عمومیکسب و کار ویژه

معرفی خطاهای نصب تلگرام

نسخه اندروید شما 4 و بالاتر باشد.

کد تایید را وارد کنید.

مجوزهای لازم از جمله: برای دوبین، مخاطبین، موقعیت جغرافیایی، تلفن، پیامک، فضای ذخیره سازی و … را صادر کنید.

اتصال به اینترنت درست باشد.

7- بعد از اتمام مراحل، باید بتوانید تلگرام را اجرا کنید.

دقت کنید که برنامه را از منبع معتبری دانلود کرده باشید.

حتما بخوانید :

عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام:

اگر با وجود نصب برنامه با مشکل عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام مواجه شدید، علت های دیگری می تواند درمیان باشد که برای رفع آن باید موارد گفته شده در ادامه متن را بررسی کنید:

1- دقت کنید که شماره تلفن را به درستی وارد کرده باشید.

2- مطمئن شوید شماره ای که با آن قصد وارد شدن به تلگرام را دارید فعال است و قادر به دریافت تماس دریافتی و پیام کوتاه است.

3- روند دریافت کد تایید را از پیام کوتاه به  تماس تلفنی تغییر دهید.

4- دقت کنید که برای دریافت تماس ورودی باید حداقل کمی اعتبار در حساب خود داشته باشید.

5- گزینه باز ارسال به شماره تلفن دیگر را در تنظیمات شماره مجازی تنظیم نکنید.

6- صبر کنید که زمان یک بار ارسال کد تمام شود و درباره امتحان کنید. اگر چند بار پشت سر هم امتحان کرده اید بهتر است یک ساعت صبر کنید.

7- توجه داشته باشید که فعال بودن رومینگ بی المللی می تواند روی دریافت پیام تاثیر بگذارد. شاید بهتر باشد برای دریافت موفق پیام کد تایید تلگرام، تلفن را از حال رومینگ خارج کنید.

حتما بخوانید :

علت نصب نشدن تلگرام در کامپیوتر:

1- ایراد در اتصال اینترنت:

اتصال اینترنت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید به درستی وصل شده است. اگر ایرادی وجود داشت به یک اتصال وای فای دیگر وصل شوید.

2- پروکسی یا VPN:

اگر از پروکسی یا وی پی ان برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید ممکن است وقتی برای اولین بار می خواهید تلگرام را نصب کنید با مشکل مواجه شوید. اگر درباره اتصال درست مطمئن نیستید می توانید از طریق تنظیمات پروکسی را تغییر دهید یا VPN دیگری را امتحان کنید.

3- دانلود برنامه نامناسب:

شاید فایل نصبی مشکل دار دلیل عدم نصب برنامه باشد و بتوانید با دانلود دوباره آن را روی سیستم خود نصب کنید.

4- سرعت پایین اینترنت:

این احتمال وجود دارد که عدم ارائه سرویس دهی مناسب اینترنت باعث شود که برنامه های شما به درستی کار نکنند. قطعاً در مورد برنامه تلگرام هم این مسئله صدق می کند. پس اتصال و سرعت اینترنت را بررسی کنید و دوباره برای نصب تلاش کنید.

5- عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام:

تا زمانیکه کد تایید را دریافت نکنید پروسه نصب تلگرام روی کامپیوتر تکمیل نمی شود. علل مختلفی برای عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام وجود دارد. شاید به دفعات زیاد برنامه را حذف و نصب کرده اید و این باعث اختلال در روند ارسال کد تایید شده است. وقتی به علت عدم دریافت کد تایید تلگرام چند بار پشت سر هم تلاش می کنید، احتمالاً IP شما توسط سرور تلگرام مسدوده شده و نمی توانید کد تایید تلگرام را دریافت کنید. برای رفع مشکل عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام باید از طریق یک سیستم دیگر وارد تلگرام خودتان شوید و بعد روی کامپیوترتان آن را فعال کنید.

راهنمای نصب مجدد تلگرام:

اگر به هر دلیلی مجبور به نصب مجدد تلگرام شوید احتمالاً با مشکل عدم دریافت کد تایید تلگرام مواجه می شوید و این نصب برنامه را سخت تر می کند. چنانچه اپراتور سیم کارت شدن مسیر ارسال پیامک از طرف تلگرام را بسته باشد، نمی توانید مجدداً تلگرام را نصب کنید. اما در راهکارهایی برای این مسئله پیدا شده که در بیشتر موارد می تواند به کاربران کمک کند. در ادامه به آنها می پردازیم:

برنامه تلگرام را روی دستگاه دیگری نصب کنید:

برای مثال اگر می خواهید برنامه تلگرام را روی تلفن حذف کنید، خوب است که ابتدا آن را روی یک دستگاه دیگر نصب کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. به این ترتیب از طریق دو دستگاه به حساب کاربری خود متصل هستید. حالا می توانید برنامه را حذف کنید و نگران دریافت کد تایید نخواهید بود چون روی برنامه تلگرام در دستگاه دیگر خود نیز آن را دریافت می کنید.

نصب تلگرام های غیر رسمی:

برخی از تلگرام های غیر رسمی مثل تلگرام طلایی و هاتگرام و … فیلتر نیستند و عملکردی مشابه تلگرام دارند. شما می توانید آن را نصب کنید و به احتمال زیاد کد تایید ورود به تلگرام برای آنها ارسال می شود. حالا شما به تلگرام دسترسی دارید و می توانید بعد از نصب تلگرام اصلی روی تلفن خود، کد ارسال شده به تلگرام غیر رسمی را در برنامه نصب شده وارد کنید. بعد از اطمینان از باز شدن تلگرام اصلی، می توانید تلگرام غیر رسمی را به طور کامل از تلفن خود حذف کنید.

حتما بخوانید :

چه تلگرامی نصب کنیم؟

یکی از برنامه هایی است که از سرور تلگرام برای رد و بدل کردن پیام استفاده می کند. این نسخه مورد تایید تلگرام اصلی است و بخاطر امنیت کافی که دارید می توانید درست مثل تلگرام از آن استفاده کنید.

2- برنامه پلاس مسنجر (Plus Messenger):

این برنامه از نسخه های غیر رسمی تلگرام به حساب می آید اما به اندازه آن کارایی دارد. بیش از 20 زبان را پشتیبانی می کند. این برنامه امکان انتقال پیام ها و رسانه های صوتی و تصویری را می دهد. قابلیت ساخت گروه و کانال و دسته بندی آن و دیگر ویژگی های تلگرام را دارد.

این برنامه از نسخه های غیر رسمی تلگرام است که بخاطر امکاناتی که دارد استقبال زیادی از آن شده است. با دانلود این برنامه می توانید در محیط فارسی برنامه به گفتگو و ارسال فایل بپردازید. به طور مستقیم به تلگرام اصلی وصل می شود و از نظر امنیت مشکلی ندارد.

مطالب مرتبط: drtricks.com

 

دکمه بازگشت به بالا