عمومیکسب و کار ویژه

نگهداری پتوس

برای آشنایی بیشتر با نگهداری گل پتوس، تکثیر و بیماری های آن مقاله نگهداری پتوس، نحوه تکثیر و بیماری های آن را مطالعه کنید. این گونه از پتوس با برگهای سبز نئونی دارای جلوه ای درخشنده و ظاهری خاص و متفاوت است. این گیاه نیز همانند پتوس سبز قابلیت رشد در محیط های کم نور مانند ادارات و غیره را داراست.

پتوس منجولا برگ های قلبی شکلی داشته که از قسمت حواشی برگ ها دارای برآمدگی های جذابی می‌شود، هر برگ گویا اقیانوس مواجی است از رنگ های مختلف. این پتوس از مابقی پتوس ها کمیاب تر بوده و با رگه‌های کرم، فسفری و سفیدِ بی نظم خود روی بستر سبز برگ زیبایی حیرت آوری پدید می‌آورد.

همچنین حاشیه برگها سیاه می‌شود و بر روی آنان نیز لکه‌های قهوه‌ای رنگی شکل می‌گیرد. نگذارید پتوس در آب بماند مگر این‌که از اول در آب بوده باشد. پتوس می‌تواند هم در آب رشد کند و وب سایت خانم گل هم در خاک، اما اگر از جایی به جایی دیگر منتقل شود (از آب به خاک یا برعکس) شرایط برایش سخت می‌شود. گیاه پتوسی که از اول در خاک بوده است، اگر در خاک بماند، رشد بهتری خواهد داشت.

گل پتوس

این گیاه حاوی کلسیم اگزالات است که اگر فرزند یا حیوان خانگی شما اشتباها از برگ گیاه بخورد دچار حالت تهوع و استفراغ شدید می‌شود. پس اگر کودک و حیوان خانگی دارید و از گیاه پتوس در خانه نگهداری میکنید بسیار مراقب آنها باشید. حتما این سوال برای شما به وجود آمده چرا پتوس یک گیاه محبوب آپارتمانی است؟ زیرا بسیار کم هزینه است.

نگهداری از ایپومیا یا سیب زمینی شیرین

گلدان‌ها را در مکانی با نور غیر مستقیم و کاملا روشن خورشید قرار دهید. خشکی بیش از حد گیاه پوتوس که باعث افتادن ساقه و برگ های گیاه و خشکی می شود. بدترین برگ های زرد را بکنید تا بتوانید ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر.

بروز نقاط قهوه‌ای و سیاه در مرکز یا نوک برگ های گیاه نشان دهنده نور مستقیم خورشید بوده که باید محل آن را عوض نمایید. آب زیاد باعث زردی برگ ها و ایجاد لک های قهوه ای میشه یا در موارد شدید ممکنه باعث سیاه شدن ساقه و جدا شدن از سطح خاک بشه.

توجه داشته باشید که پوتوس رشد یافته در آب شاید نتواند با خاک خو بگیرد یا برعکس. پس از تکثیر آن در آب یا خاک، بهتر است در همان شرایط نگه داشته شود. • برگها رنگ پریده می تواند بخاطر شدت نور زیاد باشد،گلدان را به محلی با شدت نور کمتر ببرید.

پتوس از گیاهانی است که به راحتی می تواند در آب ریشه بدهد و رشد کند. برای رشد سریع پتوس در آب، می توانید قلمه را در داخل ظرف آب تمیز قرار داده و هر دو یا ۳ هفته یکبار آب ظرف را عوض کرد. برای همین اگر قصد دارید این گیاه را در درون آب نگهداری کنید.

هر ۴ تا ۶ هفته کود های مایع یا پودری با آب طبق دستور توصیه شده رقیق کرده و به آب ظرف اضافه کنید. دمای متوسط اتاق برای پرورش پتوس ملکه مرمری در گلدان یا سبدهای آویز ایده آل است. گیاهان پوتوس در دمای یکنواخت بین 65 درجه فارنهایت و 75 درجه فارنهایت (18 تا 23 درجه سانتیگراد) رشد می کنند.

برگ های پژمرده نشانه کمبود آب هستند و برگ های زرد هم نشان دهنده آبیاری بیش از حد و پوسیدگی اند. گل پتوس از خاک غرقابی و احاطه ریشه با آب بیش از حد بیزار است. به طور کل هر گیاهی از خاک اشباع شده با آب متنفر است. از این رو کاشت گیاه در خاک سبک و متخلخل و آبیاری به اندازه کافی ضرورت دارد.

گیاه آپارتمانی پوتوس هیچ گونه حشره ای ندارد و یکی از بهترین گیاهان برای داخل آپارتمان است علاوه بر زیبایی باعث حفظ رطوبت هوا نیز می شود. خدمات مشتری یکی از برنامه های اصلی کسب و کار ما است و بر این اساس تمام تلاش های ما برای ارائه رضایت مشتری و تجربه خرید خوب در ذهن مشتریان عزیز است.

گلهای آپارتمانی سانسوریا پتوس

روش دیگر می توان قلمه جدا کرده از گیاه را در آب گذاشت و چند هفته بعد از ریشه زدن قلمه آن را در خاک کشت نمود. قلمه‌ای انتهایی ساقه را به طول ۸ تا ۱۰ سانتیمتر، با یک چاقوی تیز جدا نموده و انتهای قلمه را در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده ( الزامی نیست و تنها برای ریشه زایی بهتر توصیه می شود) و در خاک کشت می کنیم.

آموزش تصویری تکثیر ارکیده به روش های قلمه از ساقه و برگ و تقسیم بوتهگل بسیار زیبای ارکیده علی رغم ظاهر ظریف و لطیف خود گلی سخت جان و قا… آشنایی با انواع مشکلات و بیماری های شفلرا و راه های درمان آن گل شفلرا از آن دسته گیاهانی است که برای علاقه مندان به نگهداری گیاهان آپا…

پدیلانتوس: معرفی کامل گل پدیلانتوس گل ستون فقرات شیطان

از آنجایی که پتوس بومی منطقه ای با دمای متعدل است، بهترین دما برای نگهداری آن، دمایی بین 15 تا 25 درجه می باشد. سعی کنید گیاه را در دمایی کمتر از 15 درجه قرار ندهید، زیرا گیاه دچار سرما زدگی خواهد شد. بنابراین توصیه می شود در فصل زمستان پتوس را به درون خانه انتقال دهید.

پخش عمده سانسوریا رنگی مخملی

اگر در منطقه ای با آب و هوای معتدل ساکن هستید، می توانید پتوس را در فضای آزاد نیز کاشته و نگهداری کنید و از این گیاه به عنوان یک پوشش گیاهی زیبا در فضای سبز استفاده نمایید. ولی چنانچه در آپارتمان ساکنید، دمای 15 الی 25 درجه سانتی گراد مناسبترین دما برای نگهداری این گیاه می باشد. گیاه پتوس تحمل دمای خیلی پایین و زمستان های سرد بخصوص در فضاهای باز را نداشته و در صورت بروز چنین شرایطی برگهایش سیاه می شوند. بنابراین در این شرایط بایستی گیاه به مکان گرمتری منتقل شود.

خرید باکس گل

پتوس در آب و خاک رشد می‌کند اما برای ریشه‌دار شدن قلمه زمان زیادی لازم است. نگذارید خاک پتوس حالت باتلاقی داشته باشد زیرا سبب توقف رشد گیاه پتوس و پوسیدگی آن می‌شود. برگ‌های این گیاه همانطور که از اسمش پیداست طلایی رنگ است. این گیاه به نام شیطان ایوی یا ایوی جزایر سولومون شناخته می‌شود.

اما در فضای آپارتمان بهترین دما برای رشد این گیاه دمای ۱۵ الی ۲۵ درجه سانتی گراد است. زمستان های سرد، فضای باز برای پتوس مضر است و در دماهای پایین تر امکان از دست رفتن پوتوس وجود دارد. در صورت مشاهده سیاه شدن برگ ها بهتر است گیاه را به جای گرمتری انتقال دهید.

پتوس را می‌توان در سبدهای آویز و یا در گلدان‌های رومیزی کاشت. این گیاه برای تصفیه هوا عالی بوده و نورفلورسنسرا تحمل می‌کند که این ویژگی، آن را به گزینه مناسبی برای دفاتر شغلی تبدیل کرده است. این گیاه وقتی در خانه یا محل کارتان رشد می‌کند، به تمیز شدن هوا کمک می‌کند.

در این نوشتار با ما همراه باشید تا درباره انواع پتوس و نگهداری از گل پتوس نکات جالبی بخوانید. اگر در نگهداری از گل و گیاه مبتدی هستید و عادت به خراب کردن گل دارید سایت خانم گل به شما نگهداری پتوس را توصیه می کند.

خرید پتوس طلایی محلات

سلام، بله، من تو فضای بدون پنجره و نور نگهداری میکنم، رشدش کم میشه ولی از بین نمیره.برگ جدید هم میده. مانند واریته های ابلق به نور بیشتری نیاز دارد و به آبیاری زیاد حساس است. برای ریشه زایی سریعتر و رشد بهتر برگها، چند قطره کود مایع و یا هورمون ریشه زایی به آب اضافه کنید.

معمولا اکثر شما به گیاهان آپارتمانی علاقه دارید و دوست دارید در خانه ، اتاق، محل کار و دیگر فضاهایی که در آن زمان خود را می‌گذرانید، یک گیاه داشته‌باشید. گیاه، موجود زنده دوست‌داشتنی است که با وجودش حال‌وهوای هر فضایی را به کل عوض می‌کند و آرامش را مهمان فضا می‌کند. مشاهده ی برگ های پژمرده و یا قهوه در گیاه نشانه ی کم آبی آن بوده و باید گیاه را به خوبی آبیاری نمایید.

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید . این گیاه خانگی هیچ بیماری جدی ندارد و حشره ای در آن وجود ندارد با این حال در صورت شماهده آفت نیز مشکلات این گیاه به راحتی حل خواهد شد. بنابراین می‌توانید گلخانه خود را خارج از خانه داشته باشید. چون مدت ریشه زایی طولانی است هر چند روز یکبار پلاستیک را بردارید تا هوا کاملا تعویض شود. برای ریشه زایی بهتر باید برش ساقه به صورت اریب باشد.

آموزش تصویری تکثیر سانسوریا از برگ

همانطور که می دانید قارچ ها در محیط مرطوب رشد می کنند. بنابراین خطر ابتلای ریشه پتوس به قارچ هنگام تکثیر از روش نگهداری قلمه در آب بیشتر از سایر روش ها است. اما به طور کل لازم است ریشه گیاه را قبل از کاشت در گلدان جدید به قارچ کش ها آغشته کنید تا شرایط مناسب نگهداری از پتوس را فراهم کرده و از بروز بیماری برای گیاهتان جلوگیری کنید. این نوع پتوس برگ های سبز رنگی دارد که رگه هایی از رنگ زرد روی آن مشاهده می شود.

بدین معنی که گلهایی به مشتریان ارائه نمایید که این گلها ماندگاری و طول عمر بالاتری داشته باشد. در حال حاضر در گل فروشی ارزان رضوان انواع تاج گل ارزان و پایه گل، سبد گل،دسته گل، گلدان گل، جعبه گل ارزان ( باکس گل ) و خدمات گل آرایی مجالس و باغبانی و گل آرایی ماشین عروس انجام می شود.

در این راه ما سعی می نماییم گل هایی باکیفیت و زیبا در اختیار مشتریان خود قرار دهیم. شما می توانید با عضویت در سایت گل فروشی از تخفیف های ویژه ما استفاده نمایید. همچنین در مناسبهای گل های زیبا به عنوان هدیه از ما دریافت نمایید. جهت خرید و سفارش گل میتوانید به بخش زیر مراجعه کنید.

اگر شما از دسته افرادی هستید که گیاهتان همیشه خراب می‌شود، بهتر است که پتوس را امتحان کنید. پتوس سبز، یکی از فراوان‌ ترین گونه‎های پتوس در جهان می باشد. اگر خانه یا محل کارتان از نور عالی و درخشان برخوردار است می‌توانید از این گونه خریداری کنید.

انواع پتوس ، پتوس جیداین گیاه معمولاً در بسیاری از مناطق گرمسیری یافت می‌شود و بومی پلی‌نزی است. برگ‌های این نوع پتوس مانند سایر پتوس ها قلبی شکل است. پتوس نئون از گونه‌های بسیار مقاوم در برابر نور کم می‌باشد.

دکمه بازگشت به بالا