سلول‌های چربی را در یک ناحیه از بدن کاهش می‌دهد، اما در صورت افزایش وزن، سلول‌های باقی‌مانده می‌توانند پخش شوند. اگر کنترل خود را از دست بدهید و بیش از حد وزن اضافه کنید، نواحی درمان نشده مانند صورت، بازوها، باسن، گردن یا سینه ممکن است متورم شوند! همچنین سلول های چربی در ناحیه تحت درمان وجود دارد. بنابراین اگر بعد از عمل از بدن خود مراقبت نکنید (کنترل رژیم غذایی و ورزش) اثر از بین می رود.

زمان کافی را برای خود اختصاص دهید

چه در بیمارستان و چه به صورت سرپایی عمل جراحی انجام دهید، حداقل به چند روز استراحت نیاز دارید. معمولاً بعد از چند روز می توانید به محل کار یا مدرسه بازگردید.

با پزشک خود در مورد میزان استراحتی که ممکن است نیاز داشته باشید صحبت کنید.

دوره نقاهت مستقیماً با اندازه ناحیه جراحی و مقدار چربی که پزشک خارج می کند، ارتباط دارد. اگر ناحیه بزرگی را درمان کردید، ممکن است بهبودی بیشتر طول بکشد.

قبل و بعد از جراحی خانه و تخت خود را آماده کنید. یک محیط راحت، شامل یک تشک راحت، بالش و رختخواب، به شما کمک می کند تا به طور موثرتری استراحت کرده و ریکاوری کنید.

مراقب زخم هایت باش

انتظار می رود در 24 تا 48 ساعت اول پس از لیپوساکشن، مقدار زیادی خون و ماده بی حس کننده از محل برش نشت کند. هرچه مایع بیشتری دفع کنید، تورم و کبودی کمتری خواهید داشت. به همین دلیل لازم است با ماساژ دادن محل جراحی به سمت پایین در حمام، تخلیه هر چه بیشتر مایع از محل جراحی تسهیل شود، زیرا مایعی که پس از بسته شدن منافذ باقی می ماند باعث درد و افزایش آن شده و به آرامی دفع می شود. از محل جراحی بدن تخلیه مایعات تا 5 روز طبیعی است. اگر سوراخ ها قبل از اتمام مایع بسته شوند، مایع در جای خود جمع می شود که به تدریج ناحیه جراحی را بزرگ می کند، درد و گاهی قرمزی را افزایش می دهد و برش باید دوباره باز شود. اگر خودتان نمی توانید آن را باز کنید، به پزشک خود بگویید. اگر نشت مایع متوقف شود و به مدت 24 ساعت مایعی از محل برش خارج نشود، نیازی به تعویض پانسمان نیست. از پد گرم کننده یا یخ استفاده نکنید. تا زمانی که منافذ کاملاً بسته نشده اند، در حمام، استخر، سونا ننشینید، یا در دریا یا آنهایی که احتمال آلودگی دارند شنا نکنید.

پیاده روی کنید

مهم است که هر چه زودتر به آرامی شروع کنید. پیاده روی می تواند از لخته شدن خون در پاها جلوگیری کند که می تواند کشنده باشد. ورزش ملایم نیز می تواند به بهبود سریعتر شما کمک کند. اگرچه توصیه می شود در اسرع وقت راه بروید یا به آرامی حرکت کنید، اما ممکن است بتوانید فعالیت های سنگین را تا یک ماه پس از جراحی از سر بگیرید.

درد و تورم را با دارو کنترل کنید

ممکن است بعد از لیپوساکشن دچار درد، بی حسی و تورم شوید. می توانید درد و تورم را با داروهای بدون نسخه یا تجویزی کاهش دهید.

بی حسی، خارش و درد تا چند هفته پس از جراحی طبیعی است. همچنین ممکن است در این مدت دچار تورم و کبودی شوید.

اکثر افراد 1-2 هفته طول می کشد تا بعد از لیپوساکشن احساس بهتری داشته باشند. در این زمان یا برای مدت طولانی، ممکن است به داروهای مسکن نیاز داشته باشید.

از داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن استفاده کنید. ایبوپروفن همچنین می تواند به کاهش تورم مرتبط با جراحی کمک کند.

اگر مسکن‌های بدون نسخه برای شما مؤثر نبودند، ممکن است پزشک مسکن‌های بدون نسخه را تجویز کند.

می توانید مسکن های بدون نسخه و نسخه ای را از داروخانه ها دریافت کنید.

مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت

پزشک ممکن است پس از لیپوساکشن آنتی بیوتیک تجویز کند تا خطر عفونت را کاهش دهد. مهم است که تمام دوره های آنتی بیوتیکی را که برای کاهش خطر عفونت تجویز می شود، مصرف کنید. مطالعات اخیر نشان داده است که پس از لیپوساکشن نیازی به آنتی بیوتیک نیست، بنابراین با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است مشکلاتی مانند تبخال وجود داشته باشد که برای جلوگیری از عفونت یا شیوع بیماری نیاز به دارو داشته باشد.

لباس های فشرده بپوشید

پس از انجام لیپوتومی، پزشک بانداژ و احتمالاً یک لباس فشاری اعمال می کند. استفاده از بانداژ و لباس های فشرده می تواند به حفظ فشار روی ناحیه، توقف خونریزی و حفظ خطوط به دست آمده از جراحی کمک کند.

برخی از پزشکان لباس های فشرده سازی را تجویز نمی کنند. شما باید قبل یا بلافاصله بعد از لیپوماتیک یک لباس فشرده یا بانداژ بخرید. باند و لباس های فشرده را می توانید در فروشگاه های لوازم پزشکی و داروخانه ها پیدا کنید.

پوشیدن لباس های فشرده مهم است. آنها از ناحیه تحت درمان پس از لیپوساکشن حمایت می کنند و همچنین به کاهش تورم و کبودی و بهبود گردش خون کمک می کنند که می تواند به بهبودی کمک کند.

ممکن است بخواهید یک لباس اضافی بخرید که برای ناحیه ای از بدن شما که تحت تاثیر چاقی است طراحی شده است. به عنوان مثال، اگر روی پاهای خود لیپوساکشن دارید، از 2 پانسمان استفاده کنید

شما می خواهید فشرده سازی با هر ناحیه از ران مطابقت داشته باشد.

ممکن است شما نیاز به پوشیدن بریس به مدت 2 هفته بعد از عمل داشته باشید و اکثر افراد برای چند هفته از لباس فشرده استفاده می کنند.

وزن خود را بررسی کنید

لیپوماتیک سلول های چربی را برای همیشه از بین می برد، اما پس از افزایش وزن، نتایج ممکن است تغییر کند یا چربی به ناحیه ای که جراحی انجام شده برگردد. وزن خود را حفظ کنید تا به نتایج دلخواه برسید.

بهترین راه حفظ وزن ثابت است. در حالی که افزایش تنها 1 تا 2 پوند ممکن است تأثیر قابل توجهی روی بدن شما نداشته باشد، مقدار بیشتر می تواند تفاوت زیادی در نتایج شما ایجاد کند.

فعال ماندن و داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند به شما در حفظ وزن کمک کند.

به طور منظم و سالم غذا بخورید

خوردن وعده های غذایی منظم، متعادل و سالم به شما کمک می کند وزن خود را حفظ کنید. به عنوان مثال، غذاهایی که دارای چربی متوسط، کربوهیدرات های پیچیده و غنی از مواد مغذی هستند برای سلامت کلی شما مفید هستند.

بسته به میزان تحرک شما، از یک رژیم غذایی سالم و پر از مواد مغذی 1800 تا 2200 کالری استفاده کنید.

گنجاندن مواد غذایی از پنج گروه غذایی در رژیم غذایی به شما کمک می کند تا مواد مغذی مناسب را دریافت کنید. پنج گروه غذایی عبارتند از میوه ها، سبزیجات، غلات، پروتئین ها و محصولات لبنی.

شما به 1 تا 1.5 فنجان میوه در روز نیاز دارید. شما می توانید آن را با خوردن میوه های کامل مانند تمشک، زغال اخته یا توت فرنگی یا نوشیدن آب 100% طبیعی دریافت کنید. حتما میوه هایی را که انتخاب می کنید متنوع کنید تا بتوانید مواد مغذی متنوعی دریافت کنید و هرگز تمام نشوند. به عنوان مثال، خوردن یک لیوان توت فرنگی له شده بسیار تمیزتر از خوردن توت فرنگی روی کیک است.

شما به 2.5 تا 3 فنجان سبزیجات در روز نیاز دارید. شما می توانید با خوردن سبزیجات کامل مانند بروکلی، هویج، فلفل یا آب سبزیجات 100% طبیعی به این میزان دست پیدا کنید. مطمئن شوید که برای دریافت انواع مواد مغذی، سبزیجات متنوعی را انتخاب می کنید.

میوه ها و سبزیجات منابع خوبی از فیبر هستند. فیبر همچنین به حفظ وزن کمک می کند

شما به 5 تا 8 اونس غلات در روز نیاز دارید، از جمله غلات کامل و حبوبات. می توانید تره فرنگی و دانه ها را از غذاهایی مانند برنج قهوه ای، ماکارونی یا نان گندم کامل، جو دوسر یا غلات کامل تهیه کنید. غلات کامل حاوی ویتامین های B مهمی هستند که می توانند به هضم غذا کمک کنند.

شما به 5 تا 6.5 وعده پروتئین در روز نیاز دارید. شما می توانید پروتئین را از گوشت های بدون چربی مانند گوشت گاو، گوشت خوک یا مرغ دریافت کنید. لوبیای پخته؛ یک تخم مرغ؛ کره بادام زمینی؛ یا آجیل و دانه پیدا کنید. همچنین به شما در ساخت و حفظ عضلات کمک می کند.

شما به 2 تا 3 فنجان یا 12 اونس لبنیات در روز نیاز دارید. شیر را می توانید از پنیر، ماست، شیر، شیر سویا یا بستنی تهیه کنید.

از مصرف بیش از حد سدیم در رژیم غذایی خود که در غذاهای فرآوری شده رایج است خودداری کنید. با افزایش سن، حس چشایی شما کاهش می یابد و ممکن است بخواهید به غذای خود نمک اضافه کنید. سعی کنید از طعم دهنده های دیگر مانند سیر یا سبزی ها استفاده کنید تا از اضافه کردن سدیم زیاد و اضافه کردن آب خودداری کنید.

از فست فود اجتناب کنید

اگر می‌خواهید وزن کم کنید، بهتر است از غذاهای ناسالم یا ناسالم که بسیاری از آنها دارای چربی و کالری بالایی هستند، اجتناب کنید. هنگام خرید، از خرید تنقلات و غذاهای ناسالم در فروشگاه مواد غذایی خودداری کنید. سیب زمینی سرخ کرده، ناچو، پیتزا، همبرگر، پای و بستنی به کاهش وزن کمک نمی کنند. از غذاهای نشاسته ای، کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان، کراکر، پاستا، برنج، غلات و محصولات پخته دوری کنید. حذف این غذاها می تواند به شما در حفظ وزن کمک کند.

مراقب قند پنهان در انتخاب های غذایی خود باشید که می تواند باعث افزایش وزن شما شود.

در ورزش های قلبی عروقی شرکت کنید

ورزش قلبی عروقی کم تاثیر و متوسط ​​می تواند به شما کمک کند تناسب اندام داشته باشید و به کاهش وزن کمک کنید. قبل از شروع با پزشک خود در مورد یک برنامه ورزشی قلبی عروقی صحبت کنید. در تمام یا بیشتر روزهای هفته باید حداقل 30 دقیقه ورزش متوسط ​​داشته باشید. گر به تازگی شروع به کار کرده اید یا به فعالیت های کم تاثیر نیاز دارید، پیاده روی و شنا گزینه های عالی هستند. برای کاهش وزن می توانید هر ورزش قلبی عروقی را انجام دهید. علاوه بر پیاده روی و شنا، دویدن، قایقرانی، دوچرخه سواری یا استفاده از ویلچر را در نظر بگیرید.

تمرینات قدرتی انجام دهید

علاوه بر ورزش های قلبی عروقی، تمرینات قدرتی می تواند به شما در حفظ وزن و لیپوساکشن کمک کند. قبل از شروع یک برنامه تمرین قدرتی، با پزشک خود در مورد آنچه که بهترین برنامه را برای توانایی ها و نیازهای شما ارائه می دهد صحبت کنید. یوگا یا پیلاتس انجام دهید. این تمرینات کم تاثیر می تواند به تقویت و کشش ماهیچه های شما کمک کند و به شما در حفظ وزن کمک کند.

اگر قصد پیکرتراشی در شیراز را دارید حتما به بهترین دکتر پیکرتراشی شیراز مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا