عمومیکسب و کار ویژه

کوییک دندهای R و تفاوت آن با کوییک معمولی

آشنایی بیشتر با خودرو کوییک

همانطور که گفتیم شرکت سایپا کوییک و ساینا را به عنوان جانشین برای پراید تولید و عرضه کرد، به این ترتیب تفاوت این دو مدل با پراید قابل توجه است.

کوییک با پلتفرم تقویت شده ایکس 2000 ساخته شده است، این پلتفرم پیشتر در تیبا مورد استفاده قرار می‌گرفت. به این ترتیب کوییک را می‌توان یک فیس‌لیفت از تیبا 2 نامید.

کوییک ابتدا در دو نسخه معمولی و دنده‌ای به بازار آمد، سپس کوییک R در زمستان سال 1398 معرفی شد، نسخه‌های بعدی کوییک که تفاوت بیشتری با نسخه‌های قبلی دارند با نام کوییک S و کوییک G به ترتیب در 1398 و 1399 عرضه شد.

اما فرق نسخه‌های مختلف کوییک در چیست؟

کوییک معمولی دنده‌ای و اتوماتیک از مدل‌های پایه کوییک هستند و تفاوت چندانی ندارند. هر دو مدل از پیشرانه M15 تیبا بهره می‌برند و طراحی آن‌ها یکسان است. مدل اتوماتیک با دو نام کوییک فول‌پلاس یا پلاس هم شناخته می‌شود به این ترتیب اگر در پسوند هر مدل از کوییک نام‌های فول‌پلاس یا پلاس را دیدید، به معنای آن است که آن مدل دنده اتوماتیک دارد.

هدف تولید کوییک

سایپا به دلیل ایجاد تنوع در بین محصولات خود و همچنین تشویق جوانان و بانوان اقدام به تولید نسخه جدید این خودرو کرده و شاید اهداف دیگری مانند افزایش قیمت را نیز در نظر داشته است تا با یک رنگ‌آمیزی قیمت خودرو را افزایش دهد!

طراحی کوییک

کوییک یکی از خودروهایی است که به علت ناهماهنگی در طراحی در معرض انتقاد قرار داشت حالا سایپا با کپی‌برداری ناشیانه از محصولاتی مثل سیتروئن C3 آن را ناهماهنگ‌تر از قبل نموده و جذابیت کم کوییک را نیز از بین برده است. البته شاید استفاده از رنگ قرمز در کوییک آر برای بسیاری از خریداران جذاب باشد و توجه بسیاری را به خود جلب کند. با نگاهی به تصاویر این خودرو متوجه خواهید شد سقف، قاب آینه بغل، فریم مه‌شکن و زه‌وار سپر جلو به رنگ قرمز درآمده و شامل هیچ گونه تغییر و بازنگری مهمی نیست. در این مدل به جای رینگ فولادی از رینگ آلومینیمی نیز استفاده شده است.

بیشتر بدانید: فروش اقساطی کوییک

دلیل انتخاب پسوند R

سایپا از پسوند R برای مدل جدید این خودرو استفاده کرده این پسوند در مدل‌های جهانی به خودروهای مسابقه‌ای اشاره می‌کند ولی معلوم نیست که دلیل انتخاب این نام برای این خودرو چه بوده و سایپا چه هدفی از انتخاب این نام داشته است. البته با توجه به اینکه رنگ قرمز مفهوم مسابقه و سرعت را در ذهن بینندگان تداعی می‌کند شاید سایپا از R به این علت در کوییک استفاده کرده است. علاوه بر این امکان دارد R در واقع نشانه کلمه RED ( قرمز ) باشد.

دکمه بازگشت به بالا