عمومیکسب و کار ویژه

خطای تلگرام حذف کانال های قدیمی

مشکل عضو نشدن تو کانال و گروه‌ | سقف مجاز Too many Communities

چرا نمیتوانم عمل Buy telegram members را انجام دهم و یا در تلگرام وارد کانال یا گروه شوم؟ پیام Too many Communities یعنی چی و چرا نمیزاره من عضو گفتگوی جدید بشم؟ در ماه‌های اخیر عده‌ای از کاربران تلگرام با مشکل عضو نشدن تو کانال و گروه‌ جدید “به سقف مجاز رسیده اید” مواجه شده‌اند و هنگام پیوستن به کانال و گروه خطا میدهد، این پیغام بهشون میگه که “شما عضو کانالها و گروه های زیادی هستید یا به سقف مجاز رسیدید”

پیام “کانال‌ها و گروه‌های بیش از حد” بخاطر قوانین این پیامرسان است. محدودیت تلگرام به این صورت است که هر اکانت می‌تواند وارد 500 گفتگوی عمومی شود و اگر شما تعداد بیشتر از 500 تا بخوایین عضو شوید باید کانال های قدیمی و مخفی شده را حذف کنید. مثلا شما برای جوین شدن باید یکی از گفتگوهای قبلی‌ لفت دهید. البته این محدودیت شامل سوپرگروه می‌شود و برای گپ‌های زیر 200 عضو مشکلی ندارد. اما این مسئله برای خیلیا اینجوری نیست !!!!!! جالب اینجاست که اگه شما تعداد گفتگوی کمی دارید و باز هم این پیام زیر “شما عضو گروه‌ها و کانال‌های زیادی هستید” براتون میاد، اینجاست که اعصاب خورد کن میشه! برای رفع محدودیت عضویت ما در 5 مرحله ساده بهتون آموزش دادیم که در ادامه می‌توانید اونو ببینید.

علت پیغام به سقف مجاز رسیده‌اید (Too many Communities)

مهمترین عامل استفاده از تلگرام‌های غیررسمی هستند. اکثر تلگرام‌های رنگی ایرانی برای کسب درآمد خود اکانت کاربران را بدون اطلاع او گفتگوهایی عضو می‌کنند. همچنین جالبه دیده شده که بعضی از سازندگان نسخه‌های غیررسمی کانال‌ها و گروه‌ها را برای کاربر مخفی می‌کنند و این کار باعث می‌شود کاربر نتواند عضو گفتگوی مورد پسند خود شود و این مشکل واقعا اعصاب خوردکن براش پیش میاد. علاوه بر این پیام هم اینترنت شمارو زیاد مصرف میکنه و هم ممکنه از اکانت شما برای پیام تبلیغاتی هم استفاده کنه و در اون صورت شما به احتمال خیلی زیاد اسپمر شناخته خواهید شد و یهو دیدید حساب شما کاملا دیلیت و بن شده است.

رفع محدودیت عضویت در کانال و گروه جدید

با عواملی که باعث این مشکل “limit reached” شدند آشنا شدید و حالا اگر شما هم قبلا در تلگرام‌های غیررسمی بودید که احتمال خیلی زیاد همینه، ابتدا تلگرام اصلی نصب کنید و سپس از نسخه‌های غیررسمی لفت دهید و پاکشون کنید. بعد اینکار 5 مرحله زیر و به ترتیب انجام بدید.

1- برای حذف کانال های قدیمی پس از ورود به نسخه اصلی از طریق تنظیمات به قسمت Devices (دستگاه‌ها) بروید و تمام نشست‌های فعال یا دستگاه‌های قدیمی که استفاده نمی‌کنید خارج شوید.

حتما از تمام غیررسمی‌ها خارج شوید و اگر اجازه نمیده باید 24 ساعت صبر کنید تا بتوانید تمام نشست‌ها رو حذف کنید. پس 24 ساعت صبر کنید و مجدد بیایید و بقیه مراحل و انجام بدید.

2- پس از انجام کار بالا از طریق لینک زیر وارد تلگرام وب شوید و ببینید اگر کانال یا گروهی هست که استفاده نمی‌کنید را ترک کنید.

https://web.telegram.org/z

3- در قسمت Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) قسمت Group & Channel (گروه‌ها و کانال‌ها) را روی My Contacts (مخاطبین من) یا روی Nobody (هیچکس) تنظیم کنید.

با تنظیم این گزینه روی هیچکس یا مخاطبین من، دیگه غریبه‌ها نمی‌توانند شمارو در گفتگویی اضافه کنند.

4- به قسمت تنظیمات تلگرام برید و بیایید پایین روی ورژن برنامه مثل عکس زیر سه ثانیه لمس کنید و رها کنید، سپس بلافاصله مجدد لمسش کنید تا منوی مخفی باز شود.

حالا که منوی مخفی (دیباگ) باز شد باید Reset Chats (بازنشانی گفتگوها) و بزنید. (اخطار: این کار ممکنه تمام گفتگوهای شمارو حذف کند)

5- پس از انجام کارهای بالا حالا یکبار از اکانت خود خارج شوید و مجدد وارد شوید و تمام!

نتیجه گیری : پس از انجام کارهای بالا اگر فوری درست نشد بهتر است مدتی روی هیچ لینکی کلیک نکنید تا محدودیت شما برداشته شود. اگه اطلاعات مهمی ندارید با دیلیت اکانت تلگرام و ثبت نام مجدد این مشکل صد در صد رفع خواهد شد. اگه اطلاعات مهمی دارید دیلیت نکنید و با انجام کارهای بالا و مدتی صبر مشکل شما رفع خواهد شد

هشدار : همیشه از نسخه اصلی این پیامرسان استفاده کنید تا در آینده با چنین مشکلی مواجه نشوید.

پیغام گروه‌های بیش از حد (Channels Too Much)

این پیام هم که عمدتا در نسخه‌های قدیمی هست بخاطر زیاد بودن گفتگوهایی است که در آن عضو هستید و نمی‌توانید بیش از 500 گفتگوی عمومی عضو شوید از دیگر دلایل هم محدود کردن تلگرام‌های غیررسمی توسط شرکت تلگرام است و شما باید نسخه‌های غیررسمی ناامن را حذف و فقط از اصلی یا نسخه‌های معتبرتری استفاده کنید.

توصیه میکنیم برای حفظ حریم خصوصی خود و جلوگیری از این مشکلات همانند این فقط و فقط از نسخه اصلی یا مثلا تلگرام ایکس استفاده کنید.

خروج از کانال تلگرام در آیفون و اندروید

برای خارج شدن از کانال تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید :
1- برنامه را اجرا کرده و وارد صفحه کانال تلگرام مورد نظر که مایل به خارج شدن از آن می باشید شوید .
2- در آیفون روی تصویر کانال در بالا سمت راست و در اندروید روی نام کانال مربوطه تپ کنید .
3- در صفحه ای که باز می شود گزینه Leave channel را انتخاب کنید .
به این ترتیب موفق به حذف کانال تلگرام مورد نظر خواهید شد .

ترفندهای غیر فعال کردن leave channel

برخی از کاربران اعلام می کنند که با انجام مراحلی که برای خارج شدن از کانال تلگرام ارائه کردید گزینه Leave channel برای ما نمایش داده نمی شود . این ترفندی است که برخی از صاحبان کانال ها برای جذب مخاطبین بیشتر انجام می دهند تا جلوی ترک افراد از کانال های تلگرام خود را بگیرند . یکی از این ترفندها برای غیر فعال کردن Leave channel این است که  تعداد زیادی کارکتر فاصله خالی در قسمت توضیحات کانال وارد می کند ، به این ترتیب لینک Leave channel به سمت پایین کشیده شده و از دید کاربران مخفی می ماند . برای مشاهده لینک Leave channel به سمت پایین اسکرول کنید تا لینک مربوطه را مشاهده نمایید.

ترفند دیگری که برخی از صاحبان کانال ها ی تلگرام برای غیر فعال کردن Leave channel انجام می دهند این است که  در قسمت  متنی مشابه لینک هایی که در صفحه توضیحات کانال وجود دارد تایپ می کند و تعداد زیادی فاصله خالی قرار میدهد تا لینک های اصلی صفحه به سمت پایین شیفت پیدا کنند و از دید کاربران کانال مخفی شوند به این صورت :

Notifications and Sounds
Shared Media
Leave Channel

.به این ترتیب هرچقدر بر روی عبارت Leave channel تپ کنید هیچ اتفاقی نمی افتد و موفق به حذف کانال تلگرام نمی شوید . زیرا این متنی است که توسط مدیر کانال تلگرام نوشته شده و لینک اصلی Leave channel نیست . در این مورد هم با اسکرول به سمت پایین می توانید لینک Leave channel اصلی را یافته و اقدام به خارج شدن از کانال تلگرام نمایید.

نحوه حذف کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ

برای خارج شدن از کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ مراحل زیر را دنبال کنید :
1- وارد کانال تلگرام مورد نظر شوید .
2- روی آیکون سه نقطه زیر هم در بالا سمت راست کانال مربوطه کلیک کنید .
3- گزینه leave channel را انتخاب کنید .
4- در پنجره ای که باز می شود از شما پرسیده می شود که آیا مطمئن هستید که می خواهید از این کانال تلگرام خارج شوید یا خیر ؟ دکمه LEAVE را انتخاب کنید .
به این ترتیب موفق به حذف کانال تلگرام در نسخه دسکتاپ خواهید شد .

  سوالات متداول

1- چرا در بعضی از کانال های تلگرامی امکان خارج شدن وجود ندارد و گزینه leave channel غیر فعال است؟

به این دلیل که در بخش توضیحات کانال کلمه leave channel از طرف مدیر کانال تایپ شده است و این گزینه leave channel اصلی که با آن از کانال خارج می شوید نیست. برای پیدا کردن این گزینه صفحه را به سمت پایین بکشید تا گزینه leave channel را پیدا کنید.

 2- آیا می توانم از عضویت در کانال های مختلف تلگرام جلوگیری کنم؟

بله. به بخش تنظیمات تلگرام رفته و گزینه Privacy and security را انتخاب کنید. در بخش Groups & Channels می توانید مشخص کنید چه کسانی اجازه عضویت شما در گروه و کانال های مختلف را داشته باشند.

 3- گزینه leave channel را در توضیحات کانال تلگرام پیدا کرده ام ولی بازهم نمی توانم از آن کانال تلگرام خارج شوم؟

به احتمال زیاد شما از نسخه های غیر رسمی تلگرام استفاده می کنید. برای رفع این مشکل نسخه اصلی تلگرام را جایگزین کنید.برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید و در کانال های تلگرامی مانند ترفند سه و … خیلی راحت عضو شوید ، کافیست با ما و آموزش رفع مشکل عضو نشدن در کانال و گروه های تلگرامی – سقف مجاز همراه باشید.

مشکل سقف مجاز در کانال و گروه های تلگرام  – عضو نشدن در کانال و گروه

یکی از علت هایی که شما در کانال و گروه های تلگرامی عضو نمیشوید استفاده از نسخه های غیر اصلی تلگرام است که به صورت مخفی شمارا در کانال ها و گروه های زیاد عضو کرده اند . برای رفع این مشکل بهتر است نسخه اصلی تلگرام را دانلود و نصب کنید . (میتوانید از طریق پلی استور این کار را انجام دهید و دقیقا نسخه اصلی تلگرام با آیکون آبی را نصب کنید)

آموزش رفع مشکل عضو نشدن در کانال :

 • پس از نصب نسخه اصلی تلگرام آن را اجرا کنید
 • روی آیکون سه خط بالای صفحه بزنید و گزینه Settings را لمس کنید
 • در این بخش گزینه Devices را بزنید
 • و با گزینه Terminate all other sessions همه دستگاه های فعال را حذف کنید

نکته : با اینکار حساب کاربری شما از تمامی تلگرام های غیررسمی و دستگاه هایی که متصل هستید خارج خواهد شد

 • حال وارد تلگرام شوید ، کانال و گروه هایی که نمیخواهید را حذف کنید (روی کانال و گروه های اضافه دستتان را نگه دارید و گزینه حذف یا ترک را بزنید)
 • اگر تعداد گروه و کانال ها زیاد است باید در هر مرحله 10 الی 20 عدد از آن ها را حذف کنید تا ریپورت نشوید
 • در صورتی که زمان کافی برای انجام این کار ندارید بهترین راه حل حذف اکانت فعلی و ساخت مجدد حساب کاربری میباشد

دقت کنید که بعد از ساخت حساب کاربری جدید حتما از تلگرام اصلی استفاده کنید تا مجدد با این مشکل روبرو نشوید

برای جلوگیری از دعوت به گروه و کانال های متفرقه توسط مخاطبین یا افراد ناشناس نیز میتوانید مراحل زیر را انجام دهید :

 • وارد تنظیمات تلگرام شده
 • روی گزینه Privacy and security بزنید
 • سپس Group & channel را لمس کنید این گزینه را روی My contacts قرار دهید
 • حالا که این گزینه را انتخاب کرده اید افراد غریبه نمیتوانند شما را در گروه ها و کانال ها اضافه کنند
 • گزینه Settings را بزنید و به انتهای صفحه بروید
 • دست خود را سه ثانیه روی ورژن برنامه نگه دارید
 • دوباره مجدد آن را لمس کنید
 • در منوی باز شده گزینه Reset chats را انتخاب کنید

نکته : با انجام این کار ممکن است همه گفتگو های شما حذف شود

 • از اکانت خود خارج شوید و مجدد وارد اکانت شوید.

نکته بسیار مهم : به تازگی ارسال کد تلگرام برای بعضی از اوپراتور ها غیرفعال شده است و ممکن است بعد از خارج شدن از حساب کاربری یا حذف حساب کاربری دیگر نتوانید با آن شماره وارد اکانت خود شوید. لطفا به این مورد حتما توجه کنید (کد ورود برای بعضی از سر شماره های همراه اول و رایتل ارسال نمیشود)

برگرفته از:

membersell.com

buy-member.com

دکمه بازگشت به بالا