عمومیکسب و کار ویژه

جاهای دیدنی کیش در زمستان

برای عاشقان گرما در فصل های سرد، هیچ چیزی خوشحال کننده تر از سفر به جنوب کشور و خرید نیست! جایی که دوباره در آن می توان گرمای خورشید را روی پوست حس کرد و مسافران مجبور نیستند باز هم حجم سنگینی از لباس های زمستانی را تحمل کنند؛ اما بد نیست بدانیم که اینطور هم نیست که در فصل زمستان جنوب کشور یک تابستان گرم و سوزان داشته باشد. در این مطلب از به سراغ محبوب ترین جزیره هرمزگان می رویم، کیش. جایی برای همه کسانی که دوست دارند در اوج سرما به یک تابستان سفر کنند.

همه به خوبی می دانیم، یکی از فاکتورها برای انتخاب مقصد مناسب، پیدا کردن بهترین زمان برای سفر به آن جا است، همان طور که تابستان فصل سفر به مناطق سردسیری ایران از جمله اردبیل و آذربایجان است، زمستان هم فصل سر زدن به کیش و قشم است. اما وقت آن رسیده تا این نکته را بدانید، هرچند که در زمستان این جزیره هوای مطبوعی دارد؛ اما شناخت جاهای دیدنی کیش در زمستان شاید سفرتان را با لذت بیشتری همراه کند.

زمستان، بهترین فصل سفر به کیش

جزیره کیش یک مقصد مدرن است و مانند قشم یا هنگام و هرمز، شاخص ترین ، جاذبه های طبیعی اش نیستند (در جزیره کیش هم جاذبه های طبیعی وجود دارد)؛ بنابراین در بیشتر مواقع سفر به کیش وابسته به عوامل طبیعی نیست و شما حتی در گرم ترین فصل سال می توانید از سفر به کیش نهایت لذت را ببرید. اما، اگر دوست دارید زمان بیشتری را در فضای باز بگذرانید و گرمازده هم نشوید، می توانید با بروید یا اینکه اصلا در هر فصلی به غیر از تابستان به آن جا سفر کنید.

هوای کیش از مهرماه شروع به خنک و مطبوع شدن می کند تا جایی که در زمستان دما در روز از 25 درجه بیشتر نخواهد شد و در شب تا 10 درجه هم خنک می شود! پیشنهاد ما به شما این است که حتی اگر از پیش دمای هوا را چک کرده اید، یک لباس سبک برای این فصل در چمدان داشته باشید! اما جاهای دیدنی کیش در زمستان کم نیستید، در واقع همه فعالیت های کیش را می توان در زمستان انجام داد؛ اما در اوج سرما بهتر است کمی محتاط باشید و فعالیت ها و مکان هایی را انتخاب کنید که در محیط بسته قرار دارد، البته از این نکته هم نمی توان گذشت که دیدن بعضی از جاها یا انجام برخی از فعالیت ها جزو اصلی سفر به یک مقصد است و حتی در شرایط مساعد نبودن هوا نمی توان از خیر آن ها گذشت.

جاهای دیدنی کیش در زمستان

 سواحل کیش، جاذبه ای برای تمام فصول

حتی اگر در سردترین زمان به کیش سفر کرده باشید، نباید اسکله ها و سواحل این جزیره را از دست بدهید! خلیح فارس در هر زمان از سال زیباست حالا فکرش را بکنید که شاهد غروب یا طلوع خورشید در این دریا باشید یا اینکه ساعتی را به تماشای حرکت کشتی ها در نزدیکی اسکله بگذرانید. اصلا نمی شود که به کیش سفر کنید و یک عکس زیبا با پس زمینه خلیج فارس نداشته باشید. بنابراین اگر لیستی از دیدنی های کیش در زمستان داشته باشیم قطعا سواحل کیش در صدر این لیست خواهند آمد.

در شهر باستانی حریره جا پای تجار بگذارید

اگر علاقه مند به تاریخ باشید، زمستان بهترین فرصت برای دیدن محوطه های تاریخی جزیره کیش است، چرا که در زمان اوج سرما تن به آب زدن کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد در ازایش زمان کافی برای گشت و گذار در مناطق بومی تر و تاریخی کیش را دارید. یکی از این مناطق است. به نظر قدمت این شهر به 800 سال پیش می رسد و شما می توانید در این شهر باستانی چندین بنای مهم از جمله حمام باستانی، خانه اعیانی، بندرگاه و… را ببنید و شاید جالب باشد بدانید که حریره در گذشته به دلیل اینکه محل عبور تجار بوده، منطقه ای مهم محسوب می شده است. اگر با سفر می کنید و فرصت زیادی ندارید، پیشنهاد می کنیم حتما از این جاذبه دیدن کنید. ضمن اینکه رایگان بودن این جاذبه باعث می شود هزینه های سفرتان بالا نرود و در رده اقتصادی باقی بماند.

آکواریوم و آبزیانی که از خاطر شما نخواهد رفت

یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش در زمستان که خوب است به سراغ آن بروید، محوطه های بسته است؛ موزه ها، گالری ها و بسیاری دیگر از چنین فضاهایی. یکی از این جاها است. شنا و غواصی در کیش لذت خودش را دارد اما به این فکر کنید که برای تفریحات آبی کیش بدون نیاز به تجهیزات، به سادگی قدم بردارید و دنیای زیر آب در اطرافتان باشد! ساختمان آکواریم کیش ظاهری شبیه کشتی دارد و بد نیست بدانید به جز ماهی ها، انواع مرجان ها و تمساح ها هم در اینجا یافت می شود.

نخلستان کیش، یک سوژه عالی برای عکاسی

قدم زدن در یک باغ، در اوج زمستان چطور است؟ دوست دارید این تجربه را هم به تجربیاتتان اضافه کنید؟ البته همان طور که می دانید این اقلیم پوشش گیاهی مخصوص به خود را دارد؛ اما قدم زدن در یک نخلستان و درختان بلندش دقیقا یکی از بهترین جاذبه های کیش در زمستان است. اگر این مسئله را باور ندارید به تصویر نخل هایی فکر کنید که از یک سو به دریا می رسند. یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی کیش در زمستان است و توصیه ما به شما این است که در زمان بازدید از نخلستان همراه داشتن دوربین عکاسی را فراموش نکنید.

باغ پرندگان و پارک دلفین

حالا که فرصت بیشتری برای گشت وگذار در جزیره دارید، می توانید به سراغ یکی دیگر از دیدنی های کیش در زمستان بروید. حتما نام دلفیناریوم کیش را شنیده اید و می دانید که چه برنامه های هیجان انگیزی برای گردشگران تدارک دیده است، اما دیدنی های این منطقه به دلفیناریوم ختم نمی شود و گزینه دیگری هم پیش روی شما هست. جای خوبی برای گذراندن چند ساعتی از زمان شماست. این باغ حدود 3 هکتار وسعت دارد و در آن بیش از 50 گونه پرنده زندگی می کنند.  باغ پرندگان کیش دو بخش دارد، بخش اول که به پرندگان در قفس اختصاص دارد و بخش دیگری که شما پرندگان را به صورت آزاد در یک محوطه فنس کشیده شده می توانید ببینید. بنابراین اگر تصمیم  داشتید از دلفیناریوم کیش دیدن کنید، بهتر است زمان بیشتری را برای این کار اختصاص دهید و سری هم به باغ پرندگان در کنار آن بزنید.

جزیره هندورابی، نزدیک و ناشناخته 

درست است که جزیره هندورابی یک جزیره مستقل است، اما با ارفاق می توان به دلیل مسیر و نزدیکی به کیش، هندورابی را هم جزو جاذبه های کیش در زمستان قرار داد. به ویژه اگر قصد استفاده از تفریحات معمول جزیره را ندارید و دلتان می خواهد این بار یک جای بکرتر را امتحان کنید، هندورابی یک انتخاب عالی برای شماست. البته باید حواستان باشد که اگر به قصد کمپ در سواحل هندورابی به این جزیره سفر می کنید، بهتر است در زمانی به غیر از اسفند ماه به آن جا بروید،  چرا که در این زمان معمولا لاکپشت ها ی کمیاب پوزه عقابی در حال تخم گذاری در ساحل هندورابی هستند.

سایر جاهای دیدنی کیش در زمستان

تا این قسمت از مطلب، برخی از جاهای دیدنی کیش در زمستان را برشمردیم که به طور معمول ممکن است در برنامه سفر اغلب مسافران نباشد؛ اما واقعیت این است که پاسخ به سوال «در زمستان کیش کجا بریم»، بسیار متنوع و گسترده است، مثلا کافی است در روز دمای هوا کمی بالا برود تا استفاده از از جمله جت اسکی، پاراسل، شاتل و… برای همه لذت بخش باشد. از طرف دیگر، یکی از مهم ترین دیدنی های کیش در زمستان مراکز خرید آن است، زمستان فصل پررونق جزیره است و بسیاری از برای استقبال بیشتر گردشگران برنامه های متنوعی تدارک می بینند از جشنواره های تخفیف گرفته تا اجرای برنامه های هنری! به همین دلیل به نظر می رسد مراکز خرید کیش نه فقط جایی برای خالی کردن جیب ها بلکه جای خوبی برای گذران زمان و تفریح است.

سخن آخر

شناخت کافی از مقصد به شما امکان استفاده از همه ظرفیت های آن برای لذت بردن از سفر را می دهد، به همین دلیل هم بهتر است اگر قرار است به جایی سفر کنید، حتی اگر مقصد موردنظرتان مشهور و پرتردد بود کمی درموردش تحقیق کنید، مثلا پیش از سفر به کیش در زمستان، را بخوانید، جاهای دیدنی کیش در زمستان را بشناسید و برای روزهایی که در آنجا می گذرانید برنامه بریزید. دیدنی های کیش در زمستان قطعا بیشتر از فصل تابستان و زمان گرمای هوا است. اگر می خواهید یک سفر لذت بخش داشته باشید، هوشمندانه عمل کنید، با توجه به حجم زیاد مسافران جاذبه های نزدیک به هم را در یک روز ببینید و سعی کنید در زمان های شلوغی به سراغ جاذبه های کمتر شناخته شده بروید.

حتی می توانید روی حساب کنید و بخشی از هزینه هایتان را کاهش دهید. اگر فکر می کنید برای سفر به جزیره و پیدا کردن جاهای دیدنی کیش در زمستان بیشتر به کمک احتیاج دارید، از تجربه مسافران دیگر کمک بگیرید، در نکات ظریفی آمده که به طور معمول در مقاله ها پیدا نمی شود، با خواندن آن ها شما می توانید به یک مسافر حرفه ای تبدیل شوید و چه کسی می داند، احتمالا خاطره جالب و خواندنی شما از سفر کیش مطلب بعدی بخش سفرنامه های لست سکند باشد.

دکترنامه در این نوشته، این موارد را بررسی می کند پنهان کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا