اقتصادیکسب و کار ویژه

آینده بازار املاک و مستغلات دبی

بازار املاک و مستغلات در دبی در حال رشد است: آیا اینطور است؟

بر اساس گزارش دپارتمان زمین دبی، در سال 2022، میزان تمام معاملات در بازار املاک و مستغلات دبی خصوصا خرید ویلا در دبی؛ بالغ بر 72 میلیارد دلار این یک رکورد تاریخی مطلق برای امارت است. تعداد معاملات نیز یک رکورد شد – 97 هزار قرارداد.  بیشترین فعالیت در پایان سال 2022 مشاهده شد. در آذرماه، میزان معاملات به 7 میلیارد دلار رسید. این دومین رقم بزرگ ماهانه برای کل دوره وجود بازار دبی است. نوامبر 2021، زمانی که حجم کل معاملات به 8.4 میلیارد دلار رسید، یک رکورد باقی مانده است.

املاک و مستغلات در دبی در بخش مسکن خارج از طرح در حال رشد است. در سال 2022:

    53700 شی در ساخت و ساز قرار گرفت (2 برابر بیشتر از سال 2021)

    35500 تاسیسات راه اندازی شد (5000 بیشتر از سال 2021)

در پایان سال 2022، رشد فروش املاک و مستغلات در حال ساخت به 1001 TP3T در سال از نظر تعداد معاملات و 144% از نظر کل مبلغ آنها بالغ شد. فروش املاک تمام شده 30% افزایش یافت، قیمت آنها 44% افزایش یافت.

چگونه نتایج سال های گذشته بر بازار املاک در دبی تأثیر گذاشته است؟

تحلیلگران بر این باورند که سال 2022 بهترین سال برای امارات متحده عربی و بازار املاک و مستغلات دبی برای کل دوره وجود آن بود. سیاست مقامات امارات متحده عربی برای جذب سرمایه خارجی به این کشور (قوانین جدید برای صدور ویزای اقامت، سیاست انعطاف پذیر ضد ویروس، مشوق های مالیاتی) و فعالیت توسعه دهندگان برای برداشت تسهیلات جدید تسهیل شد.

در سال 2014 قیمت املاک در دبی به حداکثر خود رسید و تاکنون رکورد شکسته نشده است. سپس هزینه مسکن شروع به کاهش کرد. بهبود بازار در طول همه گیری COVID-19 آغاز شد. دولت JSC نسبت به سایر ایالت‌ها انعطاف‌پذیرتر به این وضعیت واکنش نشان داد و مرزها را برای شهروندان خارجی نبست. به لطف این، افراد ثروتمند امارات متحده عربی را به عنوان “خانه دوم” یا مکانی برای سرمایه گذاری های سودآور در نظر گرفتند. دبی به برندی تبدیل شده است که همه چیز در آن بهترین است – بلندترین آسمان خراش جهان، راحت ترین محیط تجاری، عدم وجود مالیات های زیاد، آب و هوای گرم و زندگی به سبک استراحتگاه.

در نتیجه، بازار املاک و مستغلات اقتصاد امارات را تعیین می کند. دولت این کشور با ابتکارات خود به طور فعال از آن حمایت می کند و جریان سرمایه خارجی را تحریک می کند.

قیمت و تقاضا برای املاک و مستغلات در دبی

تجزیه و تحلیل قیمت املاک و مستغلات در دبی در سال 2021-2022

تحلیلگران ارقام متفاوتی را برای افزایش قیمت ملک در دبی می گویند. به طور متوسط در بازار برای سال 2022، قیمت ها تقریباً 10-11% افزایش یافت. دینامیک بسته به نوع املاک و مساحت محل آن به طور قابل توجهی متفاوت است.  قیمت ها بیشترین افزایش را دارند برای املاک لوکس و فوق لوکس. این امر با تقاضای ثروتمندترین افراد از سراسر جهان تسهیل می شود. در عین حال، عرضه محدود وجود دارد – مکان های رایگان برای ساخت و ساز در مکان های نخبه در سواحل خلیج فارس کمتر و کمتر می شود و تقاضا برای آنها کاهش نمی یابد. افزایش قیمت ها به تدریج کاهش می یابد، بازار در حال ثبات است. پس از افزایش شهاب سنگی در سال 2021 (21% بر اساس رویترز)، سال 2022 شاهد افزایش چشمگیر کمتری در ارزش خانه ها بود.

تجزیه و تحلیل تقاضا بر اساس نوع مسکن در دبی

همه گیر COVID-19 باعث افزایش تقاضا برای اقامت شخصی شده است. در این راستا محبوبیت ویلاها و قیمت آنها افزایش یافته است. به گفته نایت فرانک، این نوع ملک بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده است. از ژانویه 2020 تا سه ماهه سوم 2022، قیمت یک ویلا در دبی 33.8% افزایش یافت، در حالی که هزینه آپارتمان ها تنها 5.7% افزایش یافت.  افزایش چشمگیر قیمت ها در جزیره دست ساز نخل جمیرا. از آغاز همه‌گیری، قیمت ویلاهای اینجا به 80% افزایش یافته است. پالم جمیرا دارای خواص ممتاز و فوق العاده است.

آپارتمان ها و استودیوها اغلب توسط سرمایه گذاران برای اجاره بعدی خریداری می شوند. کارشناسان خاطرنشان می کنند که این منطقه بسیار محبوب است دایره روستای جمیرا در نزدیکی مرکز قرار دارد و به صورت پویا در حال توسعه است و دارای تمامی زیرساخت های لازم می باشد. “شهر در شهر” دبی به طور فعال در حال ساخت است شهر MBR تحلیلگران نایت فرانک به رشد تقاضا و قیمت 26% در طول سال اشاره می کنند.

میانگین قیمت ملک در دبی در سال 2022:

 • آپارتمان – 272 هزار دلار
 • ویلا – 735 هزار دلار

محبوبیت در میان خریداران در بازار دبی در حال به دست آوردن خانه های شهری است. آنها قیمت های مقرون به صرفه تری نسبت به ویلاها دارند، اما در واقع تقریباً تمام مزایای مسکن انفرادی را دارند. توسعه دهندگان بزرگ خانه های شهری را در جوامع بزرگ با تمام امکانات ارائه می دهند. شما می توانید یک خانه شهری در دبی، به عنوان مثال، در مناطق خریداری کنید تالاب های داماک و مزارع عربی 3.

پیش بینی ارزش ملک در دبی

در سال 2023، افزایش متوسطی در هزینه مسکن در دبی پیش بینی می شود. به طور متوسط، پیش بینی برای بازار در محدوده 10% است.  آژانس Knight Frank پیش بینی می کند که در سال 2023 قیمت ها در بازار اصلی به 7% افزایش یابد. در بخش مسکن لوکس – 13.5%. این مهم ترین افزایش در میان شهرهای بزرگ جهان است. تحلیلگران رویترز بر این باورند که قیمت ملک دبی در سال 2023 به میزان 5% افزایش خواهد یافت.

با نگاهی به تحلیل قیمت در سال‌های گذشته، سرمایه‌گذاران از خود می‌پرسند که آیا ممکن است بحران املاک و مستغلات دبی رخ دهد یا نه. به اصطلاح “حباب”. هلدینگ مالی سوئیسی UBS سالانه خطرات حباب را در بزرگترین بازارهای املاک و مستغلات در جهان ارزیابی می کند. دبی چندین سال متوالی در منطقه سبز بوده است و به عنوان یک بازار ارزش منصفانه رتبه بندی می شود. این بدان معناست که احتمال حباب تقریباً صفر است.

چشم انداز بازار املاک دبی 2023-2024

بازار املاک و مستغلات در امارات و دبی در سال های آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. کمک می کند:

 • هجوم سرمایه‌های خارجی، افزایش تقاضا و خرید از سرمایه‌گذاران ثروتمندی که می‌خواهند در شرایط بی‌ثباتی جهان و بحران انرژی پس‌انداز کنند.
 • افزایش متوسط قیمت ملک
 • افزایش اجاره بها که از افزایش ارزش خود خانه پیشی می گیرد. در سال 2022، اجاره بها 27% افزایش یافت. این روند چشم انداز سودآوری را برای سرمایه گذارانی که مایل به کسب درآمد غیرفعال از اجاره هستند باز می کند.
 • سیاست مداوم مقامات عربی برای بهبود زندگی در امارات و جذب سرمایه خارجی
 • افزایش حجم ورود مسکن جدید به بازار، پیشنهادات متنوع – از بودجه تا بخش فوق لوکس
 • بازسازی و توسعه بیشتر صنعت گردشگری
 • قوانین ساده تر برای اخذ ویزای اقامت (اجازه اقامت در امارات) و فرصت اخذ آن هنگام خرید خانه

نتیجه

اجازه دهید تحلیل بازار املاک و مستغلات در دبی در سال 2022 و پیش بینی سال 2023 را به طور خلاصه خلاصه کنیم:

 • در سال 2022، کل مبادلات به 72 میلیارد دلار رسید
 • هزینه مسکن در دبی در سال 2022 به طور متوسط 10-11% در بازار افزایش یافت. در برخی از مناطق معتبر، افزایش به 50% مشاهده شد.
 • اجاره 27% در سال 2022 افزایش یافت
 • در سال 2023، قیمت ملک در دبی با سرعت متوسطی به افزایش خود ادامه خواهد داد. تحلیلگران رشد را تا 10% در هسته و 13.5% در بخش های برتر پیش بینی کردند.
 • املاک و مستغلات در دبی قیمت مناسبی دارند، بنابراین از حباب نترسید

تحلیل بازار املاک و مستغلات در امارات و دبی نشان می دهد که بهترین زمان فرا رسیده است برای سرمایه گذاری یا خرید ملک برای استفاده شخصی. بازار در حال تثبیت است، تقاضا همچنان بالاست و قیمت ها با سرعت متوسطی در حال افزایش هستند. در شرایط پیشی گرفتن از رشد قیمت اجاره، خرید خانه در دبی به یک سرمایه گذاری سودآور تبدیل شده است.

دکمه بازگشت به بالا