عمومیکسب و کار ویژه

10 روش برتر برای مدیریت موثر سوله

مدیریت کارآمد عملیات سوله می تواند کارایی عملیاتی را افزایش داده و هزینه ها را کاهش دهد و در عین حال رضایت مشتری را افزایش دهد. هدف اصلی عملیات سوله  ، استفاده بهینه از فضا، نیروی کار و تجهیزات برای برآوردن انتظارات مشتری است. اگرچه این یک هدف ساده است، اما مسیر دستیابی به برنامه ریزی پیچیده و توانایی سازگاری با تغییرات مداوم نیاز دارد. نحوه مدیریت موثر سوله با یک روش مناسب می تواند چالش برانگیز باشد، اما با برداشتن چند گام بسیار ساده در گردش کار خود از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. در اینجا برخی از بهترین راه‌ها برای دستیابی به موجودی با مدیریت کارآمدتر آورده شده است.

10 نکته برای مدیریت موثر یک سوله

با کارگران خود بررسی کنید

بسته به نیاز کسب و کار خود، باید روی یک مدیر انبار خبره و با تجربه سرمایه گذاری کنید. یک مدیر با تخصص تخصصی در تجهیزات و فرآیندها می تواند انبار شما را به نحو احسن حفظ کند. این فرد اطلاعات دقیقی در مورد فضا، ابزار و نقاط قوت هر کارمندی که در تیم استخدام می کند، می داند. در بسیاری از موارد، اگر مشکلی پیش بیاید، یک مدیر حرفه ای می داند که چگونه مشکل را با کمترین آسیب ممکن برطرف کند.

  بیشتر بدانید : هزینه ساخت سوله را چطور ارزیابی کنیم:

راه دیگر برای بهبود کنترل کلی موجودی، کمک به کارکنان انبار است که کارهای خود را آسان‌تر و کارآمدتر انجام دهند. مثلا. شما می توانید استانداردهای ایمنی را برای محافظت از کارکنان خود در برابر خطرات احتمالی در کف انبار تنظیم کنید یا برنامه های تمیز کردن خود را به نقطه مطلوب تری تنظیم کنید و یک برنامه سازمانی دقیق بسازید تا کارکنان به راحتی محصولات با حجم زیاد را پیدا کنند. از اتوماسیون برای نگهداری یک رکورد دقیق از کلیه عملیات انبار استفاده کنید که کارکنان می توانند به طور خلاصه در اطلاعیه به آنها مراجعه کنند.

هر زمان که فن آوری جدید را به کار می گیرید، برای برگزاری جلسات آموزشی مورد نیاز و آشنایی همه کارکنان انبار با نرم افزارها و سیستم های جدید وقت بگذارید. به این ترتیب، به آنها فرصت های بیشتری برای بهینه سازی کنترل موجودی روزانه می دهید. کارکنانی که سیستم موجودی انبار را درک می کنند، بهتر به آن پایبند خواهند بود و سایت را کارآمدتر اداره می کنند. اگر کارکنان آگاه دارید، می توانید مطمئن شوید که نیروی کار شما یک انبار به درستی سازماندهی شده نگهداری می کند.

طراحی انبار خود را دوباره ارزیابی کنید

انبارها باید طوری طراحی، ساخته و چیده شوند که الزامات مسیرهای مسافرتی و مسیرهای اضطراری را برآورده کنند. یک سیستم مجهز به پیشگیری و مبارزه با آتش وجود دارد. سقف، دیوارها و سقف انبارها باید طوری طراحی و ساخته شوند که از تهویه و گردش هوا اطمینان حاصل شود. در برابر اثرات آب و هوایی مانند آفتاب، باران، طوفان، سیل مقاومت می کند… کف انبار باید به اندازه کافی بلند، صاف، صاف، به اندازه کافی قوی، سخت و به طور مناسب اداره شود. حصول اطمینان از عملکرد کارکنان در انبار و حرکت وسایل نقلیه. کف انبار نباید ترک یا شکستگی داشته باشد… محل تجمع گرد و غبار، پناهگاه آفات و حشرات است.

محل یک سوله کارخانه

  • انبار باید آدرس مشخصی داشته باشد. قرار دادن در مکانی مناسب برای واردات، صادرات، حمل و نقل، حفاظت …
  • انبارها در نزدیکی مناطقی با محیط آلوده، مستعد آبگرفتگی، سیل در هنگام طوفان قرار ندارند …
  • محل انبار یا کارگاه باید اطمینان حاصل کند که آب تمیز کافی وجود دارد. زهکشی لازم است، بدون آلودگی و بهداشتی.

ترتیب در سوله

  • هر کالای خاص روش مناسبی برای چیدمان و طبقه بندی کالاها خواهد داشت.

نمونه ای از نگهداری دارو: محل نگهداری باید به اندازه کافی بزرگ باشد و بین مناطق از هم جدا باشد. مناسب برای اهداف ذخیره سازی جداگانه هر دارو.

  • بسته به هدف حفظ و وسعت انبار (انبار تولید، سوله توزیع، انبار) چیدمان منطقی داشته باشد.

مجهز به تجهیزات و ابزار مناسب

سوله  ها باید مجهز به امکانات و تجهیزات مناسب برای اطمینان از شرایط نگهداری باشند. به عنوان مثال فن تهویه، تهویه مطبوع، کامیون باری، لیفتراک، دماسنج، رطوبت سنج … تجهیزات، قفسه ها و قفسه های کافی برای نگهداری وجود دارد تا از اقلامی که به راحتی در کف انبار مرطوب می شوند خودداری کنید. فاصله بین قفسه ها، قفسه ها و کف انبار باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا از تمیز کردن، بررسی، مقایسه، بارگیری و تخلیه کالا اطمینان حاصل شود.

سیستم حفاظت از حریق مطابق با استانداردها است

داشتن کلیه تجهیزات و دستورالعمل های لازم جهت پیشگیری و مبارزه با آتش سوزی و انفجار. مورد نیاز: سیستم های خودکار حفاظت از حریق، کپسول های آتش نشانی، جعبه های شنی، سیستم های آب، و شیرهای آتش نشانی… مقررات سختگیرانه برای ورود و خروج از انبار. فقط به افراد دارای وظایف و وظایف اجازه دسترسی و مدیریت انبار را بدهید. ذخیره سازی و نگهداری محصول باید مطابق با الزامات هر کالا طراحی شود. از هجوم آفات و آفات پرهیز کنید.

واحدهای نگهداری سهام خود را برای انبار کارآمد سازماندهی مجدد کنید

ضروری است که محصولات خود را به گونه ای تنظیم کنید که مدیران موجودی شما بتوانند از عملکرد کارآمد و مدیریت موجودی شما اطمینان حاصل کنند. این قانون نه تنها در مورد چیدمان کلی انبار شما اعمال می شود، بلکه در مورد شما نیز صدق می کند. از روش های موجودی ناب برای کاهش سطح موجودی استفاده کنید و به کارکنان کمک کنید تا کار را به طور مؤثر انجام دهند. حمل و نقل با حجم بالا و سریع باید در مکان هایی با دسترسی آسان قرار گیرند.

   بیشتر بدانید :طراحی و ساخت صفر تا صد انواع سوله فولادی

سوله ها را به درستی مرتب کنید

با اولویت بندی انبارهای سریع السیر، می توانید زمان بارگیری و تخلیه آن محصولات را کاهش دهید تا یک انبار را به نحو احسن مدیریت کنید. اقلام پرفروش را در مناطق دور قرار ندهید، به جای آن، باید این اقلام را در موقعیتی قرار دهید که به راحتی قابل مشاهده باشند.

برای خواسته های مختلف از قبل برنامه ریزی کنید

بدیهی است که نیازهای فصلی متفاوتی وجود دارد، بنابراین باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید که برای شما در این ایام خاص از سال مناسب باشد. شرایط عملیاتی انبار به ندرت دارای دینامیک ایستا است. ماهیت در حال تحول مدیریت زنجیره تامین به این معنی است که عملیات انبار باید در برابر تغییر بسیار انعطاف پذیر باشد. داشتن یک استراتژی با دقت برنامه ریزی شده برای هر عملکرد انبار، عملکرد خوب در آن استراتژی ها و حفظ انعطاف پذیری لازم برای انطباق با تغییرات دائمی از ویژگی های انبارهای کارآمد مدیریت عملیاتی است.

سازگار باشد

کسب و کار باید در طول زمان تغییر کند. بررسی کنید که سالانه چگونه کار می‌کند، چه به‌روزرسانی‌هایی در دسترس است و چه مواردی ممکن است گم شده باشد. ارزیابی می کند که آیا تغییراتی برای کارآمدتر کردن آن لازم است یا خیر.

از مکان های سطل استفاده کنید

مکان سطل به عنوان نوعی نقشه جغرافیایی است که در آن همه انبارها مرتب شده اند. این یکی از راه‌های تقسیم کردن بخش‌های موجودی است. از آنها برای مدیریت کارآمدترین کارها استفاده کنید تا کارمندان به سرعت بدانند محصول باید کجا باشد.

برای بهینه سازی عملیات انبار، کراس داک را اجرا کنید

کراس داکینگ یک تکنیک لجستیکی در نظر گرفته می شود. مسئولیت انجام وظایف دریافت و ارسال کالا از تریلرهای ورودی به تریلرهای خروجی بدون فضای ذخیره سازی میانی را بر عهده دارد. استفاده از کراس داک به کاهش هزینه ها و همچنین افزایش کارایی بهره برداری یا دریافت کالاهای ذخیره شده و سپس بارگیری فوری بر روی کامیون ها برای حمل آنها به مکان های مشخص کمک می کند.

استانداردها و روش های ایمنی را ایجاد کنید

می توان گفت انبار ایمن تر، انباری کارآمد نیز هست. کارمندانی که می دانند چگونه از تجهیزات به درستی و ایمن استفاده کنند، اغلب انبارها را با کارایی بیشتر و مدیریت بهتر نگه می دارند. به همین ترتیب، مطمئن شوید که مناطق خطرناک علامت‌گذاری شده‌اند و پروتکل ایمنی در ابتدا در ذهن همه قرار می‌گیرد. این یک روش عالی برای نحوه مدیریت عملیات انبار است.

روی فناوری سرمایه گذاری کنید

استفاده از فناوری در مدیریت انبارها، برای مثال، سیستم های مدیریت انبار  یک انتخاب عالی است. دارای مزایایی است که شامل یکپارچه سازی سیستم ها و گردش کار، سازماندهی استراتژیک سیستم های اجرایی، افزایش دید موجودی، به حداقل رساندن ریسک ناشی از تقاضای بی ثبات، و موارد دیگر برای تضمین بالاترین عملکرد مدیریت موجودی است.

درباره کارکنان

هزینه های پرسنل زمانی که تعداد اقلام زیاد باشد بسیار گران خواهد بود. استفاده از نرم افزار مدیریت انبار مطمئناً تعداد کارکنان را به حداقل می رساند. مدیریت منابع انسانی را برای مدیران تسهیل می کند.

درباره دستگاه

با به حداقل رساندن تعداد کارکنان، بودجه نگهداری و جایگزینی تجهیزات و ابزارهای جدید برای پشتیبانی و حفظ عملکرد انبار نیز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

میزان موجودی را به طور دقیق مدیریت کنید

هنگام استفاده از فناوری مدیریت انبار، علاوه بر بهینه سازی موجودی، و استفاده حداکثری از فضای ذخیره سازی در انبار، این تکنیک ها به کسب و کارها نیز کمک می کنند تا موجودی را به دقیق ترین شکل مدیریت کنند. همیشه درک تعداد کالاها و تعداد اقلام به کسب و کارها کمک می کند همیشه محصولاتی را که می خواهند به سرعت و به طور کامل به مشتریان ارائه دهند. همیشه اطلاعات خود را با جزئیات مدیریت کنید و داشتن یک نمای کلی موجودی به به حداقل رساندن موجودی کمک می کند.

مدیریت سوله

برای شرکت های بزرگ، وظیفه مدیریت کالا در انبارها همیشه متمرکز است. مشاغل اغلب برای مدیریت انبارهای فیزیکی تلاش زیادی می کنند. اکنون مدیران کامل با نشستن در دفتر می توانند تمام انبارهای کسب و کار را از طریق دستکاری نرم افزار کنترل کنند. علاوه بر این، کسب و کارها به طور کامل جریان کالا و عملیات انبار را تجزیه و تحلیل می کنند تا تنظیمات مناسبی را در به روز رسانی و صادرات کالا انجام دهند و عملیات انبار را به صورت ایمن و شفاف کنترل کنند.

 در انبارهای هوشمند، هنگامی که همراه با تعداد انگشت شماری از فناوری‌های کلیدی دیگر، مانند «ژتون‌های دارایی» و موجودی، استفاده می‌شود، یک پلت فرم خودکار کنترل موجودی به کار می‌رود که شامل عناصری مانند نیروی کار، حدس و گمان و فاکتور زمان‌بندی دور از کنترل موجودی سنتی باشد. برای انجام این کار، اکثر این پلتفرم‌ها برای شمارش خودکار موجودی و جمع‌آوری داده‌ها برای گزارش‌های سریع، هم‌زمان و بسیار دقیق ساخته شده‌اند که می‌توان از راه دور برای ردیابی، کنترل و استخراج داده‌های یک انبار هوشمند به آن دسترسی داشت.

دکمه بازگشت به بالا