سلامت و دانشکسب و کار ویژه

منبع آبسردکن و تصفیه کن گوسونیک مدل gwp-28

نکات مهم در خرید آبسردکن تصفیه دار

بی شک شما با آبسردکن های معمولی که یک بطری آبی رنگ آب روی آن قرار داده شده است آشنا هستید. این آبسرد کن ها از طریق منبع آب که همان بطری بزرگ آبی رنگ است تغذیه می شوند که به اختصار آبسردکن بطری دار نامیده می شوند. با فروشگاه به آبی همراه باشید تا در این باره بیشتر بگوییم.

آبسردکن های تصفیه دار (آبسردکن POU)

اما نوع دیگر آبسردکن ها نیز هستند که آبسردکن های قابل اتصال به لوله کشی آب شهری می باشند. یعنی علاوه بر خنک کردن آب، عمل تصفیه آب را هم تا حدی انجام می دهند. این آبسردکن ها اصطلاحا آبسردکن های تصفیه دار متصل به آب شهری نامیده می شوند. این مدل آبسرد کن در صنعت به عنوان آبسردکن POU شناخته می شوند.

هر دو نوع آبسردکن برای اکثر محیط ها مثل ادارات، شرکتها، آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه مناسب اند. تنها باید دید که امکان اتصال به شیر آب شهری وجود دارد یا خیر. اما این سوال پیش می آید که ویژگی های هرکدام چیست و چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند و قیمت تصفیه آب چقدر است؟

در ابتدا باید گفت قیمت آبسردکن های قابل اتصال به لوله کشی آب شهری نسبت به آبسردکن های بطری دار کمی بیشتر می باشد.

آبسردکن بطری دار احتیاج به تعویض بطری یا پرکردن بطری آب هنگام اتمام آب دارد ولی در مدل های متصل به آب شهری همواره آب مورد نیاز آبسرد کن تامین می شود و نیازی به تعویض بطری مخزن یا پرکردن آن نیستید.

آب سردکن های بطری دار را می توان در هر جایی قرار داد (البته با در نظر گرفتن اتصال به برق)، در حالیکه آبسردکن های قابل اتصال به شیر آب را حداکثر تا ۱۵ متر از لوله یا شیر متصل به آب شهری بایستی قرار دادو فاصله های بیشتر از آن توسط کاشناسان این امر توصیه نمی شود.

آبسردکن های متصل به شیر آب با داشتن فیلترهای تصفیه آب علاوه بر اینکه آب گواراتری را در اختیارتان قرار می دهند. از طرفی به فواصل زمانی مشخص نیاز به تعویض فیلتر و در نتیجه نیاز به پرداخت هزینه های جانبی دستگاه پیش می آید.

اگر تصمیم دارید هزینه زیادی برای خرید و نگهداری آبسردکن صرف نکنید، می توانید مدلهای بطری دار انتخاب کنید و اگر کمی بیشتر هزینه کنید می توانید از بطری های دارای فیلتر تصفیه آب روی آبسردکن خود استفاده کنید.

معمولا هردو نوع آبسردکن معرفی شده در بالا دارای شیر خروجی آب سرد و آب گرم می باشند. بی شک هدف شما از خرید آبسرد کن تهیه آب سرد می باشد اما داشتن گزینه آب گرم برای تهیه یک فنجان چای یا قهوه مزیتی دیگری در برخی انواع دستگاه های آبسردکن وجود دارد.

بعضی دستگاهها دارای شیر خروجی آب با دمای محیط یا آب ولرم هستند، این دستگاه های Dispenser سه شیر یا پدال خروجی آب دارند. داشتن این حالت برای برخی افراد که آب خیلی سرد یا گرم استفاده نمی کنند بسیار مناسب و کاربردی می باشد.

معرفی انواع آبسرد کن

آبسردکن رومیزی

آبسردکن های رومیزی، فضای کمتری را نسبت به آبسردکن های ایستاده می گیرند و می توان این مدل ها را روی کابینت آشپزخانه یا روی اپن آشپزخانه، روی میزهای کشودار و مکانهای اینچنینی قرار داد، این مدل ها قیمت کمتری نسبت به مدل های ایستاده دارند و برای استفاده در منزل و فضاهای اداری کوچک ایده آل هستند.

آبسردکن ایستاده یخچال دار

اگر فضای کافی برای قرار دادن آبسرد کن دارید می توانید آبسردکن های ایستاده را انتخاب کنید، آبسردکن های ایستاده به دو نوع یخچال دار و کابین دار تقسیم می شوند، آبسردکن های ایستاده یخچال دار دارای یخچال کوچک با حجم تقریبی بین ۱۸-۲۰ لیتر می باشند که برای دفاتر کار و ادارات مناسب اند.

آبسردکن ایستاده کابین دار

اگر در دفتر کار یاشرکت خود یخچال دارید و یا اینکه آبسردکن را برای مکان های پر مراجعه ای که احتیاج به یخچال ندارد می خرید، می توانید از انواع آبسردکن های ایستاده کابین دار که در قسمت پایه دستگاه دارای کابینت کوچکی هستند خریداری نمایید، تا برای نگهداری لیوان و سایر لوازم از این قسمت استفاده کنید.

در هنگام خرید آبسردکن به این نکات توجه کنید

بعد از اینکه انتخاب کردید چه نوع آبسردکنی بخرید (بطری دار یا قابل اتصال به شیر آب)، می بایست موارد زیر را هم درنظر بگیرید. به طور کلی باید ظاهر، توان مصرفی سرمایش و گرمایش، میزان تولید آب گرم و آب سرد و در نهایت کیفیت ساخت دستگاه آب سردکن درنظر گرفته شود. تأثیر توجه به این موارد را در دراز مدت خواهید دید.

مخزن تصفیه آب گوسونیک مدل GWP-28

نوشیدن آب خنک و گوارا در طول روز می تواند به شادابی و سلامتی افراد کمک بسیاری کند. اما با توجه به این که در ادارات و محل کار افراد دسترسی به یخچال برای نوشیدن آب سخت و حتی در مواردی غیر ممکن است لذا استفاده از دستگاه های آبسردکن بسیار رایج شده است. این دستگاه در دو نوع وارد بازار شده است یک مدل که مستقیما به شبکه آب شهری متصل می شود و علاوه بر خنک کردن آب عمل تصفیه آب را هم انجام می دهد و مدل دیگر که یک مخزن آب روی دستگاه قرار می گیرد. امروزه دستگاه های آبسردکن علاوه بر سرد کردن آب، آبجوش هم در اختیار شما قرار می دهند که از محبوبیت بسیاری برخوردار شده است. در هنگام خرید دستگاه آبسردکن به این نکات توجه کنید: قدرت کمپرسور آب سرد، جنس لوله های آب سرد، جنس مخزن و بدنه دستگاه.

مخزن تصفیه آب گوسونیک مدل GWP-28 به عنوان مخزن آب سردکن مورد استفاده قرار میگیرد. این مخزن از جنس پلاستیک بوده و دارای گنجایش 20 لیتر است. از ویژگی های این مخزن میتوان دارا بودن به دستگاه تصفیه آب با فیلتر کربنی و فیلتراسیون 6 مرحله ای اشاره کرد که به به خوبی آبی سالم و گوارا در اختیار شما قرار میدهد. سرعت تصفیه آب مخزن گوسونیک 0.2 الی 0.3 لیتر در دقیقه و عمر فیلتر 6500 لیتر است.

مخزن تصفیه آب چیست ؟

روند تصفیه آب با استفاده از سیستم تصفیه آب اسمز معکوس، معمولا کند است. به همین دلیل دستگاه تصفیه آب خانگی نیاز به یک مخزن تصفیه آب دارد که بتواند آب تصفیه شده با استفاده از فیلتر ها را در خود ذخیره کند. به عبارت دیگر مخزن آب تصفیه کن، یک مخزن تحت فشار هیدروپنوماتیکی است که در کنار دستگاه های تصفیه آب معمولا زیر سینک ظرفشویی قرار میگیرد.

ساختار مخزن تصفیه آب به این صورت است که از فولاد نازک شده که به اصطلاح به آن فولاد نورد شده میگویند، ساخته شده‌اند. داخل مخازن تحت فشار نیز با ماده ای بی اثر به نام بوتیل اندود شده است. استفاده از پوشش بوتیل تضمین می کند که آب تصفیه شده توسط سیستم RO، هرگز با فولاد تماس پیدا نمی کند.

استفاده از مخزن در دستگاه تصفیه آب خانگی، استفاده از دستگاه را برای شما آسان تر و سریع تر میکند. به این دلیل که زمانی که بخواهید یک لیوان آب تصفیه شده بنوشید، مخزن ذخیره به شما کمک میکند تا مقدار زیادی آب در زمان کوتاه به دست شما برسد.

مخزن ذخیره تصفیه آب چگونه کار میکند ؟

مخزن تصفیه آب از فشار هوا برای رساندن آب به شیر برداشت تصفیه اب اسمز معکوس بهره میبرد. همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم، مخازن تصفیه آب هیدروپنوماتیک هستند، به این معنی که نه تنها در خود آب را ذخیره میکنند، بلکه دارای هوای فشرده شده نیز میباشند که این ویژگی پایه و اساس عملکرد مخزن ذخیره تصفیه آب را شکل می دهد. این مخزن ها قادر هستند تا بدون نیاز به پمپ تقویت کننده فشار آب، و فقط با استفاده از هوای فشرده شده، آب را به شیر برداشت برسانند.

مخزن تصفیه آب دارای دو محفظه است. یکی برای ذخیره آب و دیگری محفظه هوا. محفظه مربوط به آب تصفیه شده در بالا و محفظه هوای فشرده در پایین مخزن قرار دارد. زمانی که دستگاه تصفیه آب، آب تصفیه شده را آرام آرام وارد مخزن ذخیره میکند، وزن آب موجود در مخزن رفته رفته زیاد تر میشود.

از آنجایی که آب خاصیت فشرده سازی ندارد، هوای داخل مخزن با افزایش فشار وزن از سوی آب، شروع به فشرده تر شدن میکند. این فشرده شدن هوا باعث به وجود آمدن فشاری در زیر محفظه آب میشود که منتظر فرصتی برای رها کردن فشار است. زمانی که شما شیر برداشت روی سینک را باز میکنید، فشار هوای فشرده شده، آب را به سمت بیرون از مخزن و به سوی شیر برداشت هدایت میکند.

در صورتی که مخزن تصفیه آب دارای هوای فشرده شده نبود، مخزن از آب پر میشد اما نمیتوانست آن را به بالا و به سمت شیر برداشت هدایت کند. در آن صورت نیاز به یکی پمپ جانبی برای مخزن بود. بنابراین مخزن تحت فشار هیدروپنوماتیک که دارای آب و هوای فشرده شده هستند، قادرند بدون نیاز به پمپ، فشار آب مورد نیاز برای برداشت آب تصفیه شده را برای شما فراهم کنند.

اهمیت کیفیت مخزن تصفیه آب

مخزن ذخیره تصفیه آب یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه آب تصفیه کن است. بنابراین اهمیت کیفیت خود مخزن نیز حیاتی و برای عملکرد فیلتراسیون دستگاه مهم است. مهم ترین عملکردی که مخازن تصفیه آب برای شما به ارمغان میاورند، ذخیره آب تصفیه شده است. اهمیت مخزن دستگاه تصفیه آب به این دلیل است که آب تصفیه شده توسط 5 الی 8 فیلتر به درون مخزن ذخیره ریخته میشود و پس از آن با فشار مناسبی از شیر برداشت به دست شما میرسد.

در صورتی که کیفیت مخزن آب تصفیه کن مناسب نباشد، میتواند آب تصفیه شده اسمز معکوس را دوباره آلوده کند. بنابراین اولین دلیل برای اهمیت کیفیت خوب مخزن دستگاه تصفیه آب، نگهداری از آب تصفیه در مخزن است. دیگر اهمیت مخزن تصفیه آب که شاید کمتر به چشم بیاید ولی اهمیت زیادی دارد این است که مخزن اسمز معکوس میتواند فشار را در سرتاسر دستگاه تصفیه آب حفظ بکند. این ویژگی مخزن ذخیره تصفیه آب با کمک شیر برقی و سنسور های، لو پشر و های پرشر چرخه روشن و خاموش کردن دستگاه در زمان معین را انجام میدهند.

بهترین مخزن آب تصفیه کن خانگی

مخزن تصفیه آب خانگی از اجزای دستگاه تصفیه آب است که تولید کنندگان متعددی به تولید محصولات مربوط به آن روی آورده اند. مطابق با باقی قطعات دستگاه آب تصفیه کن، تایوان حرف اول را در تولید مخازن تصفیه آب در خاورمیانه میزند.

یک مخزن استاندارد معمولا باید دارای گواهینامه NSF باشد. یک محصول تصفیه آب که دارای استاندارد NSF است، از فرآیند های سختگیرانه ای عبور میکند. یکی از آنها تایید سالانه مواد شیمیایی است که در ساخت محصول به کار رفته است. در این صورت اطمینان حاصل میشود که مواد ناسالم با آب تماسی پیدا نمیکنند و آب را دچار آلودگی نخواهند کرد.

بهترین برند های تصفیه آب در حوزه تولید مخزن، برند های تانک پک، هیدروتک، کم فلو و ایزی ول هستند.

منبع :  livpure

دکمه بازگشت به بالا