عمومیکسب و کار ویژه

تنظیمات پروژکتور در ویندوز 7

اتصال پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر ?️ یکی از مواردی است که برای مراکز دانشگاهی ، محیط کار و یا حتی خانه در هنگام مواردی مثل تماشای فیلم، ارائه مطلب و.. کاربرد دارد. وصل کردن پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر با روش های مختلفی امکان پذیر است، در این پست به معرفی و آموزش ۸ روش اتصال پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷  و مک بوک خواهیم پرداخت.

نحوه وصل کردن پروژکتور در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و مک بوک

فوق العاده مفید هستند. از آنها برای ارائه استفاده می شود همچنین از پروژکتور ها ممکن است در سینمای خانگی و یا برای بازی کردن استفاده شود. متأسفانه همه پروژکتورها و کامپیوتر ها با هم کار نمی کنند به عبارت بهتر ممکن است هنگام اتصال آن ها به هم دچار مشکلاتی شوید. برخی از پروژکتورها از طریق کابل های ویدیویی اختصاصی مانند ، DVI یا کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از انواع مختلف کابل USB استفاده می کنند. سایر پروژکتورها از پروتکل های بی سیم یا وای-فای و بلوتوث نیز استفاده می کنند. حتی در بسیاری موارد، ممکن است برای وصل کردن یک پروژکتور به درگاه های کامپیوتر شما به مبدل نیاز باشد. پس بدون تاخیر آموزش اتصال پروژکتور به کامپیوتر و لپتاپ را شروع می کنیم.

اتصال ویدئو پروژکتور به کامپیوتر لپ تاپ با کابل HDMI

کابل های چند رسانه ای با کیفیت بالا (HDMI) کابل های استاندارد در انتقال ویدیو هستند. این کابل ها با سرعت بالا در انتقال اطلاعات و حفظ کیفیت می توانند گزینه بسیار خوبی جهت استفاده در وسایل ویدیویی باشند.

مک بوک های مدرن از دانگل های USB چند کاره استفاده می کنند و بسیاری از آنها از قابلیت های HDMI استفاده نمی کنند. هنگامی که مبدل تطبیقی برای پورت خروجی کامپیوتر دارید، آن را با استفاده از یک کابل HDMI به پروژکتور وصل کنید. در مرحله بعدی، برای کمک به تنظیم HDMI به عنوان منبع ورودی، به راهنمای پروژکتور خود مراجعه کنید و سپس مراحل زیر را در کامپیوتر خود دنبال کنید.

اتصال پروژکتور به مانیتور در ویندوز با کابل HDMI ( جهت اتصال پروژکتور به ویندوز ۱۰ ،۸ و ۷)

پروژکتور شما باید به عنوان صفحه دوم نشان داده شود، اگر اینگونه نیست، روی Detect را کلیک کنید.

وصل کردن پروژکتور به مک بوک با کابل HDMI

دسکتاپ شما روی صفحه پروژکتور آینه خواهد شد. اگر مشکلی پیش آمد، پروژکتور را مجدداً راه اندازی (ریست) کنید. کابل های HDMI در صورت آسیب دیدگی می توانند باعث از بین رفتن تصویر بشوند، بنابراین مطمئن شوید که از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

وصل شدن ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر از طریق کابل DVI

کابلهای دیجیتال ویژوال رابط (DVI) قبل از ورود کابل های HDMI بهترین انتخاب برای انتقال فیلم با کیفیت بالا بودند. این کابل ها امروزه نیز به طور گسترده ای پشتیبانی می شود، تقریباً در تمام پروژکتورها از درگاه DVI نیز استفاده می شود و با طیف گسترده ای از سخت افزار کامپیوتری نیز سازگار است.

وصل شدن ویدئو پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر از طریق USB

پس از وصل شدن، ممکن است یک اعلان در صفحه برای نصب درایورها برای پروژکتور خود دریافت کنید. پس از نصب داریور، می توانید مراحل تنظیم HDMI را برای تنظیم صفحه نمایش پروژکتور خود استفاده کنید. اگر مشکلی دارید، اطمینان حاصل کنید که پروژکتور مورد استفاده شما قادر به برقراری ارتباط از طریق کابل USB است. بسیاری از پروژکتورها پورت USB را صرفاً برای اتصال دستگاههای ذخیره سازی مانند هارد و درایوهای خارجی استفاده می کنند.

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور بدون سیم

قبل از شروع، اطمینان حاصل کنید که پروژکتور برای ارتباط بی سیم مطابق با راهنمای کاربر دستگاه  تنظیم شده است. کامپیوتر یا لپ تاپ خود را با استفاده از مراحل زیر به پروژکتور وصل کنید:

برای کاربران ویندوز

کلید Windows را نگه دارید و K را فشار دهید تا صفحه اتصال وای فای را باز کنید.

دستگاه خود را از لیست انتخاب کنید، توجه داشته باشید که ظاهر شدن گزینه مربوطه ممکن است چند ثانیه طول بکشد.

شما به طور خودکار به پروژکتور وصل خواهید شد. برای متوقف کردن این روند، کافی است از اتصال جدا شوید.

وصل کردن پروژکتور به لپ تاپ اپل

پروژکتور خود را از یک لیست انتخاب کنید.

وصل کردن لپ تاپ به پروژکتور در ویندوز ۸

مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا ویدیو پروژکتور خود را روشن و به لپ تاپ وصل کنید.

اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور در ویندوز ۷

جهت انجام تنظیمات ویدئو پروژکتور در ویندوز ۷ کافی است مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

پروژکتور یا مانیتور تلویزیون را روشن کنید و سپس کامپیوتر را وصل کنید.

راهنمای اتصال لپ تاپ به ویدئو پروژکتور با ویندوز ۱۰

اتصال لپ تاپ به پروژکتور در ویندوز ۱۰ کاملا مانند آنچه که در ویندوز ۷ گفته شد است با این حال اگر از بلوتوث برای اتصال استفاده کنید، باید از روش اتصال بی سیم لپ تاپ به پروژکتور در ویندوز ۱۰ استفاده کنید که با روش های ذکر شده کمی متفاوت است، برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

پروژکتور خود را انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این پست سعی کردیم که بررسی روش های رایج اتصال پروژکتور به لپ تاپ و کامپیوتر بپردازیم. آیا شما روش های دیگری را  در زمینه اتصال لپ تاپ به پروژکتور با کابل HDMI و موارد ذکر شده می شناسید؟ می توانید نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود در این زمینه و سایر مسایل مرتبط با آن را در دیدگاه این پست با ما به اشتراک بگذارید.

هنگام خرید ویدیو پروژکتور خانگی مشخصات مختلفی بر روی آن درج شده است که یکی از آن‌ها ابعاد تصویر است. این ابعاد نشان می‌دهد که پروژکتور تصاویر را با چه ابعادی می‌تواند پخش کند.

منبع : youtube.com

دکمه بازگشت به بالا