عمومیکسب و کار ویژه

عدم دریافت کد فعالسازی تلگرام چیست؟

حل مشکل عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام نیامدن کد تلگرام

همانطور که می دانید بعد از هر بار دانلود چیتاگرام؛ برای ساخت اکانت جدید نیاز است یک کد فعال سازی از سوی تلگرام دریافت کنید تا به کمک آن مراحل ثبت نام شما تایید شود و با وارد کردن کد وارد اکانت خود شوید. اما در بعضی مواقع ممکن است این کد را دریافت نکنید که می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در مقاله امروز از سایت رسمی تلگرام، این دلایل را بررسی می کنیم.

عدم دریافت کد تلگرام به چه دلایلی اتفاق می افتد؟

کد تلگرام هر شخص مختص به آن کاربر بوده و برای امنیت بیشتر کاربران تلگرام تعبیه شده است .همانطور که می دانید کد تلگرام به صورت پیامک و یا به صورت صوتی که با شما تماس گرفته می شود در اختیارتان قرار می گیرد که مدتی است کاربران تلگرام با مشکل عدم دریافت کد مواجه هستند. از اصلی ترین دلایل برای عدم دریافت کد تلگرام پاک کردن و نصب مجدد تلگرام به صورت مکرر می باشد. همچنین بلاک شدن شما توسط تلگرام نیز می تواند یکی از دلایل عدم دریافت کد تلگرام باشد که این اتفاق در صورت وارد کردن پشت سر هم و به صورت نادرست کد تلگرام اتفاق می افتد.

به طور کلی وقتی از سوی تلگرام کدی دریافت نمی کنید بدان معناست که آی پی شما توسط تلگرام مسدود شده است که برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم از برنامه های تغییر آی پی استفاده کنید تا آی پی مسدود شده توسط تلگرام تغییر کرده و به این خاطر مشکل عدم دریافت کد تلگرام بر طرف شود. اما برای حل مشکل نیامدن کد تلگرام چه کنیم ؟

برای حل مشکل نیامدن کد تلگرام چه کنیم ؟

برای حل مشکل عدم دریافت کد تلگرام می توانید وارد وب سایت شوید و در بخش Phone number شماره خود را وارد کنید و منتظر دریافت کد تلگرام بمانید  که اگر به صورت پیامک دریافت نکردید با شما تماس گرفته شده و به صورت صوتی کد خوانده می شود.

همچنین استفاده از برنامه های تغییر آی پی می تواند در زمینه عدم دریافت کد تلگرام به شما کمک کند تا آی پی ذخیره شده در سرور تلگرامتان تغییر کرده و یک آی پی جدید جایگزین شود . اما اگر با انجام راه حل های گفته شده نتیجه ای نگرفتید باید مدتی صبر کنید تا از بلاک تلگرام خارج شده و مجددا اقدام به ساخت اکانت کنید.

در صورتی که با مشکل عدم دریافت کد تلگرام مواجه هستید

همانطور که می دانید هنگام ساخت اکانت تلگرام و هر بار که از نرم افزار تلگرام خارج می شوید ( Log out ) و یا زمانی که می خواهید در دیواس دیگری به اکانت تلگرام خود دسترسی داشته باشید مثلا تلگرام دسکتاپ ، برای ورود یک کد فعالسازی برای شما ارسال می شود ( از طریق پیامک و یا اکانت تلگرام ) که با وارد کردن این کد می توانید به اکانت خود وارد شوید . اما در بعضی موارد کاربران با مشکل عدم دریافت کد تلگرام مواجه می شوند.

کاربرد کد تلگرام چیست ؟

ارسال کد تلگرام ( کد فعال سازی تلگرام ) به دلیل حفظ امنیت اکانت کاربران این پیام رسان می باشد . در واقع یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک شدن اکانت شما این است که اگر کسی بخواهد از اکانت شما استفاده یا بهتر است بگوییم سو استفاده کند ، باید حتما تلفن همراه شما را نیز داشته باشد تا بتواند کد فعال سازی را دریافت کند. علاوه بر ارسال کد تلگرام ، برای  راه های دیگری نیز وجود دارد . شما می توانید با قرار دادن رمز برای تلگرام و فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام امنیت اکانت تلگرام خود را افزایش دهید. از آنجایی که برخی از کاربران طی تماس های تلفنی با کارشناسان ، مشکل دریافت نکردن کد تلگرام را مطرح کرده اند و به دنبال راه چاره می گشتند ، از این رو ما تصمیم گرفتیم تا مقاله ای را تولید و منتشر کنیم و در خصوص راه حل این مشکل اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم ، با ما همراه باشید تا مشکل نیامدن کد تلگرام را با هم بررسی نماییم.

دلایل عدم دریافت کد تلگرام چیست ؟

از جمله دلایل عدم دریافت کد تلگرام موارد زیر را می توان بر شمرد :

  1. حذف و نصب بیش از حد
  2. دریافت اس ام اس فعالسازی به صورت پشت سر هم

زمانی که قادر به دریافت کد تلگرام نیستید به احتمال زیاد IP شما توسط سرور تلگرام مسدود شده است . در صورتی که با مشکل عدم دریافت کد تلگرام مواجه شدید ، سعی کنید با یک گوشی دیگر وارد اکانت تلگرام خود شوید و بعد در گوشی خود تلگرام را فعال کنید . روش دیگری که برای مشکل عدم دریافت کد تلگرام وجود دارد استفاده از نرم افزار های تغییر آی پی می باشد . همچنین برای حل مشکل عدم دریافت کد تلگرام می توانید به وب سایت  مراجعه کرده و در قسمت Phone number شماره خود را ثبت نمایید و منتظر بمانید تا کد تلگرام برای شما ارسال شود .

در این مرحله در صورتی که کد تلگرام برای شما ارسال نشود با شما تماس گرفته می شود و به صورت صوتی کد تلگرام برای شما اعلام خواهد شد ، پس به دقت به شماره هایی که به زبان انگلیسی برای شما خوانده می شود دقت کرده و آن ها را وارد کنید. اگر متوجه عدد خاصی نشدید ، جای نگرانی نیست ، کد فعال سازی دو مرتبه برای شما خوانده می شود.

سایر مشکلات ورود به تلگرام

در کنا رمشکل عدم دریافت کد تلگرام ، مشکلات دیگری هم برای کاربران گاهی اوقات پیش می آید که خوب است نگاهی به آنها بیندازیم.

مشکل پیغام خطای Phone Number Flood

این مشکل زمانی که شما اکانت خود را حذف کرده و مجددا بخواهید آن را فعال کنید و بیش از 3 مرتبه این کار را انجام دهید ، از نظر تلگرام مشکوک هستید و پیغام خطای Phone Number Flood نمایش داده می شود ، از طرفی اگر ریپورت شده باشید و بخواهید از حساب کاربری خود لاگ اوت کرده و توسط دستگاه دیگری وارد شوید ، پیغام خطای Phone Number Flood را دریافت خواهید کرد. اگر یان پیغام را روی دستگاه خود دریافت کرده اید مقاله  را بررسی فرمایید.

مشکل Too many attenpts در تلگرام

این خطا یک نوع خطای امنیتی است و در زمانی که شما بیش از حد برای فعال سازی اکانت تان تلاش کرده باشید ، این پیغام به شما نمایش داده می شود البته به نظر من نباید این پیغام را خطا در نظر گرفت بلکه بیشتر یک پیغام امنیتی است و مانع از سو استفاده دیگران از اکانت شما می شود. برای بررسی بیشتر این پیغام مقاله را بررسی کنید.

مشکلات دیگری هم هنگام ورود به تلگرام ممکن است پیش بیاید که یکی از آنها عدم دسترسی به اینترنت یا کند بودن آن است ، که در این شرایط اگر از اینترنت دیتا استفاده می کنید ، از اینترنت دیگری استفاده کنید یا در صورت اطمینان از داشتن حجم کافی، بهتر است آن را خاموش و مجددا روشن کنید. اگر باز هم مشکل تان حل نشد ، یک بار دستگاه را ری استارت کرده و مجددا تلاش کنید.

سوالات متداول

1- کد فعال سازی  تلگرام چیست؟

در واقع یکی از بهترین راه های جلوگیری از هک شدن اکانت شما این است که اگر کسی بخواهد از اکانت شما استفاده یا بهتر است بگوییم سو استفاده کند ، باید حتما تلفن همراه شما را نیز داشته باشد تا بتواند کد فعال سازی را دریافت کند

2- کد فعال سازی تلگرام را دریافت نمی کنم ، علت چیست؟

حذف و نصب بیش از حدتلگرام 2. دریافت اس ام اس فعالسازی به صورت پشت سر هم

3- کاربرد کد فعالسازی تلگرام چیست ؟

ارسال کد فعالسازی تلگرام به دلیل حفظ امنیت اکانت کاربران این پیام رسان می باشد.

دکمه بازگشت به بالا