عمومیکسب و کار ویژه

چگونه کفپوش و پارکت را تمیز کنیم؟

روش های زیادی برای تمیز کردن کفپوش ها استفاده می شود. با این حال، این روش ها ممکن است به کفپوش شما آسیب برساند و طول عمر آن را کاهش دهد. همانطور که تقریباً هر پوشش کف با روش متفاوتی تمیز می شود، نظافت عمومی برای همه آنها به یک شکل انجام می شود.

آیا محصول تمیزکننده شما برای تمیز کردن کفپوش مناسب است؟

آیا کف اتاق نشیمن و کف آشپزخانه یا سینک شما با یکدیگر تفاوت دارند؟ سپس ممکن است لازم باشد از یک محصول تمیزکننده جداگانه برای همه آنها استفاده کنید.

حتماً برچسب‌های اطلاعاتی روی محصول خود را بخوانید تا اطلاعاتی در مورد محتوای پاک‌کننده‌ای که دارید و سطوحی که می‌توانید روی آن استفاده کنید به دست آورید. “صاف کننده کف یک تمیز کننده کف است، آیا محصول متفاوتی برای هر سطح وجود دارد؟” نگو در این مورد می توان مثال زد که نباید لباس ها را با صابون ظرفشویی بشوییم. در پارکت آرتا کاملاً روش تمیز کردن انواع پارکت های این شرکت توضیح داده است.

برای اینکه کفپوش شما جدیدتر و بادوام تر بماند، استفاده از پاک کننده های مناسب سطح بسیار مهم است.

قبل از استفاده از روش های آسان برای تمیز کردن کفپوش، دوباره فکر کنید

شما کل خانه خود را با سفید کننده تمیز می کنید، که ناجی بسیاری از مردم است، درست است؟ اما نکته ای وجود دارد که شما از دست داده اید. اگر حیوان خانگی، کودک یا هر بیماری تنفسی دارید، سفید کننده تنفسی تاکتیک تمیز کردن خوبی نیست.

برخی از سطوح پوشش جاذب هستند. مثلا؛ مانند کفپوش فرش و چوب پنبه. با توجه به اینکه شستشوی سفیدکننده دشوار است، سطوحی که این پاک کننده را جذب می کنند ممکن است در اثر عدم شستشوی موثر روی شما و کسانی که در آن مکان زندگی می کنند تأثیر بدی داشته باشد.

آیا محصول مشابه واقعا مشابه است؟

این محصول مشابه محصول دیگر است. بگذار این را بگیرم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ می توانی بگویی. با این حال، مواد تشکیل دهنده آنها ممکن است از نظر عملکرد تمیز کنندگی و سلامت آنها متفاوت باشد. قبل از خرید محصول حتما مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه کنید و توجه داشته باشید که آیا عوارضی ایجاد می کند یا خیر.

جزئیات

پاک کننده کفپوش های چوبی:

اگر کف چوبی دارید، ممکن است به دلیل بافت آن لکه هایی بین آنها ظاهر شود. برای از بین بردن این لکه ها یا ظاهر محو شده ناشی از کثیفی روی زمین، ممکن است لازم باشد از فرمول غیر سمی مبتنی بر پلی اورتان استفاده کنید.

پاک کننده کف وینیل:

استفاده از یک شوینده کف وینیل با فرمول مبتنی بر آب و PH متعادل بهترین گزینه خواهد بود.

پاک کننده کف لمینت:

استفاده از یک پاک کننده کف لمینت حاوی فرمول پلی یورتان به شما امکان می دهد تا پوشش طولانی تری داشته باشید.

تمیز کننده کف چوب پنبه ای:

استفاده از یک پارچه کمی مرطوب برای کف چوب پنبه ای روش بسیار کافی است. در صورت لزوم، گردگیری کافی است.

انواع کفپوش

شما می توانید طیف گسترده ای از گزینه های کفپوش را با توجه به نیاز و خواسته خود پیدا کنید. البته ممکن است همه این گزینه ها خوب نباشند. ترجیحاً و مرغوب ترین انواع پوشش کف را می توان به شرح زیر فهرست کرد:

  • کفپوش پی وی سی، کفپوش
  • پلی اورتان، کفپوش
  • لمینت
  • کفپوش اپوکسی
  • کفپوش سه بعدی
  • کفپوش اپوکسی
  • کفپوش وینیل و مشمع کف اتاق
  • کفپوش لاستیکی
  • سرامیک پوشش کف

چرا پوشش کف مهم است؟

اگرچه پوشش کف یک رویداد ساده به نظر می رسد، اما انتخاب اندازه، رنگ، طرح و نوع کفپوش مناسب برای فضای شما کار آسانی نیست.

علاوه بر ایجاد محیط، اندازه و طراحی متفاوت در ناحیه ای که کف را می پوشانید، پوشش کف به عایق دما و صدا نیز کمک می کند.

انواع پوشش کف

بیایید به طور مختصر توضیح دهیم که از کدام نوع پوشش، کجا و در چه شرایطی می توانید استفاده کنید.

کفپوش کاشی سرامیک و چینی

کاشی و سرامیک و چینی از جمله مصالح کفپوش با گسترده ترین طیف رنگ و نقش هستند. این یکی از بادوام ترین گزینه های کفپوش است و یک کفپوش بسیار آسان برای نگهداری است و نصب آن می تواند زمان زیادی ببرد و پر زحمت است. از آنجایی که مواد آن ساختاری سخت و سنگی دارد، از خنک شدن آسان زمین پشتیبانی می کند. به همین دلیل در مکان هایی مانند اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه ترجیح داده نمی شود.

پارکت و کفپوش بامبو

پارکت و کفپوش بامبو از بهترین گزینه ها در دسته پارکت های جامد هستند. استفاده طولانی مدت با نگهداری خوب را فراهم می کند. این یک نوع پوشش سازگار با محیط زیست است زیرا از مواد طبیعی تولید می شود. هیچ الزامی برای نگهداری مانند سنباده زدن و پرداخت وجود ندارد. برای مناطقی که احتمالاً خیس می شوند، دائماً آبگرفته می شوند و به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، دکور و انتخاب مناسبی نیست.

پوشش فرش

طیف گسترده ای از رنگ ها، بافت ها و نقش ها وجود دارد. فضایی گرم، آرام و نرم به محیطی که از آن استفاده می شود می دهد. می توان گفت سرعت نصب آن نسبت به سایر انواع روکش بیشتر است. به راحتی لکه می کند و لکه را در بافت خود محبوس می کند. از آنجایی که ممکن است ساییدگی رخ دهد، نگهداری و تمیز کردن باید به طور منظم انجام شود. همچنین ساختاری دارد که تمایل به جمع آوری گرد و غبار دارد. بازسازی فرش های فرسوده هزینه بر است. برخی از آسیب ها می توانند یک اسکار دائمی به جای بگذارند.

پوشش وینیل و مشمع کف اتاق

تمایل به کفپوش های مشمع کف اتاق و روکش وینیل به نسبت مستقیم با افزایش آگاهی محیطی رو به افزایش است. اگرچه آنها مواد کف متفاوت هستند، اما انعطاف پذیری یکسانی دارند. نصب آنها بسیار آسان است. اینها موادی هستند که در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند. آنها به دلیل ساختار ضد الکتریسیته ساکن از تشکیل گرد و غبار و کثیفی جلوگیری می کنند. در حین نصب، کفپوش را می توان بدون نیاز به ابزار خاصی انجام داد.

برگفته از سایت: دکوما

دکمه بازگشت به بالا