عمومیکسب و کار ویژه

مش تبلیغاتی چیست؟

مش تبلیغاتی چیست ؟ و چه کاربردی دارد؟

مش متریالی است که سوراخهای ریزی روی خود دارد و برای مصارف خاص استفاده میشود ، در دو نوع پشت چسب دار و معمولی موجود است و میتوانید عکس نوع پشت چسبدار آنرا در پایین همین مطلب مشاهده فرمایید ، نوع پشت چسبدار آن معمولا برای روی شیشه ها استفاده میشود ، چرا که این امکان را میدهد که  شیشه به طور کامل پوشیده نشود و دید آن از بین نرود.

شما در عین حالی که کار چاپی خود را روی شیشه چسبانده اید تمامی فضای شیشه را نپوشانده اید و دید خود را از بین نبرده اید در ضمن نور داخل را نیز تا حدودی حفظ کرده اید ، نوع بدون چسب مش معمولا برای مصارفی همچون تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه چاپ میشود ، زمانی که شما نیاز به کار خاص دارید و میخواهید محصولی را با تبلیغات خاص چاپ نمایید میتوانید از مش استفاده کنید .

طریقه نصب مش پشت چسبدار تقریبا همانند استیکر است و حتی میتوان گفت که کمی از آن راحتتر است ، چرا که به دلیل وجود سوراخهای متعدد روی آن هنگام چسباندن روی شیشه ، دیوار یا سطوح مختلف معمولا بدون حباب چسبیده میشود ولی با وجود این توصیه میشود که این متریال را نیز همانند استیکر با آب بچسبانید تا در صورتی که نیاز به جابجایی آن داشتید بتوانید آنرا به راحتی جابجا کنید.

مش چیست؟

امروزه با تنوعی که در صنعت چاپ و محصولات چاپی است لازم است که ما قبل از انتخاب جنس مورد نظرمان برای فضای تبلیغاتی مد نظرمان شناختی از محصولات چاپی نیز داشته باشیم هر چند اکثر این محصولات را ما در سرتاسر روز در سطح شهر از نزدیک لمس مینماییم باز به دلیل کاربردی که این محصول دارد لازم است که ما برای انتخاب صحیح تر آ”اهیمان را بالاتر ببریم مش یکی از این محصولات چاپی است که از خانواده استیکر ها یا وینیل ها میباشد و به همین دلیل میدانیم که این محصول نیز مانند استیکر ها پشت چسبدار است.

کاربرد مش:

مش محصولی است که به دلیل متخلخل بودن جنس خام ما در فضاهایی از آن استفاده میکنیم که هر چند نور خورشید را به طور کامل نمیپوشاند ولی جلوی اشعه خورشید را تا حد زیادی میگیرد و میزان کمی روشنایی به داخل فضا انتقال میدهد. مسلم است که هنگام نصب این محصول بر روی فضای تبلیغاتی مان دید به داخل فضا در صورتی که نور داخل کمتر از فضای بیرون باشد به شکل محسوسی کمتر میشود .

محل نصب:

همانطور که در توضیحات بالا مش را توضیح دادیم این محصول عموما جایگزین چاپ روی شیشه بر روی شیشه به عنوان کم کردن نور و دید به داخل استفاده میشود هر چند گاهی برای زیبایی و شکل ظاهری خاص از این محصول بر روی اجسامی که شیشه ای نیستند نیز این محصول نصب میشود.

پیش از آمدن مش در صنعت چاپ ما برای کور نکردن دید داخلیمان به بیرون از استیکر های شفاف استفاده میکردیم که به دلیل شفاف بودن به طور کامل دید داخلیمان باز میماند و طرح مد نظرمان وضوح مورد نظر مشتری را در اغلب موارد نداشت. اگر در این لحظه سوالتان این است که این محصول به شکلی اجرا میشود ما به شما اجرای این محصول را بر روی شیشه های اتوبوس های شرکت واحد یا مترو را پیشنهاد میکنیم.

چاپ مش با طرح دلخواه | دستگاه یووی | فوری با قیمت مناسب

آیا با چاپ مش و کاربردهای آن آشنا هستید؟

مش به عنوان یکی از ماده‌هایی که در چاپ عریض کاربرد دارند، استفاده می‌شود که این محصول حالتی مشبک و توری دارد.‌ چاپ مش در دو مدل پشت چسب‌دار و بدون چسب یا همان معمولی وجود دارد.

از چاپ روی مش بیشتر به منظور پوشش شیشه استفاده می‌شود، چرا که بدون جلوگیری از ورود نور، باعث کاهش دید می‌شود. این امر در تبلیغات نیز کاربرد زیادی دارد و همچنین بر روی استند نیز به کار می‌رود.

نصب آن به سادگی نصب استیکر است و ماندگاری‌ای حدود دو تا سه سال نیز دارد.

مش چیست؟

این متریال با نام انگلیسی ( mesh ) همان‌طور که از نامش مشخص است، حالتی توری دارد و چاپ آن بر روی هر سطحی موجب می‌شود که درصدی از میزان دید آن پوشانده شود. ساختار توری شکل مش باعث می‌شود تا پشت سطح نامعلوم بماند البته از میان چاپ مش نور عبور می‌کند و بسته به میزان نور تصویر پشت سطح دید متغیری دارد.

از چاپ روی مش بر روی شیشه‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و این کار باعث می‌شود تا شیشه حالتی شبیه شیشه‌های رفلکس پیدا کند.

در واقع همان‌طور که در روز از پشت شیشه رفلکس داخل محیط مشخص نیست ولی در شب به علت کمبود و یا فقدان نور، دید بیشتر می‌شود، مش نیز به همین‌ صورت است یعنی میزان دید بستگی به میزان نور دارد.

کشورهای سازنده مش

در میان کشورهای سازنده مش نام کشورهای آسیای شرقی بیشتر به چشم می‌خورند و از میان‌ آن‌ها کشورهای کره و چین بهترین سازندگان مش لقب دارند. متریال مش ساخته شده توسط این کشورها از لحاظ گرماژ دارای ضخامت‌هایی مابین 80 تا 100 میکرون هستند.

این نوع چاپ چه کاربردهایی دارد؟

اگر نگاهی به اتوبوس‌هایی که در خیابان‌ها تردد می‌کنند داشته باشیم، خواهیم دید که روی شیشه آن‌ها و یا حتی در برخی موارد سطح کل اتوبوس از استیکر پوشیده شده است. با توجه به این موضوع یکی از کاربردهای مش بر روی اتوبوس‌هاست.

نکته جالب توجه در باب چسباندن استیکر به اتوبوس‌ها این است که از داخل کابین اتوبوس مناظر بیرونی را می‌توان مشاهده کرد، اگرچه درصدی دودی باشند اما باز هم قابل دیدن هستند چرا که در آن‌ها از این متریال کاربردی بهره گرفته شده است.

دیگر کاربردهای این نوع چاپ

کاربردی دیگر چاپ مش را می‌توان در پارتیشن بندی نام برد. از پارتیشن بندی در دفاتر کار بیشتر استفاده می‌شود و به منظور مشاهده نشدن کامل طرفین از این مدل چاپ بهره می‌گیرند، چرا که نور از میان آن عبور می‌کند اما مشاهده طرفین به وضوح امکان‌پذیر نیست.

در برخی مغازه‌ها هم به منظور دید نداشتن داخل مغازه استفاده می‌کنند. در این راستا قسمتی از شیشه با این چاپ پوشانده می‌شود و لذا داخل مغازه از بیرون دید نخواهد داشت.

از این مدل چاپ بیشتر در رستوران‌ها و کافه‌ها برای آسایش بیشتر مشتریان استفاده می‌کنند تا در حال غذا خوردن راحت باشند.

بایدها و نبایدهای چاپ مش بر روی وسایل نقلیه

از چاپ مش برای چسباندن تبلیغات بر روی وسایل نقلیه مختلف استفاده می‌شود و همان‌طور که مستحضر هستید وسایل نقلیه در معرض اموراتی نظیر باد و باران و… هستند.لذا ممکن است مش بر روی آن‌ها دوام زیادی نداشته باشد. برای افزایش دوام و ماندگاری چاپ مش بر روی وسایل نقلیه بهتر است از چاپ مش توسط دستگاه‌های با کیفیتی نظیر اکوسالونت استفاده شود که موجبات ماندگاری و دوام بیشتر اثر چاپی را فراهم می‌آورد. مرغوبیت جوهر نیز در کیفیت چاپ تاثیر به سزایی دارد و باید در هنگام انتخاب از بهترین جوهر استفاده شود.

جوهرهای لازم برای این کار در کدام کشورها ساخته میشوند؟

مواد مورد استفاده برای این کار که ساخت کشورهای متعددی نظیر کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند، اما تجربه ثابت کرده که جوهرهای ساخت کشور آمریکا در مش دوام بیشتری دارند و لذا در برابر نور و سایر عوامل محیطی مقاوم‌تر هستند. البته لازم به ذکر است نحوه نصب نیز در کیفیت و ماندگاری چاپ روی مش بر روی وسایل نقلیه اهمیت دارد، هرچه نصب دقیق‌تر و اصولی انجام شود کیفیت مطلوب‌تری نیز حاصل می‌شود. به این منظور بهتر است یک فرد کاربلد نصب آن را انجام دهد.

انواع چاپ مش و ویژگی‌های آن‌ها

همان‌طور که کوتاه اشاره کردیم می‌توان این نوع چاپ را به طور کلی در دو دسته پشت چسب دار و بدون چسب (معمولی) تقسیم کرد . این تقسیم بندی بر اساس کیفیت آن‌ها است. برای چاپ مش از دستگاه‌های مختلفی نیز استفاده می‌شود که هر کدام در میزان کیفیت محصول نهایی تاثیر به سزایی دارند. از جمله دستگا‌ه‌های با کیفیتی که شهرت بیشتری نزد مصرف کنندگان چاپ مش دارند، دستگاه اکو سالونت است که برای تصاویری که از فاصله نزدیک بهتر است در دیدرس باشند، کاربرد دارد.

قاعدتا مش با استفاده از دستگاه اکوسالونت هزینه بالاتری دارد ولی گفتنی است که از لحاظ کیفیت این دستگاه بهترین چاپ مش را ارائه می‌دهد. تنها نکته ای که در باب دستگاه اکوسالونت برای چاپ مش وجود دارد این است که جوهر آن ماندگاری زیادی نخواهد داشت و تنها حدود دو سال دوام خواهد آورد، لذا از این مدل چاپ برای مصارف کوتاه‌مدت و زیر دو سال استفاده می‌شود. دستگاه دیگری که کار چاپ مش را انجام می‌دهد، کیفیت دستگاه اکوسالونت را ندارد ولی ماندگاری رنگ آن بیشتر است. دوام جوهر تصاویری که با استفاده از این دستگاه‌های معمولی چاپ می‌شوند، حدود سه سال است.

مقدمات نصب چاپ روی مش

  • اگر از نمونه چاپ روی مش استفاده می‌کنید، در ابتدا باید، برچسب‌ها را بر روی ورق کاغذ موم قرار دهید. در صورت نبود ورق کاغذ موم از فویل آلومینیومی نیز می‌توانید استفاده کنید.
  • سپس می‌توانید پشت برچسب را با مخلوط چسب رنگ کنید، برای این کار می‌توانید از براش، قلم‌مو و یا قلموی خمیر بهره بگیرید.
  • در این مرحله توجه داشته باشید خیلی استفاده از چسب ضروری نیست و نباید برچسب‌ها با چسب خیس شوند، بلکه یک پوشش سبک با چسب کافی است.
  • پس از رنگ آمیزی باید به چاپ مش فرصت دهید تا در شرایط طبیعی کاملا خشک شود. دقت کنید قبل از نصب برچسب‌ها باید کاملا خشک باشند.
  • حال می‌توانید برچسب‌ها را داخل یک جعبه یا کیسه نگه‌داری کنید و هر وقت خواستید آن را بر روی سطح مورد نظر خود اعمال کنید.

نحوه نصب چاپ روی مش

چاپ مش پشت چسب‌دار به راحتی نصب می‌شود و نصب آن حتی از نصب استیکر نیز ساده‌تر است. در نصب استیکر همواره احتمال وجود حباب زیر استیکر وجود دارد اما از آن‌جایی که مش دارای سوراخ‌های ریزی است، بدون حباب می‌توان آن را بر روی سطح چسباند. برای نصب مش باید ابتدا محل نصب را به دقت تمیز کنید، چرا که وجود گرد و غبار زیر آن موجب کاهش کیفیت و ماندگاری مش می‌شود. برای پاکسازی سطح بهتر است از یک مایع شوینده استفاده کنید تا علاوه بر گرد و غبار چربی‌های احتمالی نیز خوب پاک شوند. شیشه پاکن‌های معمولی برای نصب چاپِ مِش مناسبند و البته به جای آن می‌توان از مخلوط آب و مایع ظرفشویی نیز استفاده کرد و سپس مش را همانند استیکر چسباند.

دقت کنید قبل از نصب ابعاد چاپِ روی مِش را مد نظر قرار دهید، چنانچه چاپِ مِش سایزی بزرگتر از یک متر مربع داشت توصیه می‌شود کار نصب آن را دو نفری انجام دهید تا با دقت بهتری نصب شوند. برای نصب باید حدود ۱۰ سانتی‌متر از کاغذ مش را جدا کنید و سپس بر روی سطح مورد نظر که در ابتدا با مایع شوینده خیس کردید، قرار دهید. در این هنگام بهتر است از دور به محل مورد نظر با دقت نگاه کنید تا در صورت کج چسباندن متوجه شوید و آن را اصلاح کنید‌. حال باید به آرامی کاغذ پشت مش را جدا کنید و آرام آرام آن را با استفاده از یک کاردک پلاستیکی (کارت بانکی نیز مناسب است) چاپ مش را بر روی سطح مورد نظر نصب کنید.

هزینه چاپ مش

جالب است بدانید برای مش به نسبت سایر موارد مشابه رنگ بسیار کمتری استفاده می‌شود. به عبارت دیگر کمتر از 30% جوهر برای نمایش تصویر بر روی سطح مورد نیاز است. به طور کلی چاپ‌گرهای چاپِ مِش و چاپ استیکر با کاهش مصرف جوهر هم کیفیت بهتری ارائه می‌دهند و هم از لحاظ هزینه مقرون به صرفه هستند. با توجه به این مسائل پوشش سطح با چاپ روی مش به نسبت سایر پوشش‌ها هم تنوع بیشتری برای شما به ارمغان خواهد آورد و هم هزینه آن مقرون به صرفه تمام خواهد شد.

سخن آخر

چاپ ذکر شده توسط دستگاه‌های اکوسالونت، یووی و دستگاه‌های معمولی انجام می‌شود و نتیجه یک متریال مشبک است که دارای سوراخ‌های ریزی است و از آن برای پوشش شیشه، دیوار یا سطوح مختلف استفاده می‌شود. چاپ مش و نصب آن بر روی سطحی مانند شیشه باعث می‌شود تا بدون پوشش کلی تمام سطح میزان دید کاهش یابد و از این رو از آن در پوشش شیشه‌های رستوران‌ها، کافه‌ها، پارتیشن بندی دفاتر اداری و… استفاده می‌کنند.

این جنس کاربردی در دو مدل چسب دار و بدون چسب موجود است و نصب آن شباهت زیادی با نصب استیکر دارد بلکه از نصب استیکر آسان‌تر نیز هست. دوام آن بین دو تا سه سال است و البته ماندگاری آن به جنس جوهر نیز بستگی دارد. مجتمع چاپ هنر نوین ارائه دهنده بهترین چاپ روی مش با کیفیت عالی و تنوع بالا است، تنها کافی است از طریق شماره تلفن‌های موجود در همین صفحه با ما تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا