سلامت و دانشکسب و کار ویژه

علت ساخت سینک آشپزخانه از ورق استیل

چرا سینک آشپزخانه را از ورق استیل می سازند ؟

استفاده از ورق استیل بدلیل خواص ویژه این محصول روز به روز در حال افزایش است. سینک آشپزخانه استیل فرس کالا بدلیل زیبایی ، دوام و استحکام بالایی که دارد همواره طرفداران زیادی در تمام نقاط دنیا پیدا کرده است.

علت ساخت سینک آشپزخانه از ورق استیل چیست؟

ورق استیل با توجه به دوام، شکل پذیری عالی و سهولت در تمیزکاری، گزینه اول سازندگان سینک های آشپزخانه محسوب می شود. استنلس استیل همانطور که از نامش مشخص است، به راحتی دچار زنگ زدگی و لکه و خراش نمی شود و به همین دلیل انتخابی ساده و مطمئن برای آشپزخانه ها و آزمایشگاه ها می باشد. اگر محبوبیت تجهیزات و لوازم ساخته شده از ورق استیل و همچنین روندهای تجاری را به ویژگی های این فولاد اضافه کنیم، درک اینکه چرا استفاده از سینک های استنلس استیل در مقاسه با سینک ظرفشویی گرانیتی تا این حد مرسوم است، آسان تر می شود.

دلایل اینکه چرا سینک های ظرفشویی از ورق استیل ساخته می شوند

ورق استیل در برابر مواد شیمیایی از مقاومت به خوردگی خوبی برخوردار است، با دوام است و عمری بسیار طولانی دارد و هم چنین تمیزکاری آن بسیار آسان می باشد. سینک ظرفشویی ساخته شده از استیل یکی از مهم ترین اختراعات -تا به حال- است. فولاد ضدزنگ (ورق استیل) یکی از محبوب ترین آلیاژهایی است که تقریباً توسط همه ی افراد جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

استنلس استیل همانطور که گفته شد، با دوام و براق است و به راحتی تمیز می شود و پس از مدت های طولانی استفاده و از رده خارج شدن، به راحتی قابل بازیافت است. ورق استیل اکنون به بخشی جدایی ناپذیر در آشپرخانه بدل شده است. از جمله آنها عبارتند از: ظروف، میزکار و سینک ظرفشویی که همگی از ورق استیل ساخته شده اند.

لوازم و تجهیزات ساخته شده از ورق استیل جلوه ای حرفه ای به آشپزخانه می بخشد. وسایل استیل به دلیل سازگاری و زیبایی ظاهری شان، در هر آشپزخانه ای مورد استفاده قرار می گیرند. اگر می خواهید آشپزخانه تان محیطی درخشان از فلزات باشد، ابزار و لوازم ساخته شده از ورق استیل تنها ماده ای است که می تواند موجب درخشندگی آن شود. سینک ظرفشویی استیل، از همه مهمتر، به صرفه و اقتصادی است و می تواند برای مدت های بسیار طولانی برایتان کار کند.

دلایل زیادی برای انتخاب استیل وجود دارد. این فلز از قابلیت برش و شکل دهی خوبی برخوردار است و می توان آن را به اندازه ها و شکل های مختلفی تغییر داد. امروزه در سطح جهان، برای طراحی آشپزخانه ها از این آلیاژ در حجم های بسیار بالا استفاده می کنند.

برخی سینک های ظرفشویی استیل وجود دارند که قسمت انتهایی آن (ناحیه عمیق) ممکن است دچار لکه و زنگ زدگی شوند. برای جلوگیری از این موضوع در حین خرید مطمئن شوید که سینک ظرفشویی استیل مورد انتخابتان حداقل ۱۰ درصد نیکل در ترکیب شیمیایی خود داشته باشد. آن دسته سینک هایی که دارای مقادیری حدود 8 درصد نیکل هستند، ممکن است به مرور تحت تاثیر زنگ زدگی و لکه قرار گیرند.

جهت خرید جکوزی لطفا کلیک کنید.

گریدهای مورد استفاده در ساخت سینک

به طور کلی از ورق استیل 304، 316 و 430 در ساخت سینک استفاده شود که البته بکارگیری ورق استیل 304 در سینک های خانگی رایج تر است.

چرا در ساخت سینک از ورق استیل استفاده می شود؟ (نکات تکمیلی)

مردم بیشتر سینک های آشپزخانه ای ساخته شده از جنس ورق استیل (ورق استنلس استیل) می خرند تا هر نوع سینک دیگری. بیش از نیم قرن است که سینک های استنلس استیل در صنایع، معماری، آشپزخانه ها و خانهسازی به کار میرود. استنلس استیل، فولادی است کم کربن که حاوی 10.5 درصد وزنی یا بیشتر کروم می باشد. افزودن کروم به فولاد، خواص منحصر به فردی از جمله ضدزنگ بودن، مقاومت در برابر خوردگی و استحکام مکانیکی به فولاد می دهد.

محتوای کروم در استیل اجازه میدهد بر روی سطح آن یک فیلم یا لایه بسیار نازک از جنس اکسید کروم تشکیل شود که این لایه نامرئی، زبر، مقاوم به خوردگی و چسبنده است. چنانچه استیل مورد آسیب مکانیکی شیمیایی واقع شود، این فیلم یا لایه نازک خود را ترمیم میکند حتی با مقادیر ناچیز از اکسیژن موجود در محیط. مقاومت خوردگی و خواص مفید دیگر در فولاد با استفاده از مقدار کروم زیاد و افزودن عناصر دیگر چون مولیبدن، نیکل و نیتروژن تقویت می شوند. نیکل نیز به استنلس استیل ظاهری درخشان و روشن تر می بخشد و از نظر رنگ، خاکستری و کمرنگ تر از انواع بدون نیکل آن است. سینک های استنلس استیل مزایا و کیفیت های خوب بسیاری دارند که آنها را تبدیل می کند به انتخابی عالی و مطلوب برای استفاده در اکثر محیط ها و شرایط.

مزایای سینک های استنلس استیل

توان مالی

از سطح بالا گرفته تا سطح خیلی مقرون به صرفه، برای هر نوع نیازی مدل های استنلس استیل مناسبی وجود دارند.

ارتقا یافته است

فناوری نوین این امکان را به وجود میآورد که سینک های استیل به طور مداوم ارتقا یافته و بهینه شوند. سینک های جدیدتر با گیج و معیار ۱۶ و ۱۸ ضخیم تر و کم صداتر از اجداد ارزانقیمتتر خودشان هستند.

پایدار و بادوام است

 استنلس استیل فوق العاده ماندگار است. این آلیاژ برای ساخت سینک و کاربردهای دیگر سر آمد است. چون تراشه یا ورقه نمیشود، ترک برنخواهد داشت، رنگ نمی بازد و بالاخره دچار لکه و زنگ زدگی نخواهد شد.

قابلیت تبدیل شدن به کاسه یا جام های بزرگ تر

 ویژگی های توأمان استحکام و قدرت و سبکی نسبی استنلس استیل این امکان را به آن میدهد که به کاسه های بزرگ تر و عمیق تری نسبت به متریالهای آهن ریختگی یا هر متریال دیگری تبدیل شود.

مراقبت آسان از آن

مراقبت از ورق استیل آسان است و در برابر مواد شیمیایی خانگی و شویندهها بلا تأثیر می باشد. هنگامی که به وسیله پاک کننده های خانگی و حوله نرم تمیز شود، درخشش اصیل و ذاتی اش را حفظ میکند. از این رو این آلیاژ پس از پاکسازی، سطح ایده آل برای سینک های آشپزخانه، سینک های حمام، سینک های رختشویخانه ها و هرگونه طرح و کاربرد مسکونی ارائه میدهد.

زنگ نمیزند

این فلز درخشش زیادی دارد و مقاومت خوردگی آن طبیعتاً زیاد است. پرداخت کاری بر روی استنلس استیل های فعلی از براق آینه ای تا درخشنده ی لکهدار انجام میشود.

شوک یا ضربه را می گیرد

استنلس استیل در صورت خوردن ضربه به لوازمی چون کریستال ها، چینی های مرغوب، ظروف شیشه ای روزمره و ظروف سرامیکی عملاً ضربه را می گیرد و از شکستن تصادفی آن را جلوگیری می کند.

تشدید یا تاکید بر جزئیات

طراحان داخلی به خوبی می دانند که سینک ها و لوازم خانگی استنلس استیل می توانند جزئیات منحصر به فرد معماری اتاق را تشدید و برجسته نموده و جلاء و پرداخت آن ها چشم ها را بنوازد. خطوط تمیز و بافت های سرد آن موجب انعکاس رنگ ها و اشکال دور و بر می شود. ظاهر و نمای بی زمان و ابدی استنلس استیل، دکوراسیون شما را کامل خواهد کرد حتی پس از اینکه رنگ های مد روز و مرسوم از دور خارج شده باشند.

طول عمر و پایداری ورق استیل

 ورق استیل برای کارایی بهینه در طول سال ها بهترین گزینه است و ظاهر و نمای خوب و با کیفیت آن پایدار خواهد ماند.

قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست یا سبز بودن

 استنلس استیل ماده ای است قابل بازیافت. استنلس استیل طی عملیات بازیافت تنزل نمی کند و هیچ یک از خواص خود را از دست نمی دهد.

از این رو سینک های ساخته شده از ورق استیل گزینه ی مطلوبی محسوب می شوند.

دکمه بازگشت به بالا