عمومیکسب و کار ویژه

بهترین افزونه های واسط برای سامانه مودیان

چالشی که اکنون مدیران مالی، حسابداران و کارفرمایان را به شدت درگیر خود کرده است، ارسال صورت حساب های الکترونیکی به سامانه مودیان می باشد. انتخاب روش مناسب برای ارسال صورت حساب های الکترونیکی به سامانه مودیان، یکی از مسائلی است که به ویژه حسابداران را به خود مشغول کرده است.

سامانه مودیان مالیاتی سامانه ای است که تحت نظارت سازمان امور مالیاتی است و مودیان مالیاتی ملزم به ثبت نام در این سامانه و ارسال صورت حساب های الکترونیکی خود هستند. در مهرماه سال ۱۳۹۸ با تصویب قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، کلیه مودیان مالیاتی مشمول این قانون مکلف به ارسال فاکتورهای فروش خود به صورت الکترونیکی شدند. این اقدام به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی، جعل فاکتور و شفاف سازی مالیاتی انجام گرفته است.

در فروردین ماه سال ۱۴۰۲ به طور رسمی ارسال صورت حساب های الکترونیکی به سامانه مودیان اعلام شد و پس از رسمی شدن این موضوع، مودیان با چالش هایی همچون ثبت نام در سامانه مودیان، نحوه ارسال فاکتورهای الکترونیکی، افزونه واسط سامانه مودیان و … مواجه شدند.

لزوم اتصال به سامانه مودیان

با توجه به تصویب قانون پایانه های فروشگاهی، کلیه مودیان مالیاتی مشمول این قانون ملزم به عضویت در سامانه مودیان هستند و باید کلیه صورت حساب های الکترونیکی خود را در این سامانه ثبت کنند. افرادی که از ثبت نام و اتصال به این سامانه مالیاتی سر باز بزنند، ممکن است با جریمه و محرومیت از معافیت های مالیاتی مواجه شوند. بنابراین رعایت این قانون برای کلیه مشمولان مالیاتی بسیار ضروری است

روش های ارسال صورت حساب به سامانه مودیان

به طور کلی مودیان مالیاتی می توانند به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم اقدام به ارسال صورت حساب های خود به سامانه مودیان کنند. برای ارسال صورت حساب های الکترونیکی به سامانه مودیان چندین روش وجود دارد که به طور مختصر بررسی می شوند:

  • ارسال صورت حساب الکترونیکی از طریق شرکت های معتمد مالیاتی
  • ارسال صورت حساب الکترونیکی از طریق نرم افزار حسابداری
  • ارسال صورت حساب الکترونیکی از طریق نرم افزار واسط سامانه مودیان

ارسال صورت حساب الکترونیکی به روش مستقیم

در این روش ارسال صورت حساب های الکترونیکی از طریق خود مودی و با نرم افزارهای حسابداری قابل اتصال به سامانه مودیان صورت می گیرد. در صورتی که نرم افزار حسابداری مورد استفاده چنین قابلیتی نداشته باشد، باید از نرم افزار واسط سامانه مودیان استفاده کرد. اگر مایلید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید، پیشنهاد می شود از روش مستقیم استفاده نمایید.

ارسال صورت حساب الکترونیکی به روش غیر مستقیم 

در این روش ارسال صورت حساب ها به سامانه مودیان از طریق شرکت های معتمد مالیاتی انجام می گیرد. مودیانی که وقت کافی برای ارسال فاکتورهای فروش کالا و خدمات خود را ندارند و یا آموزش لازم را در این خصوص ندیده اند، معمولا از این روش استفاده می کنند. البته استفاده از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی نیازمند پرداخت هزینه های گزافی است و مودیان باید اطلاعات مالیاتی خود را در اختیار این شرکت ها قرار دهند.

توصیه می شود از نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ استفاده کرد. علاوه بر آموزش رایگان و پشتیبانی 24 ساعته، حریم خصوصی شما نیز حفظ می شود

نرم افزار ارسال فاکتور الکترونیکی به سامانه مودیان مالیاتی

استفاده از سامانه‌های ارسال فاکتور الکترونیکی یا شرکت‌های معتمد مالیاتی، یک راهکار مناسب برای مودیانی است که قادر به ارسال فاکتورهای خود به صورت مستقیم نیستند، و البته نیز هزینه‌ای برای آنها به همراه خواهد داشت. با استفاده از نرم‌افزارهای ارسال صورت‌حساب الکترونیک به سامانه مودیان، می‌توانید به سادگی و در هر زمانی، صورت‌حساب‌های خود را به سامانه ارسال کنید و وضعیت فاکتورها و فاکتورهای برگشت از فروش ثبت شده در سامانه را نیز مشاهده کنید.

ویژگی بهترین نرم افزار ارسال اطلاعات به سامانه مودیان

برای انتخاب بهترین نرم‌افزار واسط سامانه مودیان، لازم است که به ویژگی‌هایی که یک نرم افزار قابلیت ارائه دارد توجه کنیم. مدیریت کالا و خدمات، دسترسی به سوابق فاکتورها، مدیریت مشتریان، مدیریت فاکتورهای فروش، مدیریت برگشت از فروش، و امکان فاکتور چاپی از جمله قابلیت‌هایی هستند که باید در نرم‌افزار واسط سامانه مودیان موجود باشند. همچنین، امکاناتی مانند ایمپورت و اکسپورت پیشرفته از اکسل، استعلام وضعیت فاکتور در سامانه مودیان، نداشتن محدودیت در صدور فاکتور و ارسال به سامانه مودیان، گزارش مرور فروش، اصلاح فاکتور فروش، نصب در هاست مشتری و به روز رسانی، آموزش و پشتیبانی رایگان نیز از دیگر ویژگی‌هایی هستند که در انتخاب نرم‌افزار واسط سامانه مودیان باید در نظر گرفته شوند

قابل ذکر است که تمامی ویژگی های بالا در نرم افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ موجود می باشد ، شما مودیان گرامی میتوانید برای مشاهده ی پلن های مختلف به آدرس https://hesabdar.app/buying-modian-system-software/ مراجعه فرمایید

نرم افزار رابط سامانه مودیان حسابدار اپ

نرم‌افزار واسط سامانه مودیان حسابدار اپ، تمامی ویژگی‌هایی را که یک نرم‌افزار واسط برای ارسال صورت‌حساب الکترونیکی به سامانه مودیان نیاز دارد، داراست. از امکاناتی مانند ارسال و مدیریت فاکتورهای فروش، مدیریت کالا و خدمات، مدیریت برگشت از فروش، اصلاح فاکتور فروش، استعلام وضعیت فاکتور در سامانه مودیان، گزارش مرور فروش و امکانات ایمپورت و اکسپورت پیشرفته از اکسل، این نرم‌افزار به خوبی پشتیبانی می‌کند.

منبع : حسابدار اپ

دکمه بازگشت به بالا