عمومیکسب و کار ویژه

چرا خشک کن لباسشویی صدا میده

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

در زیر تمامی دلایلی که عامل صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن هستند را می‌بینید. این دلایل از نامتعادل بودن لباس‌ها داخل دیگ شستشو تا نقص فنی متغیر هستند. آنچه در این میان اهمیت دارد این است که اگر راهکارهای ارائه شده در این مقاله کمکی به رفع صدا نکردند، احتمالا علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی یک نقص فنی است. در این صورت ابدا دست به آچار نشوید و حتما از کمک بگیرید.

1. نامتعادل بودن حجم لباس‌ ها

در صورتی که مقدار لباس‌های درون دیگ لباسشویی بیشتر یا کمتر از حد استاندارد باشد، باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن می‌شود. قبل از روشن کردن لباسشویی به حجم لباس‌ها و ظرفیت لباسشویی توجه داشته باشید. همچنین پس از پر کردن دیگ بررسی کنید به اندازه یک کف دست در بالای آن فضای خالی وجود داشته باشد.

2. برخورد اشیای فیزیکی با درب

گاهی ممکن است سهوا سگک کمربند، گل‌سر، سنجاق، سکه و … را همراه لباس‌ها درون دیگ بیندازید. در این صورت نیز شاهد سر و صدای زیاد لباسشویی در دور خشک کن خواهیم بود. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل توصیه می‌شود قبل از انداختن لباس‌ها درون دیگ، جیب‌ها را به خوبی بررسی کنید و هرگونه شی فیزیکی را از لباس‌ها خارج کنید. این امر نه تنها موجب سر و صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن می‌شود، بلکه باعث خرابی درب شیشه‌ای لباسشویی و دیگ آن نیز می‌شود.

3. نقص فنی قطعات، علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن

ماشین لباسشویی دارای قطعات زیادی است که وجود نقص فنی در هر قطعه می‌تواند یکی از دلایل صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها باشد. در صورت خرابی بلبرینگ، شفت آبکش، فنرهای نگهدارنده، خرابی درام و … لباسشویی در دور خشک کن صدای زیادی دارد. اگر وجود نقص فنی قطعات، علت صدای زیاد لباسشویی در مرحله خشک کن است، باید دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص عیب یابی شود.

 1. خرابی پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه یکی دیگر از دلایل صدای زیاد خشک کن لباسشویی است. در صورت انسداد یا گرفتگی پمپ تخلیه، آب لباسشویی به خوبی تخلیه نمی‌شود و همین روند باعث صدای زیاد لباسشویی خواهد شد. برای رفع مشکل باید پمپ تخلیه لباسشویی توسط یک تکنسین متخصص بررسی و در صورت خرابی تعویض شود.

 1. بسته بودن پیچ‌ های حمل و نقل

برای جلوگیری از آسیب به قطعات داخلی ماشین لباسشویی زمان حمل و نقل و جابه جایی، دستگاه شما به وسیله چند پیچ قفل می‌شود که باید قبل از راه‌اندازی لباسشویی این پیچ‌ها باز شود. بسته بودن پیچ‌های حمل و نقل دیگر علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن است. با استفاده از دفترچه راهنمای نصب می‌توانید پیچ‌ها را باز کنید.

 1. تراز نبودن لباسشویی

مهم‌ترین علت صدای زیاد خشک کن لباسشویی، تراز نبودن پایه‌های دستگاه است. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، لازم است به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نصب ماشین لباسشویی روی سطح مسطح و کاملا ثابت
 • عدم استفاده از سطح چوبی یا متحرک زیرِ پایه‌های لباسشویی
 • استفاده از بالشتک‌های لاستیکی در زیر هریک از پایه‌ها
 • عدم نصب لباسشویی روی موکت، قالیچه یا فرش
 • هموار کردن سطح زیر ماشین لباسشویی با تنظیم کردن پایه‌ها

همچنین مقاله می‌تواند به شما در رفع این مشکل کمک کند. نکته برای اطمینان از اینکه لباسشویی شما به طور کامل تراز است، از ابزار تراز استفاده کنید و با استفاده از چوب، مقوا و … سعی در تراز کردن ماشین لباسشویی نداشته باشید.

 1. فرسودگی تسمه ماشین لباسشویی

در صورتی که تسمه ماشین لباسشویی شما پوسیده باشد یا پاره شده باشد، شاهد صدای زیاد خشک کن خواهیم بود. با تعویض تسمه لباسشویی این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد. علت صدای خشک کن لباسشویی دوقلو صدای زیاد خشک کن لباسشویی دوقلو ممکن است به دلایل زیر باشد:

دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی دوقلو هنگام خشک کن
اگر پایه‌های لباسشویی دوقلو تراز نباشد، موجب سر و صدای زیاد و لرزش دستگاه می‌شود. با تراز کردن سطح لباسشویی مانع از سر و صدای زیاد آن خواهید شد.
در صورت زیاد بودن حجم لباس‌ها درون خشک کن لباسشویی دوقلو، خشک کن صدای زیادی دارد. همیشه به اندازه یک کف دست بالای خشک کن فضای خالی وجود داشته باشد.
معیوب شدن کمک فنرهای دستگاه می‌تواند علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن باشد.

جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن برای جلوگیری از صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها موارد زیر را رعایت کنید:

 1. به حجم لباس‌ها و ظرفیت ماشین لباسشویی توجه داشته باشید
 2. لباسشویی را روی سطح صاف، هموار و ثابت نصب کنید
 3. از شستن پادری، موکت، پتو و … در لباسشویی خودداری کنید
 4. بررسی کنید سگک کمربند، سنجاق و سکه همراه لباس‌ها وارد دیگ نشده باشد
 5. برای حفظ تعادل لباسشویی، لباس‌های کوچک و بزرگ را باهم ادغام کنید
 6. لباس‌ها به صورت منظم درون درام لباسشویی توزیع کنید
 7. با سرویس لباسشویی از سالم بودن شیلنگ تخلیه، بلبرینگ، کمک فنرها و سایر قطعات مطمئن شوید

کلام پایانی

در این مقاله علت صدای زیاد لباسشویی هنگام خشک کن را بررسی کردیم. با رعایت چند نکته ساده از جمله متعادل کردن حجم لباس‌های درون دیگ، نصب لباسشویی روی سطح صاف و اطمینان از تراز بودن پایه‌های لباسشویی و همچنین سرویس دوره‌ای می‌توانید تا حد زیادی مانع صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن شوید. گاهی خرابی برخی قطعات لباسشویی مانند بلبرینگ، فنرهای نگهدارنده، تسمه و … علت صدای زیاد خشک کن است. در این صورت بهتر است از یک تکنسین متخصص و آموزش دیده کمک بگیرید تا به دستگاه شما آسیب جدی وارد نشود.

سوالات متداول

از مهم‌ترین دلایل صدای لباسشویی هنگام خشک کن، حجم زیاد لباس‌ها، خرابی بلبرینگ، پوسیده شدن تسمه لباسشویی، تراز نبودن پایه‌ها، بسته بودن پیچ های حمل و نقل و … است. لباسشویی را در سطح صاف و مسطح نصب کنید، از تراز بودن پایه‌ها مطمئن شوید، دیگ لباسشویی را بیش از حد پر نکنید، بررسی کنید پیچ های حمل و نقل باز شده باشد، سلطفا توجه بفرمایید: در صورتی که آشنایی با مکانیزم لباسشویی و امور فنی ندارید به هیچ عنوان خودتان اقدام به بررسی ماشین لباسشویی نکنید. موارد ذکر شده نیازمند تجربه کافی در تعمیرات لوازم برقی و خانگی میباشد.

برخی از معایبی که باعث ایجاد صدا در لباسشویی ها میگردد بشرح ذیل است:

 1. بلبرینگ موتور دستگاه خراب شده.
 2. بلبرینگ های سه نظام یا دیگ  معیوب است.
 3. تسمه  پوسیده و یا نیمه پاره شده باشد.
 4. پمپ تخلیه لباسشویی شما به درستی عمل نکند.
 5. فولی چرخاننده دستگاه خراب شده باشد.
 6. شفت آبکش لباسشویی خراب یا شکسته است.
 7. ممکن است فنرهای نگهدارنده یا کمک فنرها یا پایه های لرزش گیر خراب شده باشد.
 8. ممکن است وزنه های مهار کننده آسیب دیده باشد.
 9.  لباسشویی شما حداقل دو سال یکبار نیاز به سرویس و آچار کشی دارد.
 10. عدم تراز بودن صحیح نیز میتواند دلیل بسیار مهمی باشد.
 11. لذا از تراز بودن و فیکس شدن آن به زمین اطمینان حاصل کنید.
 12. کمکهای دیگ یکی از رایجترین مشکل در صدای زیاد موقع خشک کردن میباشد.

لرزش و صدای نا هنجار لباسشویی مرکز تعمیرات لباسشویی تهران علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن علت لرزش و صدای زیاد لباسشویی بررسی پایه کابین ها و تراز بودن دستگاه برای بررسی و چک کردن پایه کابین ها باید ابتدا لباس شویی را در جایی کاملا صاف و قرار دهید.
سپس با ایجاد فشار به طرفین لباسشویی از محکم بودن آن به زمین مطمئن شوید. اگر متوجه حتی کمی نا هماهنگی در ۴ عدد پایه شدید با آچار مخصوص آن قسمتی که نیاز به باز شدن پایه دارد را بچرخانید تا کاملا با پایه های دیگر همتراز شود. گاهی اوقات قرار دادن لاستیک محکم زیر پایه هم مشکل را بر طرف میکند. ما دارای بهترین تعمیرکاران لباسشویی هستیم که به صورت منظم در دوره های آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت می کنند و جدیدترین متدهای تعمیرات را یاد می گیرند.

سخن پایانی:

با توجه به تنوع بسیار زیاد در تولید ماشینهای لباسشویی مشکلات و ایرادهای آنها نیز بسیار زیاد است. ما در این مقاله سعی نمودیم شما را با قطعات اصلی لباسشویی آشنا نماییم. در نظر داشته باشید قطعات ذکر شده در تمامی لباسشویی ها مشترک و یکی میباشد. از این رو برای تشخیص عیب ممکن است با نحوه دستیابی به قسمت مورد نظر کمی به مشکل برخورد نمایید. پیشنهاد ما بشما اینست که در کمال آرامش و آسایش کار را به ما سپرده و پس از تعمیر دستگاه با خیال راحت مثل روز اول دستگاه را از ما تحویل بگیرید و استفاده بفرمایید.

ما بشما از نظر مصرف:

 1.  لوازم یدکی اصلی.
 2. ارائه  فاکتور معتبر.
 3. ضمانت ۶ ماهه.
 4. هزینه طبق تعرفه اتحادیه.
 5. خدمات تحت نظر افراد با تجربه و متخصص.
 6. سرعت در مراجعه.

و سایر موارد مرکز خدمات رسمی را به شما تعهد میدهیم. مشترک گرامی توجه فرمایید، بعد از تماس با اپراتورها بابت تعمیرات لوازم خانگی، چنانچه مشکل  شما جزئی بود، با مشاوره تلفنی برطرف می شود، در غیر این صورت در کمترین زمان پس از ثبت درخواست تکنسین متخصص به آدرس شما مراجعه مینماید. اگر شما به هر دلیلی مثل اتمام تاریخ گارانتی و یا گم شدن برگه گارانتی نمی توانید از خدمات پس از فروش  بهره مند شوید می توانید با ما تماس گرفته و با مطرح کردن مشکل خود با همکاران ما برای سرویس یا تعمیر لباسشویی در اصفهان خود اطلاعات به دست آورید.

دکمه بازگشت به بالا