عمومیکسب و کار ویژه

لوله فاضلاب سینک ظرفشویی دوقلو

بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دو قلو یکی از کارهایی است که اکثر افراد جزئیات آن را نمی دانند و در انجام آن به مشکل می خورند. اگر نمی خواهید برای انجام این کار توسط متخصص های لوله بازکنی هزینه کنید، با ما همراه باشید تا برای طرز بستن سیفون ظرفشویی دوقلو تمامی آموزش های لازم را به شما ارائه دهیم. سایت لوله بازکنی مقالات زیادی دارد که در رفع گرفتگی لوله ها، نصب انواع لوله های زیر سینک و… برای شما کاربردی می باشد. ضمن اینکه می توانید در صورت نیاز به نزدیکترین متخصصین، از تکنسین های لوله بازکن ما کمک بگیرید. برای تماس با سرویسکاران و دیگر مناطق تهران هم اکنون از طریق سایت  اقدام نمایید. لوله بازکن ستارخان و سایر تکنسین ها خدمات ۲۴ ساعته و تضمینی ارائه می دهند.

فیلم آموزشی طرز بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو در 1 دقیقه!

بسیاری از افراد پس از باز کردن انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی نمی توانند مجدد آن را ببندند و همین مشکل سبب می شود تا با مراجعه به گوگل، راه حلی برای رفع آن جستجو کرده و بیشتر به دنبال فیلم های آموزشی طریقه نصب سیفون ظرفشویی دوقلو استیل البرز یا سایر برندها باشند؛ به همین دلیل در اینجا به صورت کوتاه و کاربردی در کمتر از 1 دقیقه، شما را با نحوه بستن سیفون سینک دوقلو ظرفشویی آشنا می کنیم.

مراحل بستن انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی

برای آموزش نحوه بستن لوله های زیر سینک ظرفشویی دولگنه به صورت اصولی و دقیق، تنها کافی است که تمام این مراحل را به دقت دنبال کرده و تک به تک آن را اجرا نمایید. در ابتدا اگر سینک یا لوله های آن را تازه خریداری کرده باشید همراه خرید خود، راهنمای تصویری اتصال لوله ها به یکدیگر وجود دارد و می توانید از آن کمک بگیرید. بعد از اینکه بسته بندی را باز کردید، تمام واشرها و لوله ها را برای بستن لوله های سینک ظرفشویی دوقلو کنار هم قرار دهید، به این صورت که واشرها کنار هم، لوله ها کنار هم و…، تا موقع بستن بدانید چه چیزهایی را دارید و در هنگام بستن لوله فاضلاب ظرفشویی به دنبال واشر یا لوله مورد نیاز نگردید.

1- بررسی نقشه بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو

برای بستن لوله زیر سینک ظرفشویی دوقلو بهترین کار نگاه کردن به راهنمای نصب لوله ها می باشد.

2- وصل کردن توری های استیل بر روی سینک

برای بستن لوله های زیر ظرفشویی سینک دوقلو دو عدد توری مشبک را بردارید و از داخل لگن سینک بر روی سوراخهایی که در لگن وجود دارند، قرار دهید. دقت کنید که در زیر این توری ها و شبکه های استیل در داخل لگن سینک، نباید هیچ چیزی قرار بگیرد. برای بستن لوله فاضلاب سینک ظرفشویی باید مستقیما این توری ها روی سینک قرار داشته باشند.

3- نحوه بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی (متصل کردن لوله ها به یکدیگر)

قسمت اصلی نصب انواع لوله های زیر سینک ظرفشویی، متصل کردن لوله ها به یکدیگر است. در این قسمت شما باید بدانید لوله زیر سینک را چگونه متصل کنید. نقشه اتصالات زیر سینک ظرفشویی، برای همه سینک ها یکسان نیست و با هم متفاوت است، ولی در عوض همه از یک جنس لوله و یک نوع اتصال برای وصل کردن لوله ها استفاده می کنند. پس اگر قاعده کلی اتصال لوله ها را بدانید می توانید حتی بدون راهنما هم خودتان طرز بستن لوله زیر ظرفشویی را انجام دهید. در این بخش عکس بستن لوله های زیر سینک ظرفشویی را برای شما آورده ایم و در ادامه چند تا از قاعده های کلی را بیان می کنیم تا شما با آنها آشنا شوید:

  • بستن مهره های پلاستیکی: این مهره ها دو طرف دارند. یک طرف داخل آن که اصطلاحا دارای رزوه یا شیارهایی برای محکم کردن آن است و طرف دیگر بیرون مهره ها هستند. طرز بستن لوله زیر سینک ظرفشویی به این صورت است که مهره های پلاستیکی را از سمت صاف لوله، طوری داخل لوله ها قراردهید که برآمدگی سر لوله ها داخل مهره ها قرار گیرند. همیشه در داخل هر مهره باید یک واشر به اندازه خودش قرار دهید.
  • متصل کردن لوله ها از طرفی که صاف هستند و هیچ برآمدگی ندارند: در بستن انواع اتصالات زیر سینک ظرفشویی معمولا هر لوله دارای دو مهره در بالا و پایین خود می باشد که یک طرف آن برآمدگی دارد و طرف دیگر لوله برآمدگی ندارد و صاف است.

برای قرار دادن مهره پلاستیکی در طرف صاف لوله ابتدا داخل مهره را به سمت بیرون لوله قرار دهید و بعد واشرهای کوچکتری که کمی شبیه قیف هستند و یک طرف آنها بزرگتر است را وارد لوله کنید، به این صورت که طرف بزرگتر و ضخیم تر واشر به سمت داخل مهره قرار گیرد. باید بدانید که هر لوله دارای دو مهره با واشر آبندی می باشد که مونتاژ کردن این لوله ها در طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو استیل البرز یا سایر برندها مهم است

4- طریقه بستن سیفون ظرفشویی دوقلو کاسه ای در زیر سینک

طرز بستن سیفون ظرفشویی دوقلو بدین صورت است که باید ابتدا از دو سیفون که شبیه کاسه کوچک هستند و در مرکزشان یک مهره برنجی قرار دارد استفاده کنید. برای طرز بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو ابتدا باید واشرهای لاستیکی آنها را که بزرگترین واشرها هستند، برروی لبه این سیفون های کوچک قرار دهید و بعد با استفاده از پیچ بزرگ از داخل سینک، توری و این سیفون ها را به هم متصل کنید. مراقب باشید که پیچ را بیش از حد سفت نکنید که باعث شکستن سیفون زیر لگن می شود.

5- طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو ایلیا استیل، پرنیان و… به سیفون ها

در قدم بعد، شما دو تا سیفون در زیر لگن سینک دارید و باید لوله هایی که آماده کرده اید را به آنها متصل کنید. طرف دیگر لوله همگی باید در نهایت به وسیله سه راهی به یک لوله وصل شوند تا یک خروجی داشته باشیم. طریقه نصب لوله سینک ظرفشویی بدین صورت است که شما باید آن سر لوله ها که دارای برجستگی می باشد را با مهره به سیفون ها یا کاسه سینک وصل کنید و طرف دیگر لوله که حالتی صاف دارد را به سه راهی متصل نمایید.

6- وصل کردن سیفون ظرفشویی اصلی

بعد از اینکه دو سیفون کوچک زیر سینک را به سه راهی وصل کردید. حالا نوبت به سیفون اصلی می رسد. این سیفون از ورود بوی نامطبوع و حشرات موذی مثل سوسک و… به داخل سینک جلوگیری می کند. سیفون اصلی از یک ورودی در بالای سیفون و یک خروجی با ارتفاع کمتر تشکیل شده است که ورودی آن از سه راهی است و خروجی آن را خرطومی خروجی تشکیل می دهد.

نصب سیفون اصلی که بزرگترین قسمت آموزش بستن لوله های زیر سینک ظرفشویی می باشد. در بیشتر اوقات بعد از نحوه بستن لوله های سینک و هم چنین بعد از یک مدت استفاده از آن ممکن است دچار گرفتگی لوله فاضلاب سینک شوید و آب به سختی تخلیه شود در این صورت می توانید با مطالعه مقاله آموزش در سایت  این مشکل را برطرف کنید.

7- طریقه بستن لوله ظرفشویی خرطومی به لوله فاضلاب

طریقه نصب اتصالات زیر سینک ظرفشویی بدین صورت است که زمانی که سه راهی را به ورودی سیفون اصلی وصل کردید، حالا آن طرف لوله خرطومی که دارای برجستگی می باشد را به وسیله همان مهره های پلاستیکی به خروجی سیفون اصلی باید وصل کنید و خروجی را به سمت لوله فاضلاب اصلی ساختمان قرار دهید. در طرف دیگر لوله خرطومی واشر سیاه بزرگ را وصل کنید به این صورت که قسمت دندانه دندانه واشر به داخل لوله فاضلاب برود و حدود 5 تا 10 سانتی متر از خرطومی دهانه واشر بیرون بزند.  طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو استیل البرز با اتصال خرطومی به لوله فاضلاب به اتمام میرسد.

این آخرین مرحله از آموزش طرز بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی بود. اگر شما تمام اتصالات را درست سر جای خود قرار دهید، می توانید آب را از سینک به داخل لوله فاضلاب به درستی هدایت کنید و مانع از بروز مشکلاتی همچون؛ گرفتگی سیفون ظرفشویی، ایجاد بوی بد در محیط آشپزخانه و نیز چکه کردن آب به داخل کابینت و… شوید.

نکات مهم در اتصالات زیر سینک ظرفشویی

  • بعد از بستن لوله ظرفشویی دقت کنید تمام اتصالات محکم بسته شده باشند و واشرهای آب بندی آنها به خوبی در سر جای خود قرار گیرند؛
  • به یاد داشته باشید که اگر گرفتگی لوله ها شدید شد و نتوانستید آنها را با هیچ روشی برطرف کنید حتما به سایت لوله بازکنی  مراجعه کرده تا تکنسین ها با استفاده از بهترین وسایل روز بتوانند در هر کجای تهران گرفتگی منزل شما را برطرف کنند. برای اینکار فقط کافی است به آدرس مراجعه کنید؛
  • اگر لازم بود ارتفاع لوله ها کمی کم شود می توانید تعدادی از لوله های صاف را از سمتی که برجستگی ندارند، با چاقو تیز یا با کاتر کوتاه کنید؛
  • معمولا نقشه بستن لوله های زیر ظرفشویی همراه این تجهیزات است پس سعی کنید با توجه به توضیحات بالا و نقشه خود لوله های آنها را سر هم کنید.

سوالات متداول از نحوه بستن لوله زیر سینک ظرفشویی دوقلو

? آیا نحوه بستن اتصالات زیر سینک ظرفشویی دوقلو و تک، فرق می کند؟

✔ بله؛ نقشه اتصال لوله های زیر سینک، برای همه سینک ها یکسان نیست و با هم متفاوت است، ولی در عوض همه از یک جنس لوله و یک نوع اتصال برای بستن لوله ها استفاده می کنند.

? بعد از انجام اتصالات سینک ظرفشویی استیل البرز، چگونه مطمئن شویم که هیچ گونه نشتی در اتصالات وجود ندارد؟

✔ با انداختن یک روزنامه؛ به این صورت که اگر بعد از ریختن آب داخل لگن روزنامه خیس شد حتما به دنبال محل نشتی بگردید و آن را برطرف کنید.

? بعد از بستن لوله فاضلاب سینک ظرفشویی، برای کم کردن ارتفاع لوله ها چه کار می توان کرد؟

✔ اگر لازم بود ارتفاع لوله ها کمی کم شود می توانید تعدادی از لوله های صاف را از سمتی که برجستگی ندارند، مقداری کوتاه کنید.

منبع:

لوله بازکنی خانی

لوله بازکنی تجریش

دکمه بازگشت به بالا